صف کشی دستگاه های ارتباطات جمعی پشت خاکریز سلامت/ برترین اپلیکشن های حوزه سلامت به شیراز می آیند

صف کشی دستگاه های ارتباطات جمعی پشت خاکریز سلامت/ برترین اپلیکشن های حوزه سلامت به شیراز می آیند
   

راستین آنلاین :سالهاست شیراز به عنوان کلانشهر پیش رو در حوزه سلامت نه تنها شهرت کشوری یافته بلکه در عرصه بین المللی نیز به مرکزی برای گردهمایی ایده های خلاق و نبوغ اصحاب علم در این بخش شده است.

حالا دست اندرکاران سلامت جامعه در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مرزهای درمان فراتر رفته اند و با تدارک برنامه های متعدد، ایده ها را در حوزه سلامت گردهم جمع می کنند تا سرعت پیشرفت در این راه بیش از گذشته شود.
با دگرگونی دنیای ارتباطات و حضور انسان در فضای مجازی، برنامه ریزی برای به خدمت گرفتن تکنولوژی جهت پیشرفت در حوزه سلامت اهمیتی دوچندان به خود گرفته و قطعا برگزاری همایش هایی همچون "سلامت همراه" یکی از مسیرهایی است که می تواند برنامه ریزان را در تحقق اهداف این حوزه یاری رساند.
کنگره بین المللی " سلامت همراه" که دو سالانه ای علمی برای پیشرفت ارتباطات جمعی است این بار یکم و دوم اسفندماه در مرکز استان برگزار خواهد شد و تدارک برنامه های جانبی متعدد برای آن بر پربار ار بودن این کنگره تاثیر بسزایی خواهد داشت.
رییس مرکز رشد فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این رابطه از برگزاری «مسابقه اپلیکیشن برتر سلامت» به عنوان یکی از برنامه های جانبی سومین کنگره بین المللی سلامت همراه شیراز، خبر می دهد و عنوان می کند:این مسابقه با هدف ارتقای استانداردهای تولید اپلیکیشن های سلامت و افزایش انگیزه فعالان این حوزه برای ایده پردازی و استانداردسازی این محصولات برگزار می شود و استارتاپ ها و شرکت های فعال در این زمینه، می توانند در این مسابقه شرکت کنند و از جوایز نقدی ارزنده این رویداد بهره مند گردند.
 دکتر «سید جلیل معصومی» می گوید: نام نویسی بخش مسابقه از یکم بهمن ماه آغاز شده تا بیست بهمن در پایگاه اینترنتی  http://mhealth2019.sums.ac.ir  انجام می شود و تیم های شرکت کننده می توانند ضمن نام نویسی در این مسابقه، درخواست خود را برای دریافت غرفه در نمایشگاه و رویداد استارتاپ دمو، ارسال کنند.
آنگونه که دکتر معصومی عنوان می کند برنامه های جنبی این کنگره با استقبال قابل توجه نخبگان علمی و شرکت های دانش بنیان روبذو شده و پیش بینی می شود نتایج پرباری از برگزاری برنامه های این گردهمایی علمی حاصل شوشودالبته رییس مرکز رشد فناوری اطلاعات دانشگاه می افزاید : با هدف رفاه بیشتر شرکت کنندگان در بخش نمایشگاه، زمینه اسکان رایگان افراد شرکت کننده در مدت برگزاری کنگره در شهر شیراز فراهم شده است و همچنین ۵۰ درصد هزینه غرفه ها، از سوی حامیان کنگره پرداخت می شود.
آنطورکه دست اندکاران این کنگره بیان می کنند قرار است علاوه بر سخنرانی های علمی و تخصصی، برنامه هایی از جمله،مسابقه کشوری برترین اپلیکیشن های سلامت،نمایشگاه اپلیکیشن های سلامت،کارگاه های جانبی ویژه استارتاپ ها، رویداد دورهمی و تبادل تجربیات  ویژه استارتاپ ها حوزه سلامت و رویداد استارتاپ دمو در طول برگزاری این کنگره به عنوان برنامه های جانبی اجرایی شود.
به نظر می رسد حرکت در مسیر تحولات تکنولوژی گریزناپذیر است و تدارک برنامه های اینچنینی در شیراز به عنوان قطب پزشکی کشور می تواند در کنار تلاش استاتید صاحب سبک علم پزشکی، مسیر توسعه و ارتقا جایگاه این شهر را حوزه سلامت هموارتر سازد؛ موضوعی که بیس از هر چیز نیازمند همراهی و همگامی بخش های متعدد مدیریتی شهر و استان و البته همگامی رسانه ها است.
انتهای پیام /  101
872 کلیک ها  آخرین ویرایش در سه شنبه, 16 بهمن 1397 14:27
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا