تولید بیش از سه هزار محتوای آموزشی، مهارتی برای دانش آموزان در فارس

راستین آنلاین :در جلسه ستاد ساماندهی فعالیت‌های تابستانی دانش آموزان فارس تولید بیش از ۳ هزار محتوای مهارتی و آموزشی مطرح شد.

 
 
معاون پرورشی وفرهنگی آموزش و پرورش استان فارس گفت :مهارت‌آموزی حلقه مفقوده‌ای است که باید در آموزش و پرورش به یک گفتمان غالب برای تربیت نسل آینده تبدیل شود.
 
جهانبخش بانشی در جلسه ستاد ساماندهی فعالیت‌های تابستانی دانش آموزان استان، با اشاره به اهمیت توجه به برنامه‌های اوقات فراغت دانش آموزان گفت: امسال با توجه به وضعیت شیوع کرونا در فارس، فعالیت پایگاه‌های اوقات فراغت در قالب گروه‌های شبکه شاد ایجاد شده است که با توجه به شعار مهارت‌آموزی اقدام به تولید محتوا و آموزش دانش‌آموزان می‌کنند.
 
معاون پرورشی وفرهنگی آموزش و پرورش استان فارس عدم مهارت‌آموزی به دانش‌آموزان را یکی از کاستی ‌های نظام تعلیم و تربیت موجود دانست و افزود: دانش‌آموزان ما در بحث مهارت‌آموزی تربیت نشده‌اند و اوقات فراغت فرصتی برای اولیا و مربیان آموزش و پرورش است تا با تشویق دانش‌آموزان به مهارت‌آموزی، افرادی خودساخته را تربیت کنند.
 
بانشی با بیان اینکه ما به دنبال شعار "هر دانش‌آموز یک مهارت دربستر شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد)" هستیم، گفت: بیش از 2 هزار پایگاه اوقات فراغت در قالب شبکه شاد فعالت خود را در سطح استان آغاز کرده‌اند و دانش‌آموزان را با مهارت‌های مختلف آشنا می‌کنند.
 
معاون پرورشی وفرهنگی آموزش و پرورش استان فارس در ادامه با اشاره به اینکه اثر بخشی این فعالیت‌ها نسبت به کمیت آنان در اولویت است از اجرای طرح نظارتی بر پایگاه‌های مجازی اوقات فراغت خبر داد و افزود: انتظار ما این است که فعالیت در این پایگاه‌ها به گونه‌ای باشد که اثربخشی و کارایی مطلوب را برای دانش‌‌آموزان به همراه داشته باشد.
 
رییس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش فارس نیز دراین جلسه برنامه‌های اوقات فراغت را موجب اعتلای شخصیت روانی و بهداشتی دانش‌آموزان برشمرد و افزود: اوقات فراغت یک سوم دوران تحصیل دانش‌آموزان را شامل می‌شود و همین امر اهمیت این موضوع را نشان می‌دهد که نیازمند برنامه‌ریزی و توجه تربیتی- مهارتی است.
 
سعید خادمی با اشاره به اینکه فعالیت پایگاه‌های اوقات فراغت از 15 تیرماه در شبکه شاد آغاز شده است، گفت: کانال فرهنگی فارس در شبکه شاد به آدرس @Farsfarhangi با ۱۲ هزار عضو یکی از کانال های پر بازدید است که مخاطب گسترده‌ای دارد.
 
رییس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه تاکنون بیش از 3 هزار محتوا در فارس تولید شده است گفت: تاکنون 500 اثر منتخب برای بارگذاری ارسال شده است که بیش از 400 اثر آن منتشر شده است.
 
وی افزود: در حال حاضر ۱۲۰ کانون فرهنگی تربیتی، ۱۴۷۹ مدرسه و ۶۷ دارالقرآن، ۱۸۶ کانون ورزشی، 49 پژوهش سرا و 32 اردوگاه در فارس در قالب گروه‌ و کانال در شبکه شاد فعالیت دارند.
 
خادمی در ادامه با اشاره به سایر فعالیت‌های انجام شده در اداره فرهنگی هنری در خصوص اوقات فراغت، برگزاری جشنواره هشت هفته و ۲۰۰ جایزه و نخستین جشنواره دانش‌آموزی نقالی و پرده خوانی، جشنواره فرهنگی عفاف و حجاب با موضوع مهتاب در نور و طرح "مزرعه تابستانی من" را از جمله طرح‌های در حال اجرا و موفق برشمرد.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
189 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 13 مرداد 1399 10:13
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا