اشتغال جوانان در دل کارآفرینی /برداشتن موانع خلاقیت و مهارت فکر کردن

راستین آنلاین:موسسه ای که باعث اشتغال بیش از 2000هزار جوان در کشور شد.

دوران خردسالی بهترین فرصت و زمان برای آموزش مفاهیم و مهارت های پایه ریاضی به کودکان است.چرا که نگرش کودکان نسبت به ریاضی در این دوران شکل و از طرفی به لحاظ رشدی ،تحولی برای آنان است.

به فرزندان خود بیاموزید که از ریاضی در کار های روز مره خود استفاده کنند.

یادگیری بر اساس فعالیت ،به این منظور که مفاهیم در قالب داستان ها یا فعالیت ها و کار دستی  ارائه تا در ذهن و هوش کودک تثبیت شود و همچنین یادگیری با انجام دادن و آموزش از طریق تفکر و فکر کردن برای کودکان اجرا می شود.

همانطور که برای ساخت هر وسیله ای یک سری مواد اولیه نیاز است ،کودکان هم برای رشد خود نیاز به مهارت هایی دارند که در سطح خودش یک شغل و وظیفه لذتبخش همچون بازی و یادگیری است.

مفاهیم اساسی و پایه همان ابزار برای موفقیت کودکان در تحصیل و زندگی است.

آی مت یک برنامه منحصر به فرد جهت غنی سازی محیط در راستای ارتقاء و تقویت مهارت های پایه مانند مشاهده کردن، فکر کردن، استدلال، برداشتن موانع خلاقیت و... بر پایه بازی و سرگرمی برای کودکان است.

درک و استنتاج در عمل  ،از بین بردن ترس ریاضی  ،برداشتن موانع خلاقیت و مهارت فکر کردن از دیگر عملکرد های مفید ایمت است.

این موسسه یک سیستم  جهانی تحت آموزش مفاهیم پایه ریاضیات را ترویج می کند ،که مفاهیم پایه ریاضیات را در قالب بازی ،سرگرمی و نمایش خلاق به کودکان 3-7سال در یک محیط شاد و غنی آموزش دهد تا کودکان این رنج سنی را با مهارت های زندگی آشنا سازد و همچنین رسالت اصلی این موسسه بر این پایه متمرکز است که مهارت های شناختی رشد کودک را افزایش  و کودکان عزیز را برای ورود به دوران رسمی آموزش ،اماده می کند .

50 درصد خلاقیت یک کودک در رنج سنی 3 -7 سال انجام می شود به همین دلیل دوران رشد طلایی انسان نام برده می شود ،تمام افکار ما در بزرگسالی زایده ی طرز برخورد ما با کودکان در کودکی است.

مسعود زاده باقری استاد دانشگاه و کار آفرین متولد سال 1354 در استان کهگیلویه و بویر احمد ،شهر یاسوج  در یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود.

دکتر مسعود زاده باقری با عده ای از اعضای هیات علمی دانشگاه با هدف رشد و اعتلای روز افزون کودکان این مرز و بوم در سال 94  پس از اخذ مجوز های لازم فعالیت خود رادرطرح آموزشی عطرک(عصرطلایی رشدکودک) آغاز کرد.

 نمایندگی فعال این مجموعه در استان فارس به عنوان پیشروترین استان  مشغول به فعالیت است  ، در حال حاضر 31 استان  با  بیش از 1300 شعبه فعال در کشور ، 423 شعبه  در این مجموعه  آموزشی درگیر به کارند.

مسعود زاده باقری استاد دانشگاه و کار آفرین با اشاره به هدف خود گفت :با توجه به مسائلی که به صورت روز مره شاهد آن بودیم ،با همکاران خود به این نتیجه رسیدیم که به منظور اعتلای فرهنگی  و آموزشی جامعه گامی اساسی برداریم.

 زاده باقری با بیان اینکه پس از مطالعه و بررسی های دقیق به نتایجی دست یافتیم افزود :یکی از عوامل مهم در جهت رشد فرهنگی جامعه آموزش در سنین خردسالیست ،در همین خصوص با بررسی سسیتم های  برتر آموزشی و بازدید از کشورهای مختلفی چون فلاند ،سنگاپور و ژاپن و با بومی سازی کردن نحوه آموزش ها کار خود را آغاز کردیم.

وی در خصوص  اشتغالزایی افراد اضافه کرد : با توجه به انجام این فعالیت در استان فارس و کشور توانسته ایم بیش از 2000 هزار نفر را مشغول به کار کنیم  و امیدواریم با توسعه کار بتوانیم گام های اساس تری در خصوص اشتغال پایدار جوانان بر داریم.

این کار آفرین گفت:تعداد کودکان و فراگیران  در این سیستم آموزشی به صورت نوسانی است به ظوری که در ترم های تابستان و پاییز بیشترین متقاضی وجود دارد .

نحوه آموزش معلمان و مربیان

زاده باقری در خصوص نحوه ی تدریس و آموزش کودکان اظهار کرد :آموزش و تدریس برای سنین خردسالی و کودکان 3 تا 7 سال از اهمیت به سزایی بر خوردار است که به همین منوال اولویت با  افرادی است که تحصیلات خود را در رشته های روان شناسی کودک ،مدیریت آموزشی و علوم تربیتی گذرانده اند.

وی افزود :همچنین در این مجموعه برای مربیانی که شروع به تدریس برای کودکان می کنند ،علاوه بر گذراندن کلاس های آموزشی و دوره های تخصصی قبل از تدریس ،برای معلمان در حین کارشان توسط متخصصین و استادان دانشگاه کلاس های پایه و مهارتی برگزار ،و همچنین دوره های دانش افزایی  دینی، علمی   را به صورت کامل می گذرانند.

حمایت از کودکان

این کارآفرین  با اشاره به وضعیت اقتصادی جامعه تصریح کرد :برای حمایت از اقشار مختلف از جمله اقشار کم درآمد جامعه سه مدل شهریه را تعریف کردیم ،که از این شهریه ها ، برای افرادی که زیر پوشش ارگان های دولتی (کمیته ،بهزیستی ) هستند وبرای  تمام شیرخوار گاه های کشور نیز شهریه رایگان است ، که از دیگر شهریه ها به ترتیب شهریه روستایی و شهری را می توان نام برد.

زاده باقری در خصوص اینکه هیچگونه حمایت مالی ازطرف ارگانی صورت نگرفته است  افزود :بی شک هیچ مجموعه ای بدون اخذ مجوزهای قانونی نمی تواند به موفقیت چشمگیری دست یابد و به فعالیت خود ادامه دهد ، از این رو در این طرح با تعاملات مثبت با کلیه نهاد های دولتی دست اندر کار آموزش  و با هدف احترام به قانون ارزش های اخلاقی و آموزه های ملی ،اسلامی گامی برداشته شده است .

در این سیستم علاوه بر آموزش مفاهیم پایه ریاضی به کودکان 3 تا 7 سال ،به ایجاد حس خودباوری ،رشد فکری نوآموزان و اعتلای فرهنگی نسل جدید کشور پرداخته که اثرات قابل توجهی دارد.

این سیستم آموزشی به عنوان یکی از موثرترین طرح های ویژه کودکان ،با دو هدف اصلی کاهش ترس از ریاضی و غنی کردن محیط زندگی کودک در کنار اهداف مقدس دیگری همچون پرورش توان حل مساله ها ، برداشتن موانع خلاقیت ،افزایش روحیه تعاون و همکاری ،تمرکز  و هوش تلاش می کند.

ایران میزبان سومین جشنواره شادی و نشاط جهانی در کشور

با توجه به یکسان بودن آموزش و محتوا  در سراسر  جهان هر ساله مسابقاتی تحت عنوان مسابقات و جشنواره جهانی شادی و نشاط ایمت برگزار می گردد .

امسال با تلاش های فراوان و همچنین بر اساس بازدید های میدانی که اجرا شد ،کشور عزیزمان ایران میزبان مسابقات جهانی خواهد بود .

319 کلیک ها  شنبه, 12 مرداد 1398 09:27
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا