شناسنامه دار شدن کودکان بی سرپرست

راستین آنلاین :شورای ثبت احوال شهرستان شیراز به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز برگزار شد و در این نشست به نقش و جایگاه قوانین و مقررات مرتبط با ثبت احوال در جامعه اشاره شد. 

 
علي عسگر جمشیدی اظهار کرد: هر گونه بی توجهی و سهل انگاری در خصوص رعایت مقررات ثبت احوال ناهنجاریهای اجتماعی گسترده‌ای را در پی خواهد داشت.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز ضمن تاکید بر تعامل بیش از پیش اعضای شورای ثبت احوال و دقت نظر بر اجرای مصوبات، تشکیل جلسات سه جانبه و فوق العاده بین ادارات بهزیستی، ثبت احوال و دادستانی،ه در راستای اجرای ماده ۱۸ قانون صدور شناسه نامه و تعیین تکلیف کودکان بی سرپرست را یک ضرورت برشمرد.
 
جمشیدی از آمادگی روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز در راستای تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی قوانین و مقررات ثبت احوال به شهروندان خبر داد و افزود این حق بدیهی مردم است که با حقوق شهروندی خود و خدماتی که دولت به آنان ارائه می نماید، به خوبی آشنا گردند.
 
 او همچنین ضمن تشکر از نیروی انتظامی فارس از انان خواست تا در اسرع وقت، نتایج استعلام وضعیت کودکان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را تعیین تکلیف کرده و جهت صدور شناسنامه به اداره ثبت احوال اعلام کنند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز، جمع آوری و تعیین تکلیف کودکان سرراهی و تحویل آنان به اداره بهزیستی شیراز را بسیار حائز اهمیت برشمرد و ضمن قدردانی از دادستان عمومی و انقلاب شیراز خواست تا دستورات لازم را به مراجع ذی ربط صادر تا به وضعیت کودکان بی سرپرست و هویت نامعلوم، رسیدگی و نتایج حاصله را در راستای ساماندهی و هویت بخشی به این کودکان در اسرع وقت به ثبت احوال و بهزیستی ارائه کنند. 
 
جمشیدی در پایان دانشگاه علوم پزشکی شیراز را مسئول نظارت بیش از پیش بر عملکرد بیمارستانهای شهرستان عنوان کرد و افزود دانشگاه علوم پزشکی با دقت و حساسیت، جزئیات آمار زاد و ولد و مرگ و میر در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت شهرستان را رصد کنند.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
83 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 06 مرداد 1399 09:47
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا