نقش مؤثر نمایشگاه‌های تخصصی در تحقق جهش تولید

راستین آنلاین :مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت :برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی با رعایت پروتکل های بهداشتی در دستور کار ماست. 

 

 

حمیدرضا ایزدی در حاشیه بازدید از نوزدهمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی قطعات خودرو که روز گذشته در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان فارس در شهرک گلستان شیراز افتتاح شد، بیان کرد: هدف ما در سال جهش تولید این است که کارگاه هایی که نیمه فعال هستند را به ظرفیت بالا برسانیم و کارگاههایی که تعطیل هستند را به چرخه تولید برگردانیم.

 

او افزود: کارگاههایی در استان در حال احداث هستندکه تاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند، اما برای 40 درصد باقیمانده با مشکلاتی مواجه هستند که تلاش می کنیم با همین میزان پیشرفت به بهره برداری برسند.

 

ایزدی اظهار کرد: از سویی دیگر از طرح های بزرگمان غافل نشده ایم و تلاش می کنیم طرح های توسعه در واحدهای بزرگ به سرانجام برسند.

 

او در تشریح راه اندازی و توسعه کارخانه های بزرگ گفت: ظرف دو هفته گذشته فاز دوم طرح توسعه فولاد پاسارگاد با سرمایه گذاری بیش از 5 هزار میلیارد تومان و اشتغال 700 نفر کارگر به بهره برداری رسید و چرخه زنجیره تولید را در کارخانه های بزرگ تکمیل می کنیم تا بتوانیم از زیرساخت های تولید مواد اولیه تا محصول نهایی را در کارخانه های بزرگمان داشته باشیم.

 

ایزدی اظهار کرد : روز پنج شنبه یکی از کارخانه های بزرگ استان با عنوان کربنات سدیم کاوه با سرمایه گذاری بیش از 2 هزار و صد میلیارد تومان و اشتغال هزار و 3 نفر در منطقه محروم فیروزآباد به بهره برداری می رسد، که با بهره برداری از این کارخانه صنایع پایین دستی هم شکل می گیرد و محصول این کارخانه کربنات سدیم است که مورد استفاده در صنایع شیشه سازی، شوینده و شیمیایی خواهد بود.

 

او تصریح کرد : امیدواریم بعد از بهره برداری از این کارخانه، صنایع پایین دستی را که برای آن تعریف کردیم بتوانند اشتغال ایجاد کنند، تا در سال جهش تولید بتوانیم کار بزرگی را برای کشور انجام دهیم.

 

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان فارس در خصوص نقش نمایشگاهها در تحقق جهش تولید نیز گفت: یکی از اهداف اساسی برگزاری نمایشگاهها بحث "تولید" یعنی شناساندن واحدهای تولیدی به مردم، مصرف کنندگان و کسانی است که از محصولات این واحدهای تولیدی استفاده می کنند.

 

ایزدی بیان کرد: با توجه به وضعیت کرونایی؛ برگزاری نمایشگاههای تخصصی با رعایت الزامات، دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی در دستور کار ما است که در نمایشگاههای برگزار شده شاهد آن هستیم و تولید کنندگان بسیاری در این نمایشگاهها حضور دارند که محصولات خود را ارائه می دهند و مورد استفاده در واحدهای دیگر قرار می گیرند.

 

حضور 50 شرکت در نمایشگاه

 

همچنین مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان فارس نیز با اعلام اینکه تمام پروتکل‌های بهداشتی، الزامات سلامت محیط و فاصله گذاری اجتماعی در مقابله با شیوع ویروس کرونا در این نمایشگاه رعایت شده است گفت: نوزدهمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو ویژه بازدیدکنندگان متخصص و فعالان صنعت قطعات خودرو بوده و به مدت چهار روز از ساعت ۱۷ تا ۲۲ پذیرای مخاطبان خاص خود است.

 

سید محمود موسوی از حضور ۵۰ شرکت از استان‌های فارس، تهران، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان رضوی و اصفهان در این نمایشگاه خبر داد و گفت: دو سالن حافظ و سرو به مساحت ۸ هزار متر مربع به مشارکت کنندگان نوزدهمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی قطعات خودرو اختصاص داده شده است.

 

او افزود: در راستای اجرای فاصله گذاری اجتماعی علاوه بر افزایش فاصله بین غرفه‌ها و دو برابر کردن راه روها، تعداد مشارکت کنندگان این رویداد ۵۰ درصد کاهش داده شده و به صورت روزانه سالن‌ها و تمام سطوح در طول برگزاری گندزدایی می‌شوند.

 

این نمایشگاه در جهت حمایت از تولید کنندگان قطعات خودرو داخل کشور و با نظارت اتحادیه‌ها و اداره کل استاندارد فارس برگزار می‌ شود و نقش بسزایی دراشتغال زایی، شناسایی بازار، پیشرفت علمی و تخصصی صنایع، توسعه اقتصادی و رونق تولید دارد.

انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
144 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 08 مرداد 1399 01:25
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا