تبدیل شدن منطقه جنوب فارس به قطب صنعتی و انرژی

راستین آنلاین :رئیس کل دادگستری استان فارس گفت :تبدیل شدن منطقه جنوب فارس به قطب صنعتی و انرژی اهمیت توجه مسئولان به تأمین امنیت در این منطقه را دو چندان می کند.

 
 
حجت الاسلام سید کاظم موسوی با حضور در شهرستان های لامرد و مهر ضمن بازدید از این دو حوزه قضایی جنوب استان رئیس جدید حوزه قضایی شهرستان مهر و دادستان جدید لامرد را معرفی کرد.
 
 او در مراسم جداگانه ای که با حضور مسئولان قضایی ، اجرایی، نظامی و اعضای شورای تأمین این دو شهرستان ها با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا تشکیل شد ضمن تسلیت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و ایام سوگورای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبد الله الحسین (ع) با تأکید بر اهمیت رشد و توسعه این شهرستان های جنوب استان بخصوص لامرد و مُهر گفت: این دو شهرستان در حال تبدیل شدن به شهرهای صنعتی و قطب انرژی استان هستند و همین امر اهمیت و توجه مسئولان به مقوله امنیت و همچنین حمایت از تولید را دو چندان می کند.
 
 نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با بیان اینکه سرمایه گذار نیازمند امنیت است تصریح کرد: یکی از وظایف اعضای شورای تأمین و همچنین مجموعه قضایی تأمین امنیت برای سرمایه گذاری مشروع و قانونی است تا سرمایه گذار بتواند با خیال آسوده نسبت به سرمایه گذاری در منطقه و ایجاد زمینه اشتغال و کار آفرینی اقدام کند.
 
 موسوی با تأکید بر اینکه سیاست حمایت از فعالیت های مولد اقتصادی و بر طرف ساختن موانع حقوقی در مسیر جهش تولید از زمان حضور آیت الله رئیسی در رأس قوه قضائیه با جدیت و حساسیت بیشتری پیگیری و اجرا می گردد گفت: مجموعه قضایی فارس نیز این موضوع حیاتی استان را با جدیت در دستور کار قرار داده و در همین راستا در سفر امروز نیز دیدارهایی از دو مجموعه تولیدی واقع در این دو شهرستان انجام شد.
 
رئیس شورای قضایی استان فارس در ادامه بیان داشت : تحقق شعارسال و تأکیدات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) تنها در سایه عمل به توصیه های این مرد الهی است و اگر در این مسیر نیز نکات مد نظر ایشان را مو به مو انجام دهیم بی تردید از این گردنه سخت اقتصادی به سلامت گذر خواهیم کرد چرا که هر زمان از فرمایشات ایشان تبعیت محض داشته ایم کشور موفق و سربلند بوده است.
 
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره روند رو به رشد شهرستان های مهر و لامرد گفت: افرادی با مقاصد سود جویانه اقدام به تعرض و تعدی به اراضی ملی و دولتی نموده اند که لازم است علاوه بر جدیت همکاران در مجموعه قضایی و ورود به موقع دادستان در راستای انجام وظایف ذاتی سایر نهاد های متولی نیز با اجرای دقیق قانون و اجرای برنامه های پیشگیرانه دست متجاوزان به اراضی را کوتاه نمایند.
 
وی در این زمینه توصیه کرد، نهاد های متولی زمین با همکاری اداره کل ثبت و اسناد و املاک استان صدور سند اراضی ملی و دولتی را در راستای پیشگیری از تعرض به اراضی در دستور کار قرار دهند. 
 
حجت الاسلام و المسلمین موسوی در ادامه بر تعامل مجموعه قضایی بخصوص در حوزه های قضایی شهرستان ها با مجموعه های اجرایی تأکید کرد و بیان داشت تعامل هیچ منافاتی با حفظ استقلال در دستگاه قضایی ندارد و من توصیه می کنم همه مسئولان قضایی در شهرستانها در کمک به مجموعه اجرایی در راستای گره گشایی از مشکلات و رفع موانع توسعه پیشقدم باشند.
 
وی همچنین به برطرف شدن و حل مشکل دیرنیه اطاله دادرسی در از حوزه های قضایی استان اشاره کرد وگفت: امروز می توانیم بگوییم که بحث اطاله دارسی در مجموعه قضایی استان نداریم اما تلاش کرده ایم پس از غلبه به این موضوع به کیفیت آرا بپردازیم و با اتقان بیشتر آرا زمینه اعتراض به آراء را کاهش دهیم.
 
 او همچنین به تحلیل آماری جرائم در حوزه های قضایی مهر و لامرد پرداخت و بیان داشت : علل فراوانی برخی جرائم در این دو حوزه قضایی باید بررسی شود و در قالب شوراهای پیگشیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی شهرستان که با حضور و مشارکت همه نهاد های متولی تشکیل می گردد راه کار های علمی مناسب برای آن تدوین گردد.
 
 وی در ادامه به مسئولان جدید قضایی شهرستان های لامرد و مهر توصیه کرد تکریم ارباب رجوع دستگیری از ضعفا و توجه به مستضعفین و ارائه بهترخدمت قضایی را همواره مد نظر قرار دهند و با حضور در بین مردم و انجام ملاقات های چهره به چهره تکریم مراجعان را اولویت کاری و برنامه ای خود قرار دهند.
 
موسوی خدمت به مردم فهیم، قدر شناس ، مؤمن و انقلابی لامرد و مهر را افتخاری بزرگ دانست و بیان داشت: باید قضات دفاع از انقلاب ، تبعیت از رهبری و محقق ساختن شعارهای انقلاب را با حساسیت بیشتری دنبال نمایند لذا اراده و عزم مجموعه قضایی در مبارزه قاطع و قدرتمند با فساد باید در بین همه مسئولان قضایی در شهرستان متبلور باشد.
 
گفتنی است در پایان این دو مراسم با حکم ریاست معظم قوه قضائیه حجت الاسلام و المسلمین سعادت پوربه عنوان دادستان جدید شهرستان لامرد و امین حشمتی نیز به عنوان رئیس حوزه قضایی شهرستان مهر معرفی شدند.
همچنین در حاشیه این مراسم از تلاش های حجت الاسلام و المسلمین روح اله رشیدی و حشمت رستمی دادستان و رئیس سابق حوزه قضایی شهرستان مهر تقدیر گردید.
 
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
109 کلیک ها  آخرین ویرایش در جمعه, 07 شهریور 1399 14:59
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا