اپلیکیشن ضد ترور فرانسه در اولین آزمون جدی مردود شد

اپلیکیشن ضد ترور فرانسه در اولین آزمون جدی مردود شد
اپلیکیشن "SAIP"
  • دولت فرانسه در آستانه مسابقات فوتبال یورو ۲۰۱۶ اپلیکیشنی برای اخطار حمله تروریستی معرفی کرد. این اپ در نخستین آزمون جدی - پس از حمله خونین نیس - به دلیل مشکلی فنی ساعت‌ها بعد به کاربران هشدار داد.

اپلیکیشن "SAIP" قرار بود به محض وقوع حمله‌ای تروریستی به کاربران خود پیامی حاوی جزئیات حمله و راهکارهای در امان ماندن بفرستد. این اپ پس از حمله‌ی نیس به کاربران خبر داد که پلیس وارد عمل شده، خود را به محل‌های امن برسانید؛ البته از قرار معلوم ۲ تا ۳ ساعت پس از آغاز حمله.

کاربران عصبانی، اسکرین‌شات پیام دریافتی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند.

وزارت کشور فرانسه روز شنبه (۱۶ ژوئیه/ ۲۶ تیر) تأیید کرد که اطلاع‌رسانی به کاربران در مواردی تا سه ساعت طول کشیده است. آن‌گونه که روزنامه فرانسوی "لزکو" (Les Echos) به نقل از محافل دولتی گزارش کرده، مشکلات فنی دلیل تأخیر در خبررسانی بوده است.

وزارت کشور فرانسه پس از حملات تروریستی پاییز ۲۰۱۵اپلیکیشن "SAIP" را سفارش داد. این اپ با استفاده از جی‌پی‌اس موبایل محل کاربر را تشخیص می‌دهد و اگر کاربر در نزدیکی محل حادثه باشد، برای او پیام هشدار می‌فرستد.

وزارت کشور فرانسه از شرکت طراح اپلیکیشن (Deveryware) "برنامه‌ای عملی" خواسته تا دیگر خطایی مشابه آنچه پس از حمله نیس اتفاق افتاد، تکرار نشود.

342 کلیک ها  یکشنبه, 27 تیر 1395 18:02
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا