باید از همه ظرفیت ها و امکانات برای جلوگیری شیوع کرونا در مدارس استفاده شود

راستین آنلاین :به همت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نشست هماهنگی بازگشایی مدارس برگزار شد. 

در راستای اعلام ستاد ملی مدیریت بیماری کروناویروس مبنی بر بازگشایی مدارس از بیست و هفتم اردیبهشت سال جاری، نشست هماهنگی با حضور مدیران اداره کل آموزش و پرورش، اداره آموزش و پرورش عشایری و مدیران ارشد معاونت بهداشت دانشگاه برگزار شد.

 محمدرضا کریمی ضمن تاکید بر اهمیت همکاری و مشارکت تمامی مراکز خدمات جامع سلامت با مدیران و کارکنان مدارس، گفت: باید از همه ظرفیت ‌ها و امکانات موجود در راستای کنترل کروناویروس در مدارس در زمان حضور دانش‌ آموزان و کادر آموزشی مدارس استفاده شود.

  

مدیرگروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه نیز اضافه کرد : با توجه به اهمیت رعایت تمام جزییات، همه دستورالعمل های ارسالی از وزارت بهداشت در خصوص بازگشایی مدارس به اداره آموزش و پرورش کل استان فارس و شبکه های بهداشت و درمان ارسال شده است.

معصومه صفاری ضمن تشکر از همکاری های اداره کل آموزش و پرورش استان فارس، بیان کرد: با ادامه همدلی و همکاری های مشترک و با آموزش والدین و دانش آموزان برای همکاری در بسیج ملی مقابله با کروناویروس، به امید خدا این بحران را پشت سر گذاشته و شاهد موفقیت علمی و ارتقای سلامت دانش آموزان این مرز و بوم هستیم.

خوبیار جعفری رئیس گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه نیز به تشریح دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کروناویروس در مدارس و آمار شیوع این بیماری اشاره کرد و افزود: برای پیشگیری از ابتلای دانش آموزان به کووید ۱۹ نسبت به اجرای دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کرونا ویروس با نظارت مستمر اداره های آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق و کارشناسان سلامت نوجوانان و مدارس شبکه های بهداشت و درمان به نحو شایسته و مطلوب اقدام می شود. 

انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
264 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 28 ارديبهشت 1399 20:32
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا