چاپ کردن این صفحه

توجه به نسل جوان سلامت جامعه را تضمین می کند

توجه به نسل جوان  سلامت جامعه  را تضمین می کند
حیدرعلی کامیاب

راستین آنلاین:مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: توجه به نسل جوان  سلامت جامعه  را تضمین می کند.حیدرعلی کامیاب که در اولین جشنواره جوان،نشاط و امید سخن می گفت با اشاره به نگاه ویژه دولت یازدهم به مسائل جوانان گفت:درآغاز به کاردولت یازدهم  وبراثر بی توجهی های سال های گذشته تعداد سازمان های مردم نهاد حوزه جوانان به کمتر از تعاد انگشتان دو دست کاهش یافته بود اما با برنامه ریزی های انجام شده در طول سه و سال و نیم گذشته تا کنون این تعدادسازمان مردم نهاد فعال  به تعداد سالهای 83 و 84 درحال نزدیک شدن است.

وی فلسفه تشکیل سازمان های مردم نهاد در حوزه جوانان را رسیدن جوانان به مرزخودباوری دانست و افزود:جوان یعنی نشاط،جوان یعنی امید بر همین اساس اگر در جامعه ای جوانان منفعل شوند،نشاط و امید از آن جامعه رخت بر خواهد بست.

کامیاب درادامه به نقش سازمان های مردم نهاد در شکل گیری شخصیت جوانان اشاره کرد و گفت:تشکل‌های مردمی با ایفای نقش مشورتی، درشکل‌گیری برنامه ریزی مشارکتی و برنامه‌ریزی در راستای توسعه پایدار بسیار موثر خواهند بود.

مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد به‌عنوان جوامعی که از همسویی اهداف و نگاه بخشی از افراد جامعه و همچنین مشارکت مردم با یکدیگر برای تحقق یک هدف مشترک تشکیل می‌شوند افزود: برهمین اساس جوانان می توانند در قالب سازمان های مردم نهاد نقش مهمی در توسعه ایفا کنند.

کامیاب یکی از کارکردهای مؤثر و مشخص سازمان‌های مردم‌نهاد، حدواسط‌ بودن بین دولت و جامعه دانست و افزود: کسب اطلاعات از دولت و انتقال آن به شاخه‌های خود یا گرد‌آوری اطلاعات در حوزه فعالیت و ارائه آن به دولت می‌تواند به‌صورت یک تعامل دوسویه و کارکردهای اساسی یک سازمان مردم‌نهاد در توسعه فرهنگی و اجتماعی محسوب شود.

گفتنی است در این همایش بزرگ که با حضور بیش از1500 نفر از جوانان و ورزشکاران استان فارس برگزارشد از تعدادی از جوانان برتر استان با حضور استاندار فارس تجلیل شد.
547 کلیک ها  شنبه, 23 ارديبهشت 1396 18:14
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

موارد مرتبط

خرید بلیط هواپیما