تقسیمات جدید کشوری توسعه متوازن ورزش فارس را سرعت می بخشد

تقسیمات جدید کشوری توسعه متوازن ورزش فارس را سرعت می بخشد
حیدر علی کامیاب

راستین آنلاین:مدیر کل ورزش و جوانان فارس گفت: تقسیمات جدید کشوری توسعه متوازن ورزش فارس را سرعت می بخشد.

حیدر علی کامیاب با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر تاسیس 7 شهرستان جدید و دو فرمانداری  ویژه در استان فارس ،این اتفاق را یک خدمت کم سابقه از جانب دولت به مردم فارس دانست و افزود:با ارتقاء بخش به شهرستان نگاه کلان مدیریتی در زمان بودجه نویسی  ، بودجه ریزی ،تصمیمات حاکمیتی و... تغییر می کند.

وی ارتقاء 7 بخش از استان فارس به شهرستان را عاملی برای رونق بخش های مختلف اقتصادی دانست و بیان اینکه ورزش می تواند با استفاده بهینه از پتانسیل‌های بوجود آمده سرعت توسعه خود را در این شهرها افزایش دهد گفت: شکی نیست که این اتفاق باعث رونق در نقاط مختلف استان می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در بخش دیگری از صحبت هایش تشکیل دو فرمانداری ویژه در کازرون و مرودشت را نیز یکی از اتفاقات مهم درتاریخ پس از انقلاب در استان فارس دانست و گفت:با ارتقاء فرمانداری این دو شهرستان به فرمانداری ویژه ،شرایط ایجاد بستر های مناسب برای توسعه ورزش در دوحوزه نرم افزاری و سخت افزاری فراهم می آید.

کامیاب با اشاره به نقش استاندارفارس در اتخاذ چنین تدبیری از سوی دولت افزود:شناخت کافی رئیس شورای برنامه ریزی استان از نقاط ضعف وقوت،ظرفیت ها و امکانات استان و اشراف بر مسائل سیاسی ،جغرافیایی فارس یکی از عوامل مهم ارتقاء فرمانداری دو شهرستان مرودشت و کازرون به فرمانداری ویژه است.

وی ایجاد فرمانداری ویژه در کازرون و مرودشت ،ارتقاء سطح اختیارات و حوزه عمل فرمانداران این دو شهرستان تا حد معاون استاندار،شرکت فرمانداران این دو شهرستان در شورای برنامه ریزی استان  و شورای معاونین استانداری را پیش نیاز های سرعت بخشیدن به توسعه بیش از پیش در این دو شهرستان مهم و استراتژیک فارس دانست و افزود:ورزش نیز به عنوان مقوله ای مهم در مناسبات اجتماعی ،فرهنگی و حتی سیاسی، اقتصادی از برکات این اتفاق کم نظیر بی نصیب نخواهد ماند.

دبیر شورای عالی ورزش استان با اشاره به اختیارات فرمانداران ویژه افزود:قانونگدار برای شهرستان هایی که دارای فرمانداری ویژه هستند امتیازاتی را تدوین و پیش بینی کرده که حاصل آن مرتفع شدن برخی بروکراسی ها و بهبود قدرت اقتصادی و شرایط اجتماعی آن شهرستان ها است.

کامیاب ابراز امیدواری کرد تا با حمایت های استاندار و نمایندگان مجلس ،اتفاق خوب تاسیس شهرستان های جدید و تشکیل  فرمانداری های ویژه در استان طبق پیش بینی ها منجر به تسریع در توسعه همه جانبه و عدالت محور ورزش در شهرستان  های بختگان، زرقان، بیضا، خفر، سرچهان، اوز و کوه‌چنار و کازرون و مرودشت شود.

185 کلیک ها  جمعه, 12 مهر 1398 07:18
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا