تصویب مصوبات در جلسه صحن علنی شورای شهر شیراز

تصویب مصوبات در جلسه  صحن علنی شورای شهر شیراز
   
تصویب مصوبات در جلسه  صحن علنی شورای شهر شیراز |||| ||||

راستین آنلاین:صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز با تصویب مصوباتی برگزار شد.

 
در ابتدای جلسه علنی این شورا ازسید علی اکبر حسینی و محمدرضا غلباش دو تن از آزادگان سرافراز شاغل در شهرداری شیراز به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به وطن  وهمچنین به مناسبت فرا رسیدن یکم شهریور ماه روز پزشک، از دکتر قاسم مقیمی عضو شورای اسلامی نیز تجلیل شد.
 
همچنین در این جلسه ایراد فرمانداری به مصوبه تعیین تکلیف حقوق غارسین و مالکین کوهسار مهدی(عج) (پروژه شهید قاسم سلیمانی) بررسی و پس از اصلاحاتی به تصویب اعضا رسید.
 
در این جلسه نرخ ورودی و حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ‌های عمومی سطح شهر به تفکیک مسقف و طبقاتی و روباز نیز تعیین شد.
 
همچنین ایراد فرمانداری به مصوبه‌ی دستورالعمل تشویقی، نوسازی بافت فرسوده به منظور بررسی کارشناسی به کمیسیون شهرسازی ارجاع شد که ایراد فرمانداری به مصوبه مبنی بر طرح امکان‌سنجی و برنامه‌ریزی فیزیکی شهربازی بزرگ با وسعت 30 هکتار در اراضی 202 هکتاری انجیره در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد مدارک مورد نیاز تکمیل و جهت رفع ابهام به فرمانداری ارسال شود.
 
با موافقت اعضای شورا دستورالعمل اجرایی بند 17 ماده 80 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مشتمل بر یک مقدمه و ۵ ماده تصویب شدوآیین‌نامه حمایت از افراد دارای معلولیت شهر با تاکید بر وظایف شهرداری در صحن علنی بررسی و به کمیسیون برنامه و بودجه ارسال شد.
 
پس از بررسی طرح نامگذاری یک روز به عنوان روز پاکبان مقرر شد جهت بررسی بیشتر این طرح، بر اساس نظر هیات رییسه به یکی از کمیسیون‌های تخصصی ارجاع شود.
 
اصلاح ماده 17 آیین نامه اعزام کارکنان و هیات‌های اعزامی شهرداری به خارج از کشور با موافقت اعضا همراه شد و مقرر شد میزان و نحوه هزینه‌های ارزی ماموریت‌های خارج از کشور شهرداری شیراز اعم از ماموریت‌ها و هزینه‌های اقامت، غذا و... بر اساس جدولی باشد که به تایید کمیته رسیده و مورد موافقت شهردار شیراز قرار گیرد.
 
در این جلسه، لایحه تجلیل از آقایان محمدعلی و محمدرضا گرایی مدال‌آوران مسابقات کشتی جهان نیز به تصویب اعضا رسید؛ با تصویب این لایحه به شهرداری اجازه داده می‌شود به هر کدام از این قهرمانان مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال از ماده‌های ۱۶ و ۱۷ بودجه شهرداری پرداخت شود.
همچنین در پایان این جلسه، «نوذر امامی» با اکثریت آرا به عنوان نماینده بهره‌برداران در هیات اجرایی انتخاب شد.
گفتنی است انتخاب عضو و ناظر شورا در کمیسیون‌های شهرداری و خارج از شهرداری، پس از بحث و بررسی اعضا به هفته آینده موکول شد.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
79 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 29 مرداد 1399 20:43
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا