كمك مؤمنانه خادمان حسینی، برای كارگران ساختمانی در شیراز

كمك مؤمنانه خادمان حسینی، برای كارگران ساختمانی در شیراز
   
كمك مؤمنانه خادمان حسینی، برای كارگران ساختمانی در شیراز |||| ||||

راستین آنلاین :نخستین مرحله رزمایش مواسات و همدلی و كمك مؤمنانه خادمان موكب احمدبن موسی(ع)، به‌‌عنوان بزرگترین موكب اربعینی استان فارس ویژه كمك به كارگران ساختمانی ظهر امروز، اول خردادماه در ورزشگاه شهید سپاسی شیراز برگزار شد.

سردار یدالله بوعلی، جانشین فرماندهی سپاه فجر و دبیر قرارگاه مواسات و همدلی استان فارس در حاشیه این رزمایش گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری رزمایش مواسات و همدلی و كمك مؤمنانه در بخش‌های مختلف در سطح استان فارس اجرا می‌شود.
 
او اظهار کرد : خادمان موكب احمدبن موسی(ع) نیز به اجرای رزمایش مواسات و همدلی و كمك مؤمنانه پیوستند و ابتكاری در این خصوص به خرج دادند، بدین‌صورت كه در اول صبح امروز بدون اطلاع قبلی و كار گزینشی، به دكه‌ها، چهار راه‌ها و مناطقی كه محل استقرار كارگران ساختمانی برای پیدا كردن كار روزانه بودند، رفته و به آنان گفتند كه برای انجام كاری سوار بر مینی‌بوس‌های سپاه شوند كه همگی این افراد به ورزشگاه شهید سپاسی سپاه منتقل شدند و در اینجا هم عرض خدا قوتی به آنان گفته و هم بسته معیشتی و كارت هدیه‌ای در كمال احترام تقدیم آنان كردند. 
 
بوعلی تأكید كرد: این ابتكار خادمان موكب احمدبن موسی(ع) برای كمك به یكی از زحمت‌كش‌ترین قشرهای این جامعه یعنی كارگران ساختمانی جای تقدیر داشته و انجام چنین كاری ارزش زیادی دارد.
 
دبیر قرارگاه مواسات و همدلی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه رزمایش مواسات به‌صورت مستمر و روزانه در سطح استان اجرا می‌شود، گفت: مؤسسات خیریه و نهادهای حمایتی در انجام این رزمایش‌ها مشاركت فعالی دارند.
 
تاکنون بیش از 800 هزار بسته معیشتی توزیع شده 
 
او با تأكید بر اینكه تاكنون اقدامات وسیع و گسترده‌ای در بحث رسیدگی به نیازمندان و اقشار آسیب‌دیده از كرونا انجام شده است، گفت: تاكنون توانسته‌ایم بیش از 800 هزار بسته معیشتی با ارزش 200 میلیارد تومان را میان این اقشار توزیع كنیم كه البته در این كار خیران مشاركت فعالی داشته‌اند. 
 
بوعلی با بیان اینكه این روند ادامه دارد و متوقف به ماه مبارك رمضان نیست، گفت: فردا نیز جمعیت هلال احمر 40 هزار بسته معیشتی توزیع خواهد كرد و علاوه بر برنامه موكب احمدبن موسی(ع)، یكی دیگر از نواحی شیراز نیز همین امروز رزمایش كمك مؤمنانه را اجرا می‌كند. 
 
مسئول كمیته پشتیبانی موكب احمدبن موسی(ع) نیز در حاشیه این مراسم اضافه کرد : رزمایش مواسات و همدلی و كمك مؤمنانه به‌منظور لبیك به فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث رسیدگی به نیازمندان و آسیب‌دیدگان شیوع كرونا اجرا شده است.
 
او افزود: خادمان موكب احمدبن موسی(ع) تاكنون چند صد بسته معیشتی را كه ارزش هر بسته 300 هزار تومان است، تهیه كرده‌اند و امروز در قالب یك همایش تقدیم كارگران ساختمانی می‌كنند.
 
عاشوری با بیان اینكه علاوه بر بسته معیشتی، كارت هدیه‌ای نیز تقدیم كارگران ساختمانی می‌شود، بیان کرد: این افراد كسانی هستند كه به دلیل شیوع كرونا، بر سر چهار راه‌ها به دنبال كار و كسب رزق حلال بوده و منتظر هستند تا كسی برای انجام كارهای كارگری به آنان مراجعه كند. 
 
مشاركت فعال خیران 
 
مسئول كمیته پشتیبانی موكب احمدبن موسی(ع) با یادآوری اینكه تمام این بسته‌های معیشتی و كارت‌ هدیه‌ها از محل كمك‌های مردمی خریداری شده‌‌اند، تصریح کرد: در این راستا شماره كارت ۶۲۷۳۸۱۷۰۱۰۰۴۲۲۰۲ بانک انصار به ‌نام پشتیبانی موکب حضرت احمدبن موسی(ع) برای جمع‌آوری كمك‌های مردمی در نظر گرفته شده است.
 
وی گفت: این نخستین مرحله رزمایش مواسات و همدلی و كمك مؤمنانه خادمان موكب احمدبن موسی(ع) است و آخرین نخواهد بود و به یاری خدا تداوم خواهد داشت. 
 
صادق دهقانی، مسئول كمیته فرهنگی موكب احمدبن موسی(ع) نیز در حاشیه این مراسم گفت: این رزمایش مربوط به تلاش‌های جهادی خادمان موكب احمدبن موسی(ع) در كربلای معلی است. این خادمان هر ساله در ایام اربعین در جوار بارگاه ملكوتی سیدالشهدا(ع) برای خدمت به زائران، حماسه می‌آفرینند و در این شرایط نیز با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری، به یاری آسیب‌دیدگان ناشی از شیوع كرونا آمده‌اند.
 
او با تأكید بر اینكه تمام بسته‌های معیشتی كه خادمان موكب احمدبن موسی(ع) تهیه كرده‌اند، همگی از محل كمك‌های مردمی است و هیچ ربطی به كمك‌های دولتی ندارد، گفت: تلاش كردیم تا در شرایط كرونا به سهم وسع خویش برای خدمت به نیازمندان ورود كنیم.
 
دهقانی با یادآوری فرمایشی امام راحل كه فرمودند گمان نمی‌كنم عبادتی بالاتر از خدمت به محرومان باشد، گفت: به‌همین دلیل برای اجرای رزمایش همدلی ابتكار به خرج دادیم و سعی كردیم به سراغ كارگرانی برویم كه در شرایط شیوع كرونا بیكار مانده‌اند و در سر چهار راه‌ها به دنبال كار كارگری می‌گردند.
 
تداوم رزمایش تا اربعین حسینی 
مسئول كمیته فرهنگی موكب احمدبنموسی(ع) با بیان اینكه رزمایش مواسات و همدلی و كمك مؤمنانه موكب تا اربعین حسینی ادامه خواهد داشت، گفت: به یاری خدا در آینده چندین مرحله دیگر از این رزمایش را اجرا خواهیم كرد.
 
او در پایان با تصریح اینكه علاوه بر جمع‌آوری كمك‌های مردمی و خیران، خادمان موكب كه قریب 250 نفر هستند، نیز برای تهیه این بسته‌ها هزینه و كمك كردند، گفت: نهایت تلاش خود را كردیم تا كرامت انسانی در این رزمایش حفظ شود، به‌همین دلیل در ابتدای امر اصلاً به كارگران گفته نشد كه برای چه به سراغ آنان آمده‌ایم و وقتی به سالن همایش آمدند برای آنان توضیح داده شد كه قرار است به آنان بسته‌های معیشتی و كارت هدیه تقدیم شود.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
98 کلیک ها  آخرین ویرایش در پنج شنبه, 01 خرداد 1399 14:41
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا