روند اجرای پروژه کمربندی شمال شرق شیراز به زودی شتاب خواهد گرفت

راستین آنلاین :معاون امور عمرانی استانداری فارس گفت : پروژه کمربندی شمال شرق شیراز ، یکی از پروژه هایی است که می توان با جذب سرمایه گذار و استفاده از ظرفیت های قانونی آن را به بهره برداری رساند . 

 
 محمود رضایی بر ضرورت جذب سرمایه درجهت تکمیل طرح های عمرانی علی الخصوص طرح های حمل و نقل در استان تاکید کرد و گفت : پروژه کمربندی شمال شرق شیراز ، یکی از پروژه هایی است که می توان با جذب سرمایه گذار و استفاده از ظرفیت های قانونی آن را به بهره برداری رساند . 
 
 
او یاد آور شد : سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان ، بایستی برای پیگیری موضوع ماده 56 قانون الحاق ، از مقررات مالی دولت درخصوص طرح مذکور جهت تسریع در فرآیند واگذاری و اخذ مجوزات لازم اقدام نماید .
 
معاون عمرانی استانداری فارس از شرکت ها و موسسات استانی و ملی که امکان مالی مشارکت درطرح فوق را دارند برای تهیه طرح امکان سنجی دعوت کرد .
 
رضایی بر ضرورت مشارکت بخش خصوصی، سرمایه گذاران، بانک ها و روش های تامین مالی مناسب برای پروژه های در دست اجرا در استان تاکید و اظهار کرد : پروژه های در دست اجرا نیازمند اعتبارهای قابل توجه و کلان هستند و این اعتبارات از طریق بودجه های سنواتی قابل تامین نیست .
 
رضایی با اشاره به اینکه بایستی راهکارهای برون رفت از مشکلات مرتبط با پروژه کمربندی شمال شرق شیراز بررسی و ارزیابی شود اظهار کرد :
بر اساس موافقت وزارت راه تامین ۵۰درصد از هزینه های اجرای پروژه با مشارکت بخش خصوصی و نهادهایی مثل شهرداری شیراز تامین خواهد شد . 
 
به گفته او با تامین منابع مذکور ، روند اجرای پروژه به زودی شتاب خواهد گرفت ودر برنامه زمانی مشخص بخش عمده ای از ترافیک ورودی شهر شیراز به این محور منتقل می شود . 
 
رضایی با عنوان اینکه پروژه کمربندی شمال شرقی شیراز از زیباشهر شروع می شود توضیح داد : طول این پروژه 36 کیلومتر است که 14 کیلومتر آن اجرا شده و مابقی که مشتمل بر 2 قطعه است بایستی با مشارکت بخش خصوصی و آورده دولت به بزرگراه تبدیل شود به گونه ای که قابلیت استفاده آزادراهی نیز داشته باشد. 
وی ضمن تاکید بر اهمیت این پروژه ، تصریح کرد : رینگ اول کمربندی شیراز با اجرای این پروژه تمام می شود و ما می توانیم بخش عمده ای از ترافیک ورودی شیراز را رفع کنیم. 
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: نمایندگان منتخب مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با استفاده از ظرفیت هایی که دارند پیگیر این موضوع خواهند بود ضمن اینکه مجموعه استانداری و دستگاه های مرتبط با بحث راه و حمل و نقل نیز تمام تلاش خود را برای حصول نتیجه ایده ال در خصوص کمربندی شمال شرقی شیراز انجام خواهند داد. 
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
58 کلیک ها  آخرین ویرایش در پنج شنبه, 03 مهر 1399 12:40
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا