تاب آوری واحدها در شرایط بحران بررسی شد

تاب آوری واحدها در شرایط بحران بررسی شد
   
تاب آوری واحدها در شرایط بحران بررسی شد |||| ||||

راستین آنلاین :کمیسیون انرژی، محیط زیست، پتروشیمی و صنایع پالایشی پیرامون مبحث تاب آوری واحدها در شرایط بحران، با مشارکت اعضا و به صورت برخط(آنلاین) در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد.

 
 عالم پور یکی از فعالان اقتصادی در حوزه انرژی و پتروشیمی در مفهوم تاب آوری واحد های تولیدی و شرکتهای صنعتی و نقش موثر آن درایجاد ساختارهای مقاوم اقتصادی در زمان بحران مطالبی را ارائه کرد. 
 
بر اساس این گزارش، تاب‌آوری در مفهوم شرکتی به معنی توانایی مقاومت در برابر بحران ها و ریسک فاکتورها است. تاب‌آوری در کسب‌وکارها عبارت است از توانایی های ساختاری و سیستمی که باعث می‌شود. 
 
شرکت‌ها ظرفیت لازم برای مقابله با بحران‌ها را داشته باشند. تاب‌آوری قابلیت‌هایی برای کسب‌وکارها بوجود می‌آورد که بتوانند با وجود شرایط نامطلوب به بقا ادامه داده و در مسیر بازگشت و رشد قرار گیرند. ظرفیت تاب‌آوری به بقای بلندمدت شرکت کمک می‌کند.  
 
تاب‌آوری به‌عنوان جنبه دیگر اقتصاد به‌صورت قابلیت‌های اقتصاد در شناسایی، ایجاد ظرفیت‌های بهره‌برداری و خلق راهبردهای بهره‌برداری متبلور می‌شود. 
 
در واقع، تاب‌آوری قابلیت نظام اقتصادی در مواجهه با اختلالات و تغییرات منفی است، به‌گونه‌ای که بتواند آنها را پیش‌بینی کرد، ظرفیت لازم برای استفاده از جنبه‌های مثبت آنها را داشته باشد و در صورت نداشتن ایجاد نماید و راهبردهایی خلق کند که بتواند حداکثر بهره‌مندی از تغییرات را ببرد.
 
 لذا با چنین قابلیتی، نظام اقتصادی نظامی تاب‌آور خواهد بود و خواهد توانست در صورت مواجهه با شوک‌های منفی، به‌راحتی از عهده حل تحمل برآید.
 
همچنین در این جلسه صاحب نظران بخش خصوصی استان نظرات کارشناسی خود پیرامون موضوع جلسه و موارد مرتبط با موضوع کمیسیون در استان را مطرح کردند.
 
بدون شک تصمیم‌گیران اصلی شرکت ها و مدیران ارشد در مواجهه با بحران اقتصادی ویروس‌کرونا در سال ۹۹ با چالش‌های فراوانی روبرو خواهند بود لذا کمیسیون انرژی، محیط زیست، صنایع پالایشی و پتروشیمی اتاق بازرگانی فارس بحث تخصصی بر روی مطالب مرتبط و مقابله با این بحران جهانی را دنبال می کند.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
93 کلیک ها  آخرین ویرایش در جمعه, 13 تیر 1399 12:49
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا