بیمه محصولات تابستانه آغاز شد

بیمه محصولات تابستانه آغاز شد
   
بیمه محصولات تابستانه آغاز شد |||| ||||

راستین آنلاین :مدیر عامل شرکت بیمه کشاورزی از آغاز بیمه گری محصولات تابستانه خبر داد. 

مدیر عامل شرکت خدمات بیمه محصولات کشاورزی پیشگامان گفت: بیمه گری کنجد، لوبیا و دیگر محصولات تابستانه از ابتدای خرداد ماه آغاز و تا پانزدهم تیر ماه ادامه خواهد داشت. 
 
شهرام امیری اظهار کرد: انجام فرایند بیمه گری این محصولات کاملا بر اساس خود اظهاری کشاورز است و قبل از کشت امکان صدور بیمه نامه را دارد.
 
او تصریح کرد: بارندگی های سیل آسا، تگرگ، سیل، طوفان، سرما و گرما در زمان گلدهی از مهم ترین عوامل خطر تحت پوشش بیمه برای این محصولات زراعی است که کشاورزان عمدتا هر ساله از آن آسیب می بینند. 
 
امیری با اشاره به اینکه حق بیمه سهم بیمه گذار در گزینه های مختلف بر اساس میزان حداکثر تعهد خسارت متفاوت است، ابراز کرد: در صورت وقوع عامل خسارت تحت پوشش هر هکتار کنجد با بیشترین میزان سطح تعهد تا 50 میلیون ریال جبران خسارت هزینه تولید می شود. 
 
به گفته او؛ صندوق بیمه محصولات کشاورزی کشور یک صندوق به منظور حمایت از بخش کشاورزی است، که دولت محترم برای حمایت از کشاورزان یارانه های خود را در قالب حق بیمه سهم دولت و تامین منابع مالی غرامت ها به آن اعطا می کند.   
 
امیری با تاکید بر اینکه در قیروکارزین هر ساله بیش از 2 هزار هکتار از زمین های زراعی به کشت محصولاتی مانند کنجد و لوبیا اختصاص دارد، اظهار امیدواری کرد و گفت : با اقدامات ترویجی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و تلاش کارشناسان صندوق بیمه محصولات کشاورزی درصد قابل توجهی از اراضی تحت پوشش بیمه قرار گیرد.
 
مدیر عامل شرکت خدمات بیمه محصولات کشاورزی پیشگامان بیان کرد: بر اثر بارش تگرگ مهر ماه سال گذشته کشاورزان قیروکارزینی تا 80 درصد دچار خسارت شدند که به دلیل عدم خرید پوشش بیمه ای با زیان زیادی مواجه شدند.  
 
انجام بيمه انواع محصولات كشاورزي، دام، طيور، زنبورعسل، كرم ابريشم و آبزيان پرورشي در مقابل خسارت هاي ناشي از حوادث قهري نظير تگرگ، طوفان، باد گرم، خشكسالي، زلزله، سيل، سرمازدگي و يخبندان، آتش سوزي، صاعقه از وظایف اصلی صندوق بیمه محصولات کشاورزی است.
 
قیروکارزین در 169 کیلومتری جنوب غربی شیراز واقع است.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
182 کلیک ها  آخرین ویرایش در سه شنبه, 06 خرداد 1399 14:20
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا