جامعه سالم نیازمند مشاوره است/ مدیریت صحیح زندگی نتیجه توجه به بهداشت روانی است

جامعه سالم نیازمند مشاوره است/ مدیریت صحیح زندگی نتیجه توجه به بهداشت روانی است
   
جامعه سالم نیازمند مشاوره است/ مدیریت صحیح زندگی نتیجه توجه به بهداشت روانی است |||| ||||

راستین آنلاین :مدیرکل بهزیستی فارس با تاکید بر اهمیت مشاوره در زندگی انسانها بویژه در زمینه بهداشت روانی گفت : جامعه سالم نیازمند مشاوره است. 

 
محمد صادق کشفی در جمع خبرنگاران به مناسبت آغاز هفته سلامت افزود : در گذشته ، مردم به دليل ترس ازبرچسب و  انگ بیماری روانی کمتر به مشاوران و روان شناسان مراجعه مي کردند اما در سال های اخیر کمتر كسي را می توان  یافت که به نحوی از جلسات مشاوره بهره مند نشده باشد .
 
او اضافه کرد : والديني كه در پی تربيت فرزند صالح هستند، زوجینی که به دنبال استحکام بنیان خانواده و پیشگیری از طلاق از جلسات مشاوره بهره می گیرند , جوانانی که برای انتخاب صحیح  همسر به مراکز مشاوره مراجعه می کنند , والدینی که با نگرانی از  مشکلات رفتاری ، عاطفی یا تحصیلی فرزندان خود ، پای به جلسات مشاوره ای می گذارند  و نیز گروهي عمده که به دلايل متعددی مانند اضطراب ، افسردگي ، تنهايی و ساير مشكلات  در پی بهره مندي از خدمات روانشناختی هستند, همگی بر نقش با ارزش پیشگیری از وقوع آسیب ها و مشكلات روانی واقفند و اين خدمت در سبد سلامت آنان جای گرفته است.
 
مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه جامعه در شرایط کنونی  به خوبی می داند که توجه به سلامت روان از اهميت بالايي برخوردار است، افزود : متوليان و صاحب نظران در یافته اند که بخش عمده ای از درد ها و مشكلات جسمانی ممكن است ریشه در مشکلات روانی داشته باشد .
 
کشفی نژاد با اشاره به اینکه تغییرات پیاپی زندگی افراد در شرایط كنوني جامعه، اهمیت بهداشت روانی را دو صد چندان می نماید، تصریح کرد : با توجه به اهميت و ضرورت توجه به اين بعد مهم از وجود انسان (بعد رواني)هجدهم تا بیست و چهارم مهرماه به عنوان هفته سلامت روان نامگذاری شده است. 
مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه هفته سلامت امسال با شعار سلامت روان برای همه نامگذاری شده است،یادآور شد : نیاز است تا در این حوزه سرمايه گذاري بيشتری شده و بستری فراهم شود تا با آموزش آگاهی عمومی جامعه افزایش یابد. 
 
کشفی نژاد با تقدیر از همکاران و متخصصان حوزه مشاوره در سازمان بهزیستی خاطر نشان کرد : مشاوران ما تلاش می کنند با بهره گیری از دانش و اطلاعات روز پاسخگوی نیاز گروه هدف باشند.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
97 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 21 مهر 1399 08:37
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا