آیا ورشکستگی بانک آینده را تهدید می کند ؟

آیا ورشکستگی بانک آینده را تهدید می کند ؟
ورشکستگی بانک ها
راستین آنلاین:بانک آینده   با افزایش سود سپرده گذاران در صدد جذب سپرده های مردم است در حالی که رئیس کل بانک مرکزی به تازگی خبر داده بود که پرداخت نرخ سود بالا ممکن است نشانه ورشکستگی قریب الوع بانک یا موسسه مالی باشد ، اکنون پرسش این است که بانک در آینده دچار ورشکستگی خواهد شد ، یا برای گریز از بحران دست به جذب سپرده با سوده بالا و غیر عادی زده است ؟


گزارش های میدانی  از اقدام شگفت آور و سئوال برانگیزاین بانک در جذب سپرده های مردم با سود بالاحاکی از یک وضعیت غیر عادی است . در حالی که جذب سپرده در بانک ها و موسسات مالی و اعتباری مجاز روند عادی خود را طی می کند ، بانک آینده در اقدامی پرسش برانگیز با افزایش سود برای سپرده های ثابت باعث شده تا بسیاری از مردم بدون اطلاع از اهداف پنهان افزایش سود سپرده دراین  بانک ها ،برای سپرده گذاری در این بانک ازدحام کنند.

این بانک از 20 اسفند ماه سال گذشته نرخ سود سپرده های ثابت را افزایش داد و در عین حال مهلت سپرده گذاری در این بانک ها را تا پایان فروردین به مشتریان خود اعلام کرده است .

بنا به این گزارش نرخ سود سپرده ( روز شمار) در صورت دریافت ماهانه تا 22/5درصد و در صورت دریافت به صورت سه ماهه تا 25 درصد افزایش یافته است .انتشار این خبر باعث شد تا موجی از متقاضیان که به طور عمده میزان سپرده هایشان کمتر از صد میلیون تومان است برای سپرده گذاری و دریافت سود غیر معمول به  این بانک  هجوم بیاورند .

این گزارش می افزاید : مراجعه به بانک آینده در همه شعبه ها یکسان نبود به عنوان مثال در شعبه ونک مراجعه کنندگان بدون صف برای سپرده گذاری منتظر گشایش حساب بودند اما در شعبه نازی آباد از همان ساعت اول کار بانک تا پنج بعد از ظهر همان روز بیش از 900 نفر برای سپرده گذاری مراجعه کرده بودند.این تعداد مراجعه کننده فقط مربوط به یک روز کاری این شعبه بوده است.

براساس این گزارش تاکنون بانک آینده توضیحی در باره علت افزایش سود سپرد ه گذاری در این بانک  ها نداده است ،این در حالی است که رئیس کل بانک مرکزی دو روز پیش در گفت و گو با هفته نامه تجارت فردا به مردم در باره بانک ها و موسسات اعتباری که سود بالا پرداخت می کنند هشدار های جدی داده بود.

هشدارهای رئیس کل بانک مرکزی در باره پرداخت سودهای بالا


ولی اله سیف رئیس کل بانک مرکزی در گفت و گو با هفته نامه تجارت فردا ، پرداخت سود بالا از سوی یک موسسه اعتباری یا بانک را نشانه ای از احتمال ورشکستگی آن موسسه یا بانک اعلام کرد .

سیف در این باره گفت : " بانکی که در حال ورشکستگی بوده ممکن است نرخ سود بالا بدهد تا بتواند شرایط(ش) را تغییر دهد. بانک مرکزی به تمام سپرده گذاران بانک ها علامت می دهد. بارها در مصاحبه هایم به مردم هشدار داده ام فکر نکنند تمام بانک هایی که از بانک مرکزی مجوز دارند در وضعیت یکسانی قرار دارند.در شرایط فعلی بانک هایی که نرخ سود بالا دارند، ممکن است یکی از دلایلش این باشد که ریسک بالایی می دهند."

در واقع ممکن است آن بانک در حال ورشکستگی باشد و چاره ای جز پرداخت نرخ سود بالا نداشته باشد.

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: " بانکی که نرخ سود بالا می دهد ، نباید مردم به آن جذب شوند، باید  این احتمل را بدهندکه ممکن است در پس پرده ریسکی ( احتمال زیان و ضرر) هم در کار باشد. متاسفانه مردم به هشدار ها توجه نمی کنند، حتی شاهدیم به خاطر یک تا دو درصد سود بیشتر در موسسات غیر مجاز سر مایه گذاری می کنندو سرمایه شان را به خطر می اندازند.
196958 کلیک ها  شنبه, 09 ارديبهشت 1396 ساعت 09:22
این مورد را ارزیابی کنید
(135 رای‌ها)
rastinonline
rastinonline

27 نظرها

 • جیم شنبه, 21 مرداد 1396 ساعت 20:08 ارسال شده توسط جیم

  این دروغ های مغرضانه نمیتونه بانک آینده رو خراب کنه چون اراده خداوند بالاتر از هر اراده ایه
  بانک آينده اخيرا قابل اعتمادترين و پربازده ترين بانک کشور معرفي شده. از موسسه ICS آلمان جايزه برترين خدمات دهي الکترونيک رو گرفته که اين موسسه تحت نظر اتحاديه اروپا کار ميکنه و اين جايزه فقط به سازمان هاي داراي استاندارد جهاني داده ميشه. بانک آينده طي شش ماه دو بار افزايش سرمايه داده که يک رکورده! اولين بانک بود که مجمعش رو برگزار کرد در حاليکه 80 درصد بانک هاي ديگه بدليل ناهمخواني صورت هاي مالي با استاندارد مورد نظر و حسابرسي بانک مرکزي لغو شد و به تعويق افتاد. پيش تر هم برترين بانک تحول ساز خاورميانه شد از طرف موسسه جهاني و معتبر يوروماني. 

  گزارش
 • مهدی شنبه, 21 مرداد 1396 ساعت 18:52 ارسال شده توسط مهدی

  بانکهای خصوصی سوددهی خوبی دارن چون دیگه کسی تو بانکهای دولتی سرمایه گذاری نمی کنه.در ضمن بانکهای خصوصی خدمات خوبی هم دارن.به شایعات توجه نکنید

  گزارش
 • مهدی شنبه, 21 مرداد 1396 ساعت 18:50 ارسال شده توسط مهدی

  اتفاقا بانکهای خصوصی سوددهی داشتن برعکس بانکهای دولتی که دیگه کسی پیششون سرمایه‌گذاری نمی کنه .بانکهای خصوص خدماتشون هم خوبه .به شایعات گوش نکنید.

  گزارش
 • 121 دوشنبه, 09 مرداد 1396 ساعت 22:05 ارسال شده توسط 121

  به گواه تمام گزارشات و اخبار بانک آینده بهترین و مطمئن ترین بانک کشوره. شایعات بدلیل سوزشه و بس

  گزارش
 • گرگین شنبه, 07 مرداد 1396 ساعت 19:25 ارسال شده توسط گرگین

  این شایعات بی اساس تماما ناشی از حسادت عاجزانه در قبال بانک اینده هستش وگرنه تمام گزارشات و اخبار منتشر شده نشان از برتری مطلق و اطمینان بخش ترین بانک کشور این بانک داره

  گزارش
 • بیننده شنبه, 07 مرداد 1396 ساعت 13:06 ارسال شده توسط بیننده

  در پاسخ به آغای ساسان و بقیه دروغ پراکنان نسبتا محترم از خدا بترسید. موفقیت های بزرگ و متوالی بانک آینده حسادت خیلی هارو برانگیخته!

  گزارش
 • یوسف شنبه, 07 مرداد 1396 ساعت 05:21 ارسال شده توسط یوسف

  چند روز قبل مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسات بانک مرکزی گفت تنها مجمع عمومی بانک هایی که صورت های مالی آنها مورد تایید حسابرسی بانک مرکزی باشد برگزار خواهد شد که طبق برنامه ریزی قبلی مجمع عمومی بانک آینده با تصویب سود 110 ریالی و پیش بینی سود 157 ریالی برای هر سهم سال منتهی به 29 اسفند 95 برگزار شد. این در شرایطی است که مجامع عمومی اکثریت بانک های دیگر بدلیل عدم تایید حسابرسی و ناهمخوانی با استاندارد مورد نظر بانک مرکزی لغو شده و یا به تاخیر افتاده. اواخر تیر ماه هم به عنوان مطمئن ترین و قابل اعتماد ترین و پر بازده ترین بانک کشور شناخته شد.

  گزارش
 • سیامک پنج شنبه, 05 مرداد 1396 ساعت 12:46 ارسال شده توسط سیامک

  بانک آینده جزو بهتریناست و هیچ مشکل مالی نداره خدماتش هم که از همه بانک ها برتر و بهتر هستش لطفا به شایعات توجه نکنید

  گزارش
 • مهدی سه شنبه, 03 مرداد 1396 ساعت 15:24 ارسال شده توسط مهدی

  صورتهای مالی حسابرسی شده بانک آینده کی منتشر میشه؟

  گزارش
 • محمد سه شنبه, 03 مرداد 1396 ساعت 09:40 ارسال شده توسط محمد

  چهار ساله که میگن بانک آینده داره ورشکست میشه ولی همش دروغ بود .

  گزارش
 • ساسان سه شنبه, 03 مرداد 1396 ساعت 02:32 ارسال شده توسط ساسان

  اقای انصاری با 12 هزار میلیارد بدهی وضعیت مناسبی ندارد

  گزارش
 • میثم ریاحی سه شنبه, 27 تیر 1396 ساعت 14:50 ارسال شده توسط میثم ریاحی

  بانک آینده در اجلاس سرآمدان اقتصاد ایران در سال 1396 ، چهار جایزه رو تصاحب کرده و امسال به انتخاب موسسه بیطرف یورومانی بعنوان تحول سازترین بانک خاورمیانه انتخاب شده .... و این یعنی اوضاع بانک آینده از خیلی از بانک های مورد حمایت جناب سیف بهتره ... مردم عزیز گول شایعه سازی بانک های دولتی رو نخورید که در جذب منابع مردمی ورشکسته هستند . من دو سال مشتری این بانک هستم و از خدمات این بانک ، خصوصاً خدمات الکترونیکش که در ایران تکه لذت می برم .

  گزارش
 • حسین جمعه, 09 تیر 1396 ساعت 04:15 ارسال شده توسط حسین

  جناب آقایی که خودتو به عنوان دوست معرفی میکنی ولی شلید از صدتا دشمنم دشمن تر باشی!
  شما اول برو تو همین گوگل و سایت بانک مرکزی وضعیت بانکهای دیگرو سرچ کن بعد با بانک آینده مقایسه کن بعد همچیو میفهمی.

  گزارش
 • دوست چهارشنبه, 07 تیر 1396 ساعت 19:15 ارسال شده توسط دوست

  دوستان با این حرفا دلتون خوش نکنید اگه دلشوره نداشتید صحت بانک اینده رو سرچ نمیکردید که به این وبلاگ برسید.

  گزارش
 • mohamad چهارشنبه, 07 تیر 1396 ساعت 11:54 ارسال شده توسط mohamad

  همش شایعه است ، بانک آینده 18 همین شرکت سرمایه دار ایرانه.
  برید توی گوگل سرج کنید میفهمید.
  یه عده اندک توی جامعه هرروز یه شایعه درست میکنند تا دولت را بین مردم خراب کنند.

  گزارش
 • ا.ل.as پنج شنبه, 01 تیر 1396 ساعت 22:59 ارسال شده توسط ا.ل.as

  من و مادر و پدرم مبلغ بالایی تو اینده داریم تا حالا هم خیلی ازشون راضی بوده ایم هم از تکریم ارباب رجوع و هم سر حرف بودنشون تا حالا هیچ مورد بدی ندیدم و حالاهم قصد نداریم پولمون رو بیرون بکشیم چون به نظر یه شیطنت پشت همه ی این چرندیاته و می خوان با حرف بی اعتمادی ایجاد کنن

  گزارش
 • یک ایرانی سه شنبه, 30 خرداد 1396 ساعت 21:38 ارسال شده توسط یک ایرانی

  همش تقصیر بانک مرکزیه هر وقت می بینه مردم پولاشونو میبرن یه جای بهتر از ترس ورشکست شدن بعضی از بانکهای به اصطلاح مجاز خودش چنین بیاناتی رو ابراز می کنند تا مردم بترسند و پولاشونو ببرن تو بانکهای مورد نظر بانک مرکزی.

  گزارش
 • علی دوشنبه, 29 خرداد 1396 ساعت 16:54 ارسال شده توسط علی

  ریسک نکنید بخاطریکی دودرصدسودبالای بانک آینده ....به گفته رییس بانک مرکزی داره زمان میخره ورشکستگیشو عقب بندازه....وگرنه توحیهی نداره وام18درصدی بدنوازونطرف سود23درصدی این تفاوت ینی5درصداصلاتوجیه اقتصادی نداره...مردم گول سودبالارونخوریدخواهشا

  گزارش
 • نماینده مردم یکشنبه, 28 خرداد 1396 ساعت 19:54 ارسال شده توسط نماینده مردم

  توروخدا به فکر مردم باشید تو روخدا به داد مردم برسید تو این ماه رمضون خون مردمو بانک مرکزی تو شیشه کرده هر روز ی برنامه برای بانک ها دارید اگه میخواید نظام بانکی رو اصلاح کنید از راهش این کارو انجام بدید از مسئولین التماس میکنم از حقه مردم دفاع کنید هر روز هزاران نفر داره سکته میکنه بابته این کار ناعاقلانه بانک مرکزی

  گزارش
 • بیتا چهارشنبه, 24 خرداد 1396 ساعت 11:41 ارسال شده توسط بیتا

  همش حرف بیخوده اصنم اینجوری نیست میخلن اینکارو کنن مردم پولشونو بیرون بکشن

  گزارش
 • امیر چهارشنبه, 24 خرداد 1396 ساعت 10:23 ارسال شده توسط امیر

  خیلی جالبه بانک مرکزی مجوز فعالیت میده، بعد رئیس بانک مرکزی میاد میگه ممکنه اگر تو این بانک پولتون رو بزارید ریسک داشته باشه پولتون رو بخورن .... اگر ریسک داره شما چرا مجوز دادید ؟ چرا نظارت نکردید ؟
  مسئولیت شما اینه که مجوز بدید بعد بگید ملت پول تو این بانک سرمایه گذاری نکنید اگر پولتون رو خوردن ما گفتیم ها ... مملکت گل و بلبل شده :|

  گزارش
 • حسین یکشنبه, 21 خرداد 1396 ساعت 11:57 ارسال شده توسط حسین

  وقتی که بخوان بانکی یا موسیه مالیو زمین بزنن آشوب تو دل سپرده گذاراش میندازن که همه برن پولشونو بر دارن.من دقیقا با این سیاست آشنام.

  گزارش
 • حسین یکشنبه, 21 خرداد 1396 ساعت 04:54 ارسال شده توسط حسین

  بانکهای دیگه حسودی میکنن بخاطر همینه

  گزارش
 • حامد یکشنبه, 14 خرداد 1396 ساعت 00:23 ارسال شده توسط حامد

  بانک آینده بین بانک های دیگه جزو رتبه های برتره، قبلا سودهای بالاتر از الان میداد، بالاخره میخواد در رقابت با بانک های دیگه جذب سرمایه بالاتری داشته باشه، به لحاظ مجوز و فعالیت هیچ فرقی با بانک های دیگه نداره، شاید این خطر برای بانک هایی که سود پایینی میدن و سرمایه شون در حال کاهشه بیشتر باشه، نباید به شایعات زیاد توجه کرد

  گزارش
 • azar شنبه, 13 خرداد 1396 ساعت 20:50 ارسال شده توسط azar

  من چندین میلیارد توی بانک آینده شعبه پاکنژاد گذاشته بودم ولی از سال گذشته که خبر اوضاع نامناسب بانک آینده رو شنیدم تصمیم به برداشت پولم کردم ولی رئیس بانک آینده از برج ۶ تا ۹ نذاشت تا پولمو بردارم حتی پیشنهاد سود ۳۲ درصدی به من داد که از همه جلسات فیلم برداری کردم و موجود است،
  سر آخر با ۵۰۰ میلیون ضرر و کسر پول تونستم پولمو بکشم بیرون
  شک نکنید وقتی اوضاع بانکها خراب باشه هیچ تضمینی واسه برگشت پولتون نیست.

  بانک آینده و قوامین به ته خط رسیدن پولتونو کم کم بردارین تا قبل اینکه کار از کار بگذره

  گزارش
 • ماهمه شنبه, 13 خرداد 1396 ساعت 08:07 ارسال شده توسط ماهمه

  بخدا خسته شدیم از این کارهاتون!!! میرید مجوز میدین بعد میاین میگین مردم ریسک نکنن؟؟
  کجای دنیا اینجوریه؟؟؟ کیا مجوز میگین؟؟دانه درشتا؟ چرا سکوت میکنین؟؟ شما خدمتگزار میردمین ایا؟؟
  هرکاری دلتون میخواد میکنین اون موقع بدبختیمون رو گردن فلان کشور و فلان .... میندازیم!!!

  گزارش
 • امید آقاجانی جمعه, 12 خرداد 1396 ساعت 11:27 ارسال شده توسط امید آقاجانی

  سلام و وقت شما بخیر ،
  الان تقریبا اکثر بانکها این نرخ ترجیهی رو به سپرده گزاران می دهند و فقط بحث آینده نیست . فقط اسم سپرده با نوعش فرق می کنه .این مشکل اقتصاد کشور نه بانکها

  گزارش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا