خداحافظی همیشگی با یاهومسنجر

خداحافظی همیشگی با یاهومسنجر
یاهومسنجر
  • اینترنت های dial up، چت روم های مختلف و صدای Buzz، برای بسیاری از کسانی که تکنولوژی را با یاهو آغاز کردند نوستالژی فراموش نشدنی به حساب می آید. نوستالژی که این روزها باید با آن خداحافظی کرد.

به گزارش سرویس تکنولوژی راستین آنلاین،خبر کوتاه بود و برای بسیاری غم انگیز، خداحافظی با یاهو. شرکت یاهو طی انتشار خبری از حذف کامل یاهو مسنجر خبر داد و افزود دسترسی به این مسنجر به صورت بین المللی و برای همیشه از وب سایت این شرکت حذف خواهد  شد.

شرکت یاهو در سال ۱۹۹۸ با طراحی برنامه ای با پشتیبانی ویندوز، در قالب اپلیکیشن های امروزی برنامه ای را وارد بازار کرد که امکان مکالمه، ارسال تصاویر و مکالمه صوتی را برای کاربران فراهم آورده بود. با همه گیر شدن این نرم افزار کمتر کسی را در دهه ۸۰ می توان یافت که شناسه و یا به اصطلاح «آیدی» برای خود نداشته باشند.

بسیاری از کارشناسان این نرم افزار را منبع الهامی برای اپلیکیشن های امروزی می دانند. چرا که با امکانات ابتدایی ارتباطی در دهه گذشته،  یاهو مسنجر پل ارتباطی بسیاری از کاربران آن زمان بود. صفحه ای با آیکون زردرنگ معروف یاهو که با ورود آیدی و رمز ورود، شما را وارد دنیای اعجاب انگیز ارتباطات می کرد.

چت روم های گوناگون، از شهرها و کشورها گرفته تا گروه هایی با موضوعات مختلف که هریک مخاطبان خاص خود را جلب می کردند تا ساعت ها کاربران را سرگرم بحث ها، چالش ها و گاه آشنایی هایی در فضای مجازی کنند.

رفته رفته، با ورود گوشی های اندروید و IOS با اپلیکیشن های رنگارنگ و گاه پیشرفته تر کمتر کسی رغبت سر زدن به یاهو مسنجر و یادآوری خاطرات این دوست قدیمی را می کرد.

در سال ۲۰۱۲ شرکت یاهو در اقدامی تمامی چت روم های مربوط به این مسنجر را که حال بیشتر اتاقی متروک را تداعی می کرد، حذف کرد و تنها این برنامه را برای پیام رسانی فعال نگاه داشت.

این شرکت چندی پیش برای بازگشت به میدان رقابت با اپلیکیشن های قدرتمند،  نرم افزاری تحت پشتیبانی اندروید و IOS  را روانه بازار کرد که متاسفانه با استقبال چندانی مواجه نشد.

اما همچنان بودند کاربران وفاداری که با مراجعه به وبسایت شرکت یاهو و با استفاده از لینک یاهومسنجر اقدام به برقراری ارتباط می کردند.

شاید برای بسیاری حذف کامل یاهومسنجر، برابر با از دست دادن خاطرات روزهایی باشد که اولین گام ها را در شبکه اجتماعی به لطف این نرم افزار برداشته اند. روزهای خوب BUZZ، Dial Up، VOICE و ASL هایی که گاه بابی بود برای دوستی های صمیمی در همین فضای مجازی …

1037 کلیک ها  شنبه, 22 خرداد 1395 20:40
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا