بانک‌های خصوصی باید سهم بیشتری را در آبادانی و توسعه فارس ایفا کنند/۳۰۰میلیارد تسهیلات تعیین تکلیف نشده روی میز بانک های فارس

بانک‌های خصوصی باید سهم بیشتری را در آبادانی و توسعه فارس ایفا کنند/۳۰۰میلیارد تسهیلات تعیین تکلیف نشده روی میز بانک های فارس
   
بانک‌های خصوصی باید سهم بیشتری را در آبادانی و توسعه فارس ایفا کنند/۳۰۰میلیارد تسهیلات تعیین تکلیف نشده روی میز بانک های فارس |||| ||||

راستین آنلاین :استاندار فارس گفت: بانک‌ها و به ویژه بانک‌های خصوصی، موسسات مالی و اعتباری در توسعه این استان نقشی که مورد انتظار است را ایفا نکرده‌اند.

 
 عنایت الله رحیمی سه‌شنبه در ششمین جلسه کارگروه اقتصادی،اشتغال و سرمایه گذاری استان فارس افزود: باید با تلاش دستگاه‌های اجرایی و مجموعه بانک‌های استان تمام سهمیه فارس از تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا جذب شود.
 
او ادامه داد: تنها زمانی دلیل از سوی بانک ها و دستگاه های اجرایی قابل پذیرش است که متقاضی این تسهیلات از درخواست خود انصراف دهد یا در تامین وثایق قانونی ناتوان باشد در غیر اینصورت هیچ دلیلی برای عدم پرداخت وام به قشر آسیب دیده از کرونا پذیرفتنی نیست و به بانک ها و دستگاه‌های اجرایی فارس تکلیف می شود که در چارچوب تعیین شده قانونی این تسهیلات به مردم پرداخت شود.
 
رحیمی اضافه کرد: در حوزه پرداخت تسهیلات حمایتی دولت از مشاغل آسیب دیده از کرونا،بعضی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها خوب عمل کرده اند که قطعا از آنها تقدیر خواهد شد و در عوض بعضی دستگاه‌ها و خصوصا بانک های خصوصی در پرداخت این تسهیلات خساست و سخت‌گیری به خرج داده‌اند که سریعا باید دلیل این کم کاری‌ها مشخص شود.
 
استاندار فارس با تاکید بر برخورد با مدیران بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی که در زمینه پرداخت تسهیلات کرونا کوتاهی و یا احیانا کم کاری کرده‌اند گفت: تصمیم گیری در مورد مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌هایی که در پرداخت تسهیلات حمایتی دولت از مشاغل آسیب دیده کم کاری و یا سخت گیری بی مورد داشته‌اند باید عادلانه باشد
 
او اظهار داشت: موضوع کم کاری و یا سخت گیری بی مورد در پرداخت این تسهیلات بصورت مستقیم با معاون اول رییس جمهور و مدیران ارشد بانک‌ها در سطح کشور و وزرای مربوطه ارسال خواهد شد تا تصمیم گیری در این رابطه انجام شود.
 
رحیمی با بیان این مطلب که ارزیابی در حوزه عملکردی منابع و مصارف بانکی استان فارس مثبت نیست گفت: عملکرد بانک ها و موسسات مالی و اعتباری این استان در خصوص منابع و مصارف بانکی و پرداخت تسهیلات از محل سپرده‌گذاری ها قابل قبول نیست.
 
او اظهار کرد: بعضی بانک ها و خصوصا اکثر بانک‌های موسسات مالی واعتباری خصوصی نقش خود را در توسعه استان به خوبی ایفا نمی کنند و قطعا از موسساتی حمایت خواهد شد که در مسیر توسعه فارس فعال تر عمل کرده باشند.
 
رحیمی در ادامه تاکید کرد: باید مجموعه بانکی استان برای توسعه این خطه پهناور از کشور عزیز ایران پای کار بیاید،بسیاری از سرمایه گذاری های این استان اکنون منتظر دریافت تسهیلات است تا شتابی در رونق اقتصادی این استان در سال جهش تولید ایجاد شود.
 
استاندار فارس در بخش دیگر سخنان خود به موضوع درآمدهای این استان اشاره و بیان کرد: به دلیل شیوع کرونا وضعیت کنونی جامعه و کشور و در پی آن استان فارس عادی نیست و مبنای قیمتی و ارزشی نیز به دلیل مسائل اقتصادی تغییر کرده و بر همین اساس نیز باید هم رعایت واحدهای تولیدی و صنوف و هم منابع دولت تامین شود.
 
او ادامه داد: منابع دولت باعث استواری کارها و گردش خدمات می‌شود و بر همین اساس باید منابع درآمدی دولت نیز در این شرایط حفظ شود تا خدمات رسانی در سطح استان ادامه داشته باشد.
 
استاندار فارس تاکید کرد: دستگاه‌های متولی حوزه مالیات و دارایی این استان باید واحدها و فعالیت‌هایی که تاکنون از دادن مالیات فرار می‌کرده اند را شناسایی تا درآمدهای مالیاتی فارس در سال جاری بطور کامل محقق شود.
 
 
پرداخت 371 میلیارد به مشاغل زیاد دیده از کرونا در فارس
 
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز در ادامه این نشست گفت: در آخرین جلسه گذشته کارگروه اقتصادی،اشتغال و سرمایه گذاری استان حدود 213 میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا پرداخت شده بود که این رقم اکنون به 371 میلیارد تومان افزایش یافته است.
 
سهراب مختاری افزود: برای هدایت کسب و کارهای آسیب دیده در این استان تاکنون 42 هزار و 810 پرونده در دستگاه‌های اجرایی بررسی و 42 هزار و 738 متقاضی از این تعداد برای دریافت تسهیلات به سیستم بانکی معرفی شده اند.
 
وی ادامه داد: تاکنون متقاضیان و صاحبین مشاغل آسیب دیده از کرونا توسط دستگاه های اجرایی فارس با مجموع تسهیلات درخواستی به مبلغ 726 میلیارد تومان به بانک ها ارجاع داده شده اما تاکنون تنها 371 میلیارد تومان از این میزان به متقاضیان پرداخت شده است.
 
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس با بیان اینکه تاکنون شهرستان های سپیدان، خرامه، زرین دشت، خنج، فراشبند، ممسنی در حوزه جذب متقاضیان آسیب دیده از کرونا برای اعطاء تسهیلات بهترین عملکرد را داشته اند،گفت: در حوزه پرداخت تسهیلات کرونایی نیز شهرستان های خنج، خرم بید،لارستان، قیر و کارزین و لامرد و در حوزه میزان پرداخت وام نیز شهرستان شیراز و مرودشت بالاترین عملکرد را داشته اند.
 
وی ادامه داد: اغلب بانک های دولتی در پرداخت تسهیلات عملکرد نسبتا خوبی داشته اند و در مقابل تعدادی از بانک های خصوصی و موسسات مالی نیز به نسبت اعتبارات اندک ابلاغی ، عملکرد ضعیفی در این زمینه از خود بجا گذاشته اند.
 
۳۰۰میلیارد تسهیلات تعیین تکلیف نشده روی میز بانک های فارس
 
مختاری تاکید کرد: در حال حاضر پرونده متقاضیان و مشاغل آسیب دیده از کرونا با مبلغ حدود 300 میلیارد تومان توسط دستگاه های اجرایی به بانک ها ارسال و اکنون روی میز بانک های عامل قرار دارد و باید بانک ها همت کرده و این پرونده ها تعیین تکلیف شود.
 
وی عنوان کرد: فارس در حوزه نسبت تسهیلات اعتباری کرونا به پرداختی آن در رتبه 14 کشور قرار دارد.
 
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس در ادامه بیان کرد: این انتظار وجود دارد که مدت زمان باقی مانده اطلاع رسانی توسط دستگاه های اجرایی در خصوص ارایه تسهیلات کرونایی انجام شود.
 
وی تاکید کرد: با توجه به اعلام برخی بانکهای استان مبنی بر عدم مراجعه متقاضیان تسهیلات برای دریافت ضروری است که بانکها اطلاعات این افراد را به دستگاه های اجرایی اعلام تا جایگزین برای این افراد مشخص شود تا بتوان تمام اعتبارات این حوزه را در قالب تسهیلات به کارگاهای مشاغل آسیب دیده پرداخت شود.
 
مختاری تاکید کرد: لازم است مدیران بانک ها به دستورالعمل های ابلاغی در خصوص اخذ ضمانت برای دادن تسهیلات کرونا توجه داشته باشند.
 
نسبت منابع بانکی به مصارف فارس از میانگین کشوری کمتر است
 
همچنین مدیرکل دفتر جدب و سرمایه گذاری استانداری فارس نیز در این جلسه گفت: نسبت مصارف به منابع بانکی در این استان حدود 49 درصد است که متوسط کشوری در این زمینه 76 درصد می باشد که این موضوع نشان دهنده این است که وضعیت فارس به نسبت میانگین کشور نیز پایین تر قرار دارد.
 
هاله فولادفر افزود: حدود 30 درصد سپرده های استان فارس در اختیار بانک ها و موسسات خصوصی است و این مجموعه ها نیز باید نقش خود را در توسعه استان به اندازه سهمشان بازی کنند. 
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
4305 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 23 مهر 1399 21:48
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

2 نظرها

 • امراله مهماندوست یکشنبه, 09 آذر 1399 18:25 ارسال شده توسط امراله مهماندوست

  چرا قرارگاه پلیس راه شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است مستقر شده باشد؟
  چرا قرارگاه امداد رسانی هوایی (اورژانس هوایی) شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش+ اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم که هر دو در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته اند مستقر شده باشند؟
  چرا اداره کل راه و شهرسازی شهرستان های جنوبی استان فارس (لارستان + گراش + اوز + لامرد + مهر + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است مستقر شده باشد؟
  چرا …
  چرا …
  چرا …
  چرا …
  این که شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم محل استقرار ادارات کل خدمات رسانی به شهرستان های جنوبی استان فارس ( قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) می باشند اشتباه بزرگ غیر قابل جبرانی است چون از هر طرف که فاصله زمینی و هوایی بین شهر خنج مرکز شهرستان خنج تا شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم از مسیر راه جدید دیگ اشکن) + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند +خنج) را که محاسبه کنید از حدود 39 کیلومتر تا 49 کیلومتر می شود اما شهر لار مرکز شهرستان لارستان و شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم در گوشه ای از جنوب استان فارس با فاصله ای بیش از دویست کیلومتری شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) قرار گرفته اند. متاسفانه کسانی بر شهرستان های جنوبی استان فارس و استان فارس و کشور ایران حکومت می کنند که آسایش مردم عادی (اکثریت مردم) شهرستان های جنوبی استان فارس برایشان مهم نیست اگر بود به جای شهرهای لار مرکز شهرستان لارستان شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم بایستی شهرخنج مرکز شهرستان خنج به عنوان محل استقرار ادارات کل برای خدمات رسانی به مردم شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) قرار می گرفت

  گزارش
 • امراله مهماندوست سه شنبه, 29 مهر 1399 23:06 ارسال شده توسط امراله مهماندوست

  ۱- مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از95% از آبی است که دربارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود آرزوی اینجانب از کودکی این بوده است تا جلو مقدار … متر مکعب آبی را که بیش از 95% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه دربخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود را در محلی به نام تنگه بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را با احداث بندی (سدی) خاکی بگیرم اینجانب از اینکه مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از 95% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود سهم خلیجی می شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند ناراضی هستم اینجانب حتی راضی نیستم تا سرریز مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از 95% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود سهم خلیجی شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند اینجانب در نظر دارم با تغییر مسیر سرریز مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از 95% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود را سهم دریاچه فصلی در شهر خنج ازشهرستان خنج استان فارس نمایم. بعد از آن روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را می توان به مقصد فصل های پائیزی و زمستانی مسافران از سراسر کشور و فصل های بهار و تابستان پرمحصول تبدیل کرد.
  ۲- آرزوی اینجانب از تاریخ 1370/12/22 تا تاریخ 1376/07/30 که کارمند اداره آب و فاضلاب شهری بخش خنج شهرستان لارستان شرکت آب و فاضلاب شهری استان فارس بوده ام یا از تاریخ 1376/08/01 تا تاریخ 1388/12/12 که کارمند شرکت آب و فاضلاب شهری کلان شهر شیراز بوده ام یا از تاریخ 1388/12/13 تا هم اکنون که کارمند امور آب و فاضلاب شهری شهر صدرا شرکت آب و قاضلاب شهری کلان شهر شیراز هستم یا درآینده که دوست دارم تا کارمند امور آب و فاضلاب شهرستان خنج شرکت آب و فاضلاب استان فارس باشم آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری برای شهرهای خنج و فیشور(شهرهای واقع دراطراف دریاچه فصلی کفه خنج) بوده است آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب روستایی برای روستاهای واقع دراطراف دریاچه فصلی کفه خنج بوده است چون با آب مناسبی که از تصفیه فاضلاب شهرها و روستاهای اطراف دریاچه فصلی کفه خنج به دست می آید می شود کمربند سبزی را به طول ۱۸ کیلومتر و عرض ۸ کیلومتری دراطراف مساحت ۱۳۰ کیلومتری اطراف دریاچه فصلی کفه خنج احداث کرد و شهر خنج را به مقصد فصل های پائیزی و زمستانی مسافران از سراسر کشور و فصل های بهار و تابستان پرمحصول تبدیل کرد.
  امام علی (ع) می فرمایند : کسی که آب و خاک یعنی نیروی طبیعی دارد و نیروی انسانی خود را برای بهره برداری به کار نمی بندد و با فقر و گدایی می گذراند نفرین و لعنت بر او باد.
  5 نوع زمین خوار در کشور ایران وجود دارد ۱- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به کارکنان (الف – اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان … ب – اداره اجازه برداشت آب از زیر زمین در شهرستان … پ – اداره واگذاری زمین برای توسعه کشاورزی در شهرستان … ت – اداره ثبت اسناد املاک در شهرستان … بپردازد یا بپردازند ۲- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به الف – اداره شهرسازی شهرستان … ب – اداره روستا سازی شهرستان … پ – اداره ثبت اسناد املاک شهرستان … بپردازد یا بپردازند 3- ... 4- ... 5- ... این شخص یا اشخاص از طرف مراجع مربوطه به عنوان زمین خوار به اداره دادگستری شهرستان … معرفی می شوند تا درس عبرتی شوند برای ملت بزرگ ایران

  گزارش

نظر دادن

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «راستین آنلاین» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

بالا