ثبت نام دانش آموزان متقاضی تحصیل در مدارس نمونه دولتی فارس آغاز شد

ثبت نام دانش آموزان متقاضی تحصیل در مدارس نمونه دولتی فارس آغاز شد
   
ثبت نام دانش آموزان متقاضی تحصیل در مدارس نمونه دولتی فارس آغاز شد |||| ||||

راستین آنلاین :رییس اداره آموزش دوره دوم متوسطه اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: دانش آموزان پایه نهم که متقاضی ادامه تحصیل در پایه دهم دبیرستانها و هنرستانهای نمونه دولتی استان هستند می توانند برای ثبت نام از 17 لغایت 27 خردادماه اقدام کنند. 

علی رضا شجاعی پور افزود: دانش آموزان متقاضی ادامه تحصیل در مدارس نمونه دولتی می توانند برای ثبت نام در آزمون ورودی این مدارس از 17 خرداد ماه 99 با مراجعه به سایت https://sanjesh.farsedu.ir/ نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند.
 
رییس اداره آموزش دوره دوم متوسطه اداره کل آموزش و پرورش فارس اضافه کرد : آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در سال جاری به صورت حضوری راس ساعت 9 صبح روز جمعه 20 تیرماه 99 در سطح استان برگزار می شود.
 
او با اشاره به اینکه ملاک شرکت در این آزمون کسب حداقل معدل 17 در ارزشیابی پایانی نوبت دوم (معدل نمرات خرداد ماه بدون اعمال نمرات تکوینی یا مستمر)در پایه نهم است، تصریح کرد : سؤالات آزمون شامل دروس آموزش قرآن و پیامهای آسمانی، فارسی، عربی، مطالعات اجتماعی، زبان انگلیسی، علوم تجربی، ریاضی مربوط به کتابهای پایه نهم است.
 
شجاعی پور اظهار کرد: با توجه به اینکه پس از قبولی امکان تغییر رشته وجود ندارد ،توصیه می شود دانش آموزانی که قصد ثبت نام دراین آزمون را دارند حتما دفترچه را از سایت اعلام شده دریافت و قبل از نام نویسی به دقت مطالعه نمایند تا در نحوه انتخاب محل و رشته دچار مشکل نشوند.
 
رییس اداره آموزش دوره دوم متوسطه اداره کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه این آزمون در دو شاخه نظری و فنی و حرفه ای برگزار می شود، گفت: برای سال تحصیلی آینده در شاخه نظری 46 دبیرستان نمونه دولتی استان ظرفیت پذیرش 3 هزارو 726 دانش آموز دختر و پسر در سه رشته ریاضی، تجربی و علوم انسانی را دارند.
 
 شجاعی پور با تاکید بر اینکه دانش آموزان لازم است در نمون برگ هدایت تحصیلی خردادماه رشته مورد علاقه خود را حتما کسب نموده باشند، اضافه کرد : هر دانش آموز در زمان ثبت نام می تواند فقط در یک رشته و با توجه به منطقه شهرستان یا ناحیه ای که هم اکنون در حال تحصیل می باشد ثبت نام کند.
 
 البته دانش آموزان متقاضی ادامه تحصیل در هنرستانهای نمونه دولتی این محدودیت را نداشته و در هر هنرستانی که مایل باشند می توانند ثبت نام کنند.
 
او همچنین یادآور شد: دانش آموزان مناطق کمتر برخوردار و روستایی نیز می توانند بر اساس جدول شماره 3 دفترچه راهنما ،یکی از دبیرستانهای شبانه روزی را انتخاب نمایند.
 
رئیس اداره آموزش های فنی و حرفه ای وکاردانش آموزش و پرورش فارس نیز در این خصوص گفت، برای سال تحصیلی آینده 6 هنرستان نمونه دولتی در سطح استان ظرفیت پذیرش 630 دانش آموز را خواهند داشت، که از این تعداد هنرستان، 4 هنرستان به صورت شبانه روزی و دو هنرستان به صورت روزانه است.
 
محمد رضا فرهادی گفت: متقاضیان ثبت نام در هنرستانهای نمونه دولتی می توانند در رشته های الکترونیک، ساختمان، مکانیک خودرو، تاسیسات مکانیکی، حسابداری، صنایع شیمیایی، شبکه و نرم افزار، فوتوگرافیک، گرافیک، معماری داخلی، الکتروتکنیک و ماشین ابزار ادامه تحصیل دهند.
 
او گفت: هنرستان های نمونه دولتی استان شامل هنرستان های نمونه دولتی دخترانه مهر ناحیه یک و هنرستان پسرانه طالقانی در سطح شیراز و 4 هنرستان دیگر در شهرستانهای لارستان ، داراب، آباده و کازرون می باشد که از این تعداد، هنرستانهای واقع در شهرشیراز فاقد امکانات خوابگاهی و شبانه روزی می باشند ولی هنرستانهای مستقر در سایر شهرستانها دارای خوابگاه و امکانات شبانه روزی است.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
284 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 17 خرداد 1399 13:27
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا