برداشت غیر مجازی که دست داماد را رو کرد

راستین آنلاین :رئیس پلیس فتا استان از دستگیری عامل برداشت غیر مجاز اینترنتی از حساب بانکی یکی از شهروندان خبر داد و گفت: عدم دقت در حفظ  اطلاعات حساب های بانکی، زمینه ساز جرایم اینترنتی می‌شود.

سرهنگ حشمت سلیمانی بيان كرد: با مراجعه خانمی 54 ساله به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز 8۰ میلیون ریال از حساب بانکی‌اش، موضوع در دستور کار تیمی از کارشناسان قرار گرفت.
 
این مقام انتظامی تصریح کرد: در اقدامات کارشناسی و اولیه این پلیس مشخص شد که متهم با استفاده از کارت شاکی اقدام به خرید وسایل منزل از چند فروشگاه کرده است.
 
سرهنگ سليماني اضافه کرد : در بررسی‌های بیشتر مشخص شد متهم داماد شاکی است و وی پس از حضور در مرکز پلیس منکر انجام هرگونه عمل مجرمانه‌ ای شد ولی با دیدن ادله دیجیتال و مستندات لب به اعتراف گشود و به بزه انتسابی خود اعتراف کرد.
 
او اظهار کرد: متهم در اعترافات خود بیان داشت مادر زن من مبالغ زیادی در کارت بانکی خود داشت و وي به علت اعتماد زیادی که به من داشت عابر بانكش را در اختیار من قرار داده بود تاخریدهای منزل را انجام دهم و من هم از این فرصت سوء استفاده و اقدام به خریدهای اینترنتی برای خودم مي‌كردم.  
 
سرهنگ سلیمانی ضمن اشاره به این موضوع که فعال بودن سیستم پیامکی حساب‌ها می‌تواند از تشکیل چنین پرونده‌هایی جلوگیری کند، به شهروندان توصیه کرد: کارت‌ها و اطلاعات بانکی خود را در محل‎‌های امن و دور از دسترس دیگران نگهداری كنيد و هنگام انجام هرگونه تراکنش بانکی دقت كنيد که اطلاعات بانکی آنها در اختیار دیگران قرار نگیرد.
 
اين مقام سايبري از عموم مردم خواست تا هشدارهای پلیس را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک، موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir (بخش ارتباطات مردمی) یا با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰5 گزارش کنند.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
123 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 21 ارديبهشت 1399 15:13
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا