آی مت برنامه ای منحصر به فرد برای شکل گیری شخصیت کودکان

مسعودزاده باقری
مسعودزاده باقری عکس:علی پرویزی
آی مت برنامه ای منحصر به فرد برای شکل گیری شخصیت کودکان مسعودزاده باقری عکس:علی پرویزی

راستین آنلاین:ذهن بسیاری از مردم با شنیدن واژه آی مت ناخودآگاه به سمت علم ریاضی سوق داده می شود.

غافل از اینکه آی مت یک برنامه منحصر به فرد جهت غنی سازی محیط در راستای ارتقاء و تقویت مهارت های پایه مانند مشاهده کردن، فکر کردن، استدلال، برداشتن موانع خلاقیت و... بر پایه بازی و سرگرمی برای کودکان 3 تا 7سال است.

50 درصد خلاقیت یک کودک در رنج سنی 3 -7 سال شکل می گیرد، به همین دلیل از این دوران به عنوان دوران رشد طلایی انسان نام برده می شود ، به اعتقاد بسیار یاز کارشناسان تمام افکار ما در بزرگسالی زایده ی طرز برخورد ما با کودکان در کودکی است.

برنامه آی مت  از سال 1394 پس از انجام پایلوت در استان فارس و اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی صلاح حالا در تمام  استانهای کشوردر تحت عنوان موسسه عصر طلایی رشد کودک(عطرک) در حال فعالیت است.

این موسسه یک سیستم جهانی تحت آموزش مفاهیم پایه ریاضیات را ترویج می کند، که مفاهیم پایه ریاضیات را در قالب بازی ،سرگرمی و نمایش خلاق به کودکان 3-8سال در یک محیط شاد و غنی آموزش دهد تا کودکان این رنج سنی را با مهارت های زندگی آشنا سازد.

رسالت اصلی این موسسه بر این پایه متمرکز است که مهارت های شناختی رشد کودک را افزایش  و کودکان عزیز را برای ورود به دوران رسمی آموزش ،آماده می کند .

Imat

مسعود زاده باقری استاد دانشگاه ،کار آفرین ومدیرعامل این موسسه که در یک کنفرانس خبری سخن می گفت،در خصوص سیستم آموزشی آی مت افزود:ای برنامه دو هدف عمده آموزش مهارت های زندگی و تکمیل ساختار مغز کودک را دنبال می کند.

وی با تاکید بر این موضوع که در کشورهای توسعه یافته دنیا گروه سنی 4تا 8 سال مهمترین گروه سنی برای آموزش محسوب می شود افزود:در این کشورها اهمیت بخشیدن به آموزش در این رده سنی تا حدی است که  بالاترین درجه علمی به پایین ترین رده سنی آموزش ها ی لازم را ارائه می دهد.

زاده باقری مهمترین نیاز ودر عین حال مهمترین حرفه یک کودک را بازی کردن دانست و گفت:آی مت با روش های شاد و بازی گونه تلاش می کند تا ضمن تکمیل سیناپس های مغز کودک ،مهارات های زندگی را به او آموزش دهد.

وی از اثبات تاثیرروش آموزشی آی مت برمغزکودکان به وسیله اسکن های پیشرفته مغزی خبرداد و گفت:اسکن مغزکودکانی که تحت این آموزش ها قرارگرفته اند حکایت از خونرسانی بیشتر و بهتر به مغز در مقایسه با گروه سنی مشابه بدون آموزش دارد.

کودکان ایرانی در راه جهانی شدن

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه بکاربردن عبارت رقابت و یا مسابقه برای این گروه سنی مناسب نیست،از برگزاری جشنواره کشوری آی مت با هدف انتخاب نفرات برتر کشور جهت شرکت در جشنواره جهانی این شیوه آموزشی خبر داد و افزود: 1750کودک منتخب از سراسر کشور از 5 شهریوردر شیرازو در محل نمایشگاه های بین المللی این شهر گردهم می آیند تا با حضور در جشنواره ای شاد نفرات منتخب خود را جهت حضور در جشنواره جهانی آی مت که قرار است  ۲۵ و ۲۶ دیماه در جریره کیش برگزار شود شناسایی کنند.

زاده باقری در خصوص برگزاری جشنواره ملی آی مت افزود: یشترین گروه سنی شرکت کننده در این دوره رده سنی ۴ تا ۷ سال است که این جشنواره با هدف ایجاد شادی و نشاط و فراموش کردن آگاهی خودمان و همراه شدن با ناآگاهی کودکان برگزار می شود.

این کارآفرین که زاده استان  کهگیلویه و بویر احمد و ساکن شهر شیراز است با اشاره به دو دوره برگزاری جشنواره جهانی آی مت در کشور مالزی و کسب مقام سوم در اولین دوره و مقام نخست در دومین دوره توسط کودکان ایرانی افزود: جشنواره جهانی شادی و نشاط آی مت با حضور ۹۰۰ کودک ایرانی و خارجی  از ۱۵ تا ۲۰ کشور از جمله کانادا، مالزی،چین،آمریکا،غنا و... در ۲۵ و ۲۶ دیماه برگزار می شود 

به گفته زاده باقری در نهایت ۱۵ تا ۲۰ نفر به عنوان منتخب جهانی انتخاب می شوند.

 مدیرعامل موسسه عصر طلایی رشد کودک(عطرک)  خاطرنشان کرد: در کنار تمام حسنات برگزاری این جشنواره برگزاری آن  در بخش داخلی و بین المللی  از نظر گردشگری فرصت مناسبی است که تا  جوامع دیگر با فرهنگ ایران آشنا شوند.

بسته ای برای گروه سنی 13 تا 130 سال

زاده باقری آموزش های موسسه عصر طلایی رشد کودک(عطرک) را محدود به گروه سنی کودک و نوجوان ندانست و افزود:این موسسه برای گروه سنی 13 تا 130 نیز بسته ای آموزشی تحت عنوان UCM3دارد.

به گفته وی   UCM3یو سی ام تری، روش نوین آموزشی است که با توجه به تئوری های مهم روانشناسی در حوزه حافظه، تفکر و ذهن طراحی شده و سعی دارد ظرفیت نهفته مغز را فعال نماید تا دانش آموز با تصحیح باور های نادرست و با بالابردن سطح خـود آگـاهی، آمادگی لازم برای استفاده بهتر و بهینه از این پتانسیل خدادادی را پیدا کنند.

زاده باقری افزود: این روش آمـوزشی سبب می شود که با آمـاده سازی ذهنی، زمینه مساعد برای یـادگیری بهـینه، تقویت حافظه کوتاه مدت، تقویت حافظه بلند مدت، تصویر سازی، درک بهتر محـیط اطراف و تفکر استدلالی در افراد فراهم آید

یو سی ام تری چیست؟

یو سی ام تری روش نوین آموزشی است که با توجه به تئوری های مهم روانشناسی در حوزه حافظه، تفکر و ذهن طراحی شده و سعی دارد ظرفیت نهفته مغز را فعال کند تا دانش آموز با تصحیح باور های نادرست و با بالابردن سطح خـود آگـاهی، آمادگی لازم برای استفاده بهتر و بهینه از این پتانسیل خدادادی را پیدا کنند.

این روش آمـوزشی سبب می شود که با آمـاده سازی ذهنی، زمینه مساعد برای یـادگیری بهـینه، تقویت حافظه کوتاه مدت، تقویت حافظه بلند مدت، تصویر سازی، درک بهتر محـیط اطراف و تفکر استدلالی در افراد فراهم آید.

کار آفرینی در قالب یک موسسه علمی آموزشی

مدیرعامل موسسه عصر طلایی رشد کودک(عطرک) در عین حال از توجه ویژه این موسسه به مبخث کارآفرینی نیز گفت و با بیان اینکه برای ایجاد یک شغل ثابت حدود 350میلیون تومان اعتبار لازم است افزود: بیش از ۳ هزار نفر در سطح کشور در این موسسه مشغول کار هستند.

زاده باقری این افراد را  مدیران اجرایی، موسسان و مدرسان معرفی کرد و افزود:ازاین تعداد  هزار و ۸۳ نفر در فارس مشغول به کار هستند.

توجه به پژوهش و تحقیقات را اولویت اصلی دانست و افزود: تمام دانشجویان دوره دکتری که تز خود را بر مبنای آموزش موسسه داشته باشند مورد حمایت مادی و معنوی قرار می گیرند.

وی در بخش دیگر صحبت هایش خاطرنشان کرد:  موسسه تمام کودکانی که از بهزیستی گواهی بیارند رایگان ثبت نام می کند کما اینکه درحال حاضر بیش از ۳ هزار کودک به صورت رایگان آموزش می بینند و همچنین در کل کشور تمام شیرخوارگاه های زیر نظر بهزیستی  تحت پوشش  موسسه قرار دارند.

به گفته زاده باقری آموزش و ارتقا کیفی در موسسه اهمیت دارد و هزینه های زیادی مصروف آن می شود چنانچه آموزش ها به صورت سیستماتیک کودک محور... است

فعالیت موسسه عطرک با بیش از هزارو ۵۰۰ شعبه در کشور

مدیرعامل موسسه عصر طلایی رشد کودک(عطرک)  با بیان اینکه موسسه بیش از هزار و ۵۰۰ شعبه در کشور دارد، عنوان کرد: ۵۰۰ شعبه و نمایندگی ها در استان فارس و ۲۰۰ شعبه در شهر شیراز است که در تمامی شهرها، بخش ها و روستاهای بزرگ نمایندگی داریم  و شهر شیراز بیش از ۲۰۰شعبه و نمایندگی داریم.

زاده باقری با بیان اینکه شهریه هر ترم بر اساس نرخ مصوب ۱۸۰ هزارتومان است؛ یادآور شد: کلاس ها به صورت ۶  تا ۱۰ نفره برگزار می شود و همچنین برای کودکان بی بضاعت روستایی ومناطق شهری شهریه رایگان است.

گفتنی است علاقمندان برای کسب اطلاع بیشتر از فعالیت های موسسه عصر طلایی رشد کودک(عطرک)  می توانند به تارنمای این موسسه به آدرس : www.imaths.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام /  101
1895 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 28 مرداد 1398 10:44
این مورد را ارزیابی کنید
(11 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا