بررسی تداخلات بیش از 3 هزار هکتار از اراضی قیروکارزین در راستای رفع موانع تولید

بررسی تداخلات بیش از 3 هزار هکتار از اراضی قیروکارزین در راستای رفع موانع تولید
   
بررسی تداخلات بیش از 3 هزار هکتار از اراضی قیروکارزین در راستای رفع موانع تولید |||| ||||

راستین آنلاین :رئیس اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری بیش از 3627 هکتار از اراضی شهرستان قیروکارزین در کار گروه رفع تداخلات بررسی شده اند. 

 
 محمد حیدری تصریح کرد: اراضی مذکور در پلاک ثبتی مدخون واقع و شامل اراضی کشاورزی و منابع طبیعی بوده که در کمیسیون استانی رفع تداخلات نیز مورد بررسی قرار گرفته است. 
 
به گفته او، به منظور رفع تداخلات اراضی پلاک های شاه مومن، زین آباد و نو آباد هنگام شهرستان قیروکارزین نیز مستند سازی های لازم انجام که در انتظار طرح در کار گروه شهرستانی و کمیسیون رفع تداخلات استانی است. 
 
حیدری با بیان اینکه رفع تداخلات اراضی ملی، دولتی و مستثنیات کشاورزان یکی از بزرگترین اقدامات دولت است که از چهار سال گذشته با جدیت در حال پیگیری است، افزود: با اجرای این کار ثبت مالکیت دولت در عرصه‌های منابع ملی و صدور اسناد مالکیت زراعی برای کشاورزان و تولیدکنندگان به نتیجه می رسد.
 
او اظهار کرد: امیدواریم با اجرای این قانون مالکین اراضی در روستاها با دقت مشخص شوند و همچنین موانع تولید در بخش کشاورزی مرتفع شود.
 
به گفته حیدری؛ با تصویب ماده 54 قانون رفع موانع تولید و تدوین و ابلاغ آئین نامه های مربوط به آن، کشاورزان برای رفع تداخلات اراضی دیگر نیازی به مراجعه به دستگاه قضایی ندارند.
 
او بیان کرد: فعالیت اجرایی کار گروه و کمیسیون رفع تداخلات اراضی ناشی از اجرای مقررات موازی در اجرای ماده 54 قانون رفع موانع تولید و همچنین موارد مصوب قانون برنامه ششم توسعه از سال 1394 در وزارت جهاد کشاورزی آغاز شده است. 
 
بر اساس آیین نامه اجرایی تبصره ۳ ماده ۹ قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، موضوع ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، گامی بزرگ برای رفع تداخلات اراضی ملی، دولتی و مستثنیات کشاورزان ناشی از اجرای برخی قوانین موازی و کاهش اختلافات ملکی باقیمانده، در طول پنج دهه گذشته برداشته شده است.
 
قیروکارزین با وسعتی بالغ بر 3300 کیلومتر مربع و جمعیت 72 هزار نفری در فاصله ۱۶۹ کیلومتری جنوب غرب شیراز واقع شده است.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
65 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 مهر 1399 14:03
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا