نهاده‌های مورد نیاز مرغداری‌های گوشتی، سیستمی توزیع خواهد شد

راستین آنلاین :سرپرست مدیریت امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از برنامه ریزی برای توزیع نهاده‌های مورد نیاز واحدهای مرغداری گوشتی در یک سیستم جامع خبر داد.

 
رضا فزونی گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی از مقام عالی وزارت این برنامه در روزهای آتی اجرایی می‌شود. 
 
او با اشاره به اینکه توزیع نهاده‌های مورد نیاز واحدهای پرورش مرغ اجداد، مادر و تخمگذار از اوایل مهر ماه در سامانه انجام می‌گیرد،  تصریح کرد: در این روش اطلاعات ثبت شده توسط ناظر دامپزشکی حاضر در واحد های جوجه کشی و همچنین اطلاعات سامانه‌های سماصط و GIS دامپزشکی مبنای توزیع است و نهاده‌های مورد نياز به وسیله سامانه بازارگاه محصولات کشاورزی در اختیار مرغداران قرار می‌گیرد.
 
فزونی با تاکید بر ضرورت تصحیح و به روز رسانی اطلاعات مرغداران در سامانه‌های مذکور، از تمامی مراجع مرتبط با بخش طیور خواست تا نسبت به اطلاع رسانی موضوع اقدام کنند و افزود: مرغداران برای دریافت نام کاربری و رمز عبور اختصاصی خود در سامانه بازارگاه پیگیری تا با آغاز تخصیص سیستمی نهاده‌های مورد نیازشان با مشکل مواجه نشوند. 
 
به گفته فزونی؛ مراتب اجرایی دستورالعمل ابلاغی از طرف وزارتخانه متبوع به مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌ها، شبکه‌های دامپزشکی در سرتاسر استان، اتحادیه و تعاونی های مرغداران و زنجیره‌های تولید اطلاع رسانی شده است. 
 
سرپرست مدیریت امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان فارس یاد آور شد: در حال حاضر دانه ذرت و کنجاله سویای مورد نیاز واحدهای مرغ اجداد، مادر و تخمگذار مستقیما از طریق سامانه بازارگاه محصولات کشاورزی و بر اساس ظرفیت و تعداد پرنده موجود در این واحدها به آنان تخصیص و توزیع می شود. 
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
40 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 26 مهر 1399 10:25
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا