رئيس مركز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت:

رئيس مركز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت:
پیام کبیری معاون وزارت بهداشت
  • رئيس مركز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت گفت: افزایش ارتباطات علمی با سایر كشورها باید بیش از گذشته مد نظر قرار گیرد به خصوص که اکنون روابط بین المللی ما مطلوب است.
تبادل علمی با دیگر کشورها باید افزایش یابد

به گزارش راستین آنلاین، پیام كبیری ظهر دوشنبه در همایش روسای ادارات و كارشناسان علم سنجی دانشگاه های علوم پزشكی كشور با اشاره به اینکه، در حال حاظر کشورهای بزرگ و صنعتی دنیا از مقالات علمی ایرانی استفاده می کنند، افزود:  آمریکا بیشترین استفاده را از مقالات و پژوهش های علمی ایران می برد.

وی گفت: بر اساس آمارهای منتشر شده در سال ۲۰۱۵ میلادی، آمریكا با ۱۷ درصد بیشترین استناد از داده ها و پژوهش های علمی انجام شده توسط دانشمندان علوم پزشكی كشورمان را داشته است.

رئيس مركز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت ادامه داد: چین ۱۱ درصد ، انگلیس با ۵ درصد ، هند ۴ درصد و برزیل ۳ درصد در رده های بعدی استفاده از داده ها و مقالات علمی پزشكی ایرانی هستند.

کبیری با تاکید بر اینکه، برجام در عرصه سیاسی و اقتصادی دستاوردهای مثبتی برای كشورمان داشته است، اظهار امیدواری کرد، در زمینه علمی نیز به برجام علمی برسیم و بتوانیم با تفاهم و تبادل اطلاعات با سایر دانشگاههای جهان به جایگاه بهتری در زمینه استناد به داده های علمی دست یابیم .

وی گفت: افزایش ارتباطات علمی با سایر كشورها باید بیش از گذشته مد نظر قرار گیرد به خصوص اکنون که روابط بین المللی ما مطلوب است.

رئیس مركز توسعه و هماهنگی اطلاعات وانتشارات علمی وزارت بهداشت یادآور شد: كشورمان در مباحث مربوط به تولید مقالات علمی پزشكی در جهان دارای جایگاه است و در منطقه خاورمیانه نیز به دلیل استفاده از این مقالات جایگاه اول را دارد.

رئیس مركز توسعه و هماهنگی اطلاعات وانتشارات علمی وزارت بهداشت افزود: پژوهشگران علوم پزشکی باید بیش از گذشته تلاش کنند زیرا باید جایگاه علمی خود را در جهان افزایش دهیم و این مهم نیز تنها را با استفاده از دانش همگانی ممکن است.

649 کلیک ها  دوشنبه, 13 ارديبهشت 1395 09:01
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا