توزیع غذای گرم بین نیازمندان استان فارس

توزیع غذای گرم بین نیازمندان استان فارس
   
توزیع غذای گرم بین نیازمندان استان فارس |||| ||||

راستین آنلاین :مدیرکل کمیته امداد استان فارس با بیان اینکه  در طرح اطعام حسینی تاکنون ۱۱۲ آشپزخانه برای طبخ حداقل ۲ میلیون پرس غذای گرم و توزیع بین نیازمندان استان فارس شروع به کار کرده است گفت :‌  مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه همزمان با ماه محرم و صفر در قالب دو طرح "اطعام حسینی" و "احسان حسینی" آغاز شده است. 

 
محمد بذرافشان با بیان اینکه در مرحله اول رزمایش کمک‌های مؤمنانه در ماه مبارک رمضان بیش از یک میلیون پرس غذای گرم بین نیازمندان توزیع شد، عنوان کرد: از همه هم استانی‌های عزیز خواهشمندیم که در این طرح که مزین به نام "اطعام حسینی" مشارکت داشته باشند.
 
او  افزود: 57 اداره کمیته امداد در سراسر استان و تعداد 270 مرکز نیکوکاری آماده دریافت کمک‌های غیر نقدی مردم برای اجرای طرح های مذکور و شماره کارت 6037991899709376 برای دریافت کمک‌های نقدی به صورت پرداخت غیرحضوری در نظر گرفته شده است.
 
بذرافشان  با تاکید بر اینکه برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی این 112 آشپزخانه به صورت ثابت فعالیت دارند و هیچ آشپزخانه موقت و سیاری در این طرح مشارکت ندارد، عنوان کرد: امکان افزایش تعداد آشپزخانه‌ها وجود دارد و تاکنون امامزاده‌ها، مساجد، پایگاه‌های بسیج و سپاه اعلام آمادگی کردند که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اماکن تحت اختیار خود را به عنوان آشپزخانه طرح "اطعام حسینی" در اختیار کمیته امداد قرار دهند.    
 
مدیرکل کمیته امداد استان فارس با بیان اینکه علاوه بر افراد تحت پوشش کمیته امداد، نیازمندانی که تحت پوشش نیستد و از بیماری کرونا آسیب دیدند نیز شامل این طرح می‌شوند، خاطرنشان کرد: این 2 میلیون پرس غذا حداقل بین 600 هزار خانوار توزیع می‌شود.
 
او با بیان اینکه تاکنون بیش از 156 هزار پرس غذا در قالب این طرح بین نیازمندان توزیع شده است، افزود: ارزش ریالی غذاهای توزیع شده 27 میلیارد و 800 میلیون ریال بوده است.
 
بذرافشان با بیان اینکه در طرح "احسان حسینی" نیز با کمک خیران بسته‌های معیشتی و حمایتی بین نیازمندان توزیع می‌شود، اظهار داشت: تعداد پایگاه‌های توزیع بسته‌های "احسان حسینی" 119 پایگاه است که تاکنون بیش از 22 هزار بسته معیشتی به ارزش 35 میلیارد و 600 میلیون ریال بین نیازمندان توزیع شده است.
 
وی با بیان اینکه در مجموع تاکنون 80 میلیارد و 450 میلیون ریال کمک نقدی و غیرنقدی در این دو طرح جمع‌آوری شده است، افزود: یک میلیارد و 700 میلیون ریال کمک نقدی و 78 میلیارد و 750 میلیون ریال به صورت کالایی بوده است.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
112 کلیک ها  آخرین ویرایش در سه شنبه, 04 شهریور 1399 13:36
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا