• فرماندار شیراز:

تاکید بر شکل گیری ارزیابی ادارات در حوزه های فرهنگی و اجتماعی

تاکید بر شکل گیری ارزیابی ادارات در  حوزه های فرهنگی و اجتماعی
   
تاکید بر شکل گیری ارزیابی ادارات در  حوزه های فرهنگی و اجتماعی |||| ||||

راستین آنلاین :فرماندار شهرستان شیراز بر لزوم شکل‌گیری نظام ارزیابی ادارات در حوزه فرهنگی و اجتماعی تأکید کرد.

 محمدرضا امیری در نخستین نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده شهرستان شیراز که صبح امروز با حضور دستگاههای اجرایی و نظارتی شهرستان شیراز برگزار شد، افزود: با موضوعیت و حساسیت بیشتری به موضوع فرهنگی، اجتماعی و خانواده پرداخته شود چرا که یکی از معضلات و چالش‌های جدی کلانشهر شیراز است.
 
او در این زمینه به اهتمام جدی دولت در حل معضلات و چالش‌های اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: اگر چه شیراز به عنوان یک شهر بین‌المللی در حوزه فرهنِگی، داشته‌های فراوانی دارد اما به همان میزان هم در زمینه‌های مهاجرپذیری، خرده فرهنگ‌ها و خشونت‌های کلامی و رفتاری با مشکل روبروست.
 
فرماندار شیراز با اشاره به مهاجرپذیری شیراز و روستاهای اطراف در سال‌های اخیر اضافه کرد : شهر صدرا دارای مشکلات و معضلات متعددی در این زمینه است که بایستی به طور جدی به آن پرداخته شود.
 
امیری با اشاره به روزهای ناآرام زیاد سال ۹۸ افزود: مدیریت بحران، رسیدگی به حوادث انسان‌ساز و طبیعی سال گذشته، فرصت پرداختن به موضوعات اجتماعی و فرهنگی را به حداقل رساند. 
 
 جا دارد در سال جاری با حساسیت بیشتری به موضوعات فرهنِگی، اجتماعی و خانواده پرداخته شود.
 
او اظهار کرد: در گذشته، هر کدام از این عناوین خود یک کارگروه خاص داشت اما با ادغام این عناوین و شکل‌گیری کارگروه یاد شده، باید در جهت کیفیت‌بخشی گام برداشت.
 
محمد رضا امیری در همین زمینه بر لزوم بهره‌گیری از دیدگاه کارشناسان و صاحب‌نظران در نشست‌ها و کارگروه‌های یاد شده تأکید کرد و گفت: نتایج بررسی‌ها و تصمیمات کارگروه‌ها باید جهت بررسی نهایی به کارگروه اجتماعی، فرهنگی ارجاع شود.
فرماندار شهرستان شیراز در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از مدیران، عوامل اجرایی و همچنین کادر پزشکی و بهداشت و درمان شهرستان شیراز تأکید کرد: مدیریت کرونا در شهرستان شیراز در کشور حائز اهمیت است.
 
او در ادامه به اقدامات ستاد دیه استان فارس در زمینه آزادسازی زندانیان زن در زمینه جرایم غیرعمد اشاره کرد و با قدردانی از همت خیرین و تشکل‌های غیردولتی در این زمینه، گفت: امیدواریم کارمندان ادارات و دستگاه‌ها در حد توان بتوانند در زمینه آزادی زنان زندانی مشارکت و همکاری کنند.
 
فرماندار شهرستان شیراز همچنین با اشاره به چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس در سال جاری گفت: برنامه‌های متعدد و متنوعی از سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر تا هفته دفاع مقدس در شهریورماه پیش‌بینی شده است که جا دارد در یک جلسه خاص و به تفصیل به این مهم پرداخته شود.
 
امیری در این نشست از عدم حضور برخی مدیران شهرستان شیراز در جلسات فرمانداری نیز انتقاد کرد و گفت: امیدوارم این رویکرد منجر به پیگیری و برخورد نشود.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
144 کلیک ها  آخرین ویرایش در سه شنبه, 20 خرداد 1399 23:59
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا