اپل برترین سازنده گوشی های هوشمند دنیا

کمپانی اپل
کمپانی اپل  
اپل برترین سازنده گوشی های هوشمند دنیا کمپانی اپل

راستین آنلاین: بررسی های موسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می دهد اپل موفق شده جایگاه قبلی خود را از سامسونگ پس بگیرد و در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ برترین عرضه کننده گوشی هوشمند دنیا شود.

 به نقل از ونچربیت، سامسونگ در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ توانسته بود اپل را پشت سر بگذارد. اما این برتری بیشتر از سه ماه دوام پیدا نکرد و اپل مجددا به صدر جدول برترین تولیدکنندگان گوشی های هوشمند در جهان راه پیدا کرد.

بر اساس آمار منتشر شده توسط آی دی سی، شرکت های سازنده تلفن همراه در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ در مجموع ۴۳۰.۷ میلیون گوشی هوشمند به بازارهای جهانی عرضه کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۶.۳ درصد کاهش نشان می دهد.

بعد از اپل و سامسونگ، سه شرکت چینی هواووی، شیوآمی و اوپو رتبه های سوم تا پنجم را در اختیار دارند. در این میان تنها شیوآمی توانسته تعداد گوشی های عرضه شده خود به بازار را افزایش دهد.

بر همین اساس اپل با عرضه ۷۷.۳ میلیون گوشی ۱۹.۲ درصد از بازار و سامسونگ با عرضه ۱۸.۴ میلیون واحد گوشی ۱۸.۴ درصد از بازار را در اختیار داشته است. سهم سه شرکت دیگر نیز به ترتیب ۱۰.۲، ۷ و ۶.۸ درصد بوده است. بقیه شرکت های سازنده گوشی هم در مجموع ۳۸.۶ درصد از بازار که معادل ۱۵۱.۳ میلیون گوشی است را از آن خود کرده اند.

البته باید توجه داشت که در کل سال ۲۰۱۷ سامسونگ با فروش ۳۱۷.۳ میلیون واحد گوشی و کسب سهم ۲۱.۶ درصدی از بازار تلفن همراه جهان رتبه اول را به خود اختصاص داد و اپل، هواووی، اوپو و شیوآمی به ترتیب ۱۴.۷، ۱۰.۴، ۷.۶ و ۶.۳ درصد از این بازار را از آن خود کردند.

انتهای پیام /  106
517 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 14 بهمن 1396 10:53
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا