پروژه‌های مناطق شیراز بر اساس نگاه انسان‌محوری اجرا می‌شوند

پروژه‌های مناطق شیراز بر اساس نگاه انسان‌محوری اجرا می‌شوند
   
پروژه‌های مناطق شیراز بر اساس نگاه انسان‌محوری اجرا می‌شوند |||| ||||

راستین آنلاین :رییس شورای اسلامی شهر شیراز در بازدید از منطقه شش، با تقدیر از رویکرد نرم در تعریف و اجرای پروژه‌ها در این منطقه، خواستار توجه همه مدیران شهرداری به شعار انسان‌محوری شد.

 
شهرداری شیراز برای اولین بار در عمر شوراها، گزارش عملکرد کمی ارائه کرده است
 
سید عبدالرزاق موسوی در بازدید از منطقه شش شیراز که با حضور ناظر شورا در این منطقه، شهردار منطقه شش و یاوران شورا برگزار شد، با اعلام اینکه برای اولین بار در طول ادوار شوراها، گزارش عملکرد شهرداری با آمارهای کمی و مطابق شاخص‌های اصولی تهیه و دریافت شده، اظهار داشت: اعداد و ارقام این گزارش که به اطلاع شهروندان هم خواهد رسید، حاکی از موفقیت شورای پنجم و شهرداری شیراز در امانت‌داری از مال مردم و ارائه خدمات به شهروندان است.
 
او با بیان اینکه شیراز در دنیا به مهمان‌نوازی، قدرشناسی و به ویژه روحیه همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام و حتی ادیان و مذاهب مختلف مشهور است، افزود: خوشبختانه آنچه که در بازدید امروز برای ما جالب بود، نوع پروژه‌ها و حتی نامگذاری آنها بود که این روحیه همزیستی مسالمت‌آمیز را به ما و شهروندان القا خواهد کرد.
 
رییس شورای شهر شیراز به نگاه انسان‌محوری در تعریف و اجرای پروژه‌های این منطقه در راستای شعارهای شورای پنجم اشاره کرد و خواستار جدیت در اجرای سریع و باکیفیت این پروژه‌ها شد.
 
 تلاش شورای پنجم در سال پایانی بر روی نظارت بر اجرای مصوبات متمرکز می‌شود
 
وی با بیان اینکه تلاش شورای پنجم در سال پایانی فعالیت خود بر روی نظارت بر اجرای مصوبات متمرکز خواهد شد، اضافه کرد: موضوع کاهش بسترهای تخلف و همچنین شفافیت در هزینه‌کرد شهروندان در قبال شهرداری از دیگر اهداف ویژه ما است که امیدواریم به یک اقدام ماندگار از شورای پنجم منجر شود.
 
موسوی تصریح کرد: اینکه ما نحوه صدور پروانه و محاسبه عوارض و سایر امورات مهم عموم شهروندان را شفاف و تسهیل کنیم اهمیت بسیار ویژه‌ای برای ما دارد و ما این موضوع را به سرانجام خواهیم رساند تا در نتیجه این اقدام بنیادین، شهرداری شیراز به معنای واقعی به شهرداری شهروندان شیراز بدل شود.
 
طرح تشکیل شورای محلات را در شورای عالی تهیه می‌کنیم
 
عضو شورای عالی استان‌ها، با یادآوری اینکه در حال حاضر یاوران شورا محصول یک توافق است و هنوز جایگاه قانونی ندارد؛ تأکید کرد: معتقدیم یاوران شورا با ماهیت شورای محلات باید احیا و قانونی شود و از همین رو ما بنا داریم که طرح تشکیل شورای محلات را تهیه و پس از تصویب در شورای عالی استان‌ها به مجلس ارسال کنیم.
 
او با اظهار امیدواری در خصوص تصویب طرح شورای محلات در مجلس، خاطرنشان کرد: اگر شورای منتخب محلات در قانون مصوب شود و اختیارات مشخصی پیدا کند می‌توان به تحقق ماهیت شوراهای اسلامی در سطوح مختلف امیدوار بود.
 
موسوی در پایان با اشاره به اینکه آموزش نیروهای انسانی در شهرداری کمتر مورد توجه قرار گرفته، خواستار توجه مدیران شهرداری به تقویت توان نیروی انسانی در شهرداری و به تعبیری دیگر افزایش کارآمدی سیستم از طریق آموزش شد.
 
تحول در منطقه 6 شیراز به خوبی احساس می‌شود
 
بر پایه این گزارش سولماز دهقانی ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه 6 نیز وضعیت پیشرفت پروژه‌ها در این منطقه را قابل قبول توصیف کرد و افزود: خوشبختانه تحول در منطقه 6 شیراز به خوبی احساس می‌شود و این موضوع جای امیدواری دارد.
 
او با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌ها در شهرداری منطقه 6 از توازن نسبی خوبی برخوردار است، افزود: همواره ارائه خدمات برجسته در بخش‌هایی از نقاط کلان شهر شیراز به نوعی سهل و ممتنع قلمداد می‌شده؛ ازجمله برخی شهرک‌های حاشیه‌ای که مورد غفلت قرار می‌گرفت اما در مناطق حاشیه‌ای منطقه 6 اقدامات خوبی انجام شده است.
 
تلاش شورای پنجم در سال پایانی، بر نظارت، شفاف‌سازی و تسهیل ارائه خدمات به شهروندان، متمرکز می‌شود. 
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
88 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 23 مهر 1399 10:48
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا