توجه به فضای کسب و کار عملیاتی /کشور در شرایط فعلی نیاز به کار اجرایی و عملیاتی دارد

توجه به فضای کسب و کار عملیاتی /کشور در شرایط فعلی نیاز به کار اجرایی و عملیاتی دارد
   
توجه به فضای کسب و کار عملیاتی /کشور در شرایط فعلی نیاز به کار اجرایی و عملیاتی دارد |||| ||||

راستین آنلاین :رئیس اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: مهمترین نکته سخنان رهبر معظم انقلاب،تاکید بر فضای کسب و کار بود که این نگاه کارشناسانه الزامی برای توجه ویژه مدیران به این موضوع است.

جمال رازقی در جلسه ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان فارس بیان کرد: امروز نیاز کشور توجه همه بخش ها به فضای کسب و کار و رفع مشکلات این حوزه است زیرا فضای کسب و کار کشور از مشکلات اقتصادی و تولید آسیب دیده است.
 
او افزود: جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار با شعار و سخنرانی محقق نمی شود و کشور در شرایط فعلی نیاز به کار اجرایی و عملیاتی دارد. 
 
رازقی با بیان اینکه اگر مشکلات بخش تولید حل شود سایر بخش های دیگر اقتصاد نیز بهبود می یابد اظهارداشت: متاسفانه در چند سال اخیر علیرغم نامگذاری سالهای از سوی مقام معظم رهبری در موضوع تولید اما به این بخش به طور شایسته پرداخته نشده است.
 
رییس اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه تاثیرگذاری تحریم های بی سابقه در کشور را انکار نمی کنیم اضافه کرد: تحریم ها تاثیرگذار هستند اما مشکلات بخش تولید ما تحریم ها نیست بلکه تصمیم گیری ها و سیاست گذاری های داخلی سدهای مختلف سر راه تولید ایجاد کردند.
 
او ادامه داد: متاسفانه ما گرفتار عدم اهلیت حرفه ای تصمیم گیران اقتصادی کشور هستیم پ.
رازقی عنوان داشت: کشور و استان ما دارای منابع مختلفی است که می توانند ثروت آفرینی کنند لدا با این منابع وصعیت اشتغال کشور در حهان شایسته ما نیست.
 
در ادامه این جلسه سید عبدالنبی نجیبی دبیر ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دادگستری فارس نیز با اشاره به نام گذاری سال بنام جهش تولید گفت: امسال باید نسبت به سالهای گذشته کار مضاعفی انجام شود و فعالیت ها باید به نحوی تدوین شود که حروجی آن در زندگی مردم محسوس باشد.
 
او افزود: در کارگروه حمایت قضایی این ستاد که به صورت موردی مسایل و مشکلات فعالان اقتصاد استان را بررسی می کند که این کارگروه در سال گذشته تعداد ۶۲۹پرونده و ۲۷۹ مصوبه داشته است و برخی شرکت های تولیدی در استان احیا شده اند. 
نجیبی با اشاره به اقدامات انجام شده در این کارگروه بیان کرد: از دیگر اقدامات ما در این ستاد بررسی حوزه های آسیب پذیر بنگاه های اقتصادی است که در بررسی های انجام شده مشخص شد عمده مشکلات بنگاه ها به ترتیب در حوزه های کارگری، حوزه بانک یا موسسات مالی، حوزه دستگاه های ارائه کننده خدمات، حوزه نهادهای عمومی و حوزه اداره ثبت شرکت هاست.
 
همچنین در این بررسی تعداد واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل در شهرستان ها نیز بررسی و شناسایی شدند که در این زمینه تعداد واحدهای غیر فعال و نیمه فعال دارای پروانه از مدیریت صنایع تبدیلی و غدایی سازمان جهاد کشاورزی ۲۲۷ واحد و تعداد واحدهای غیر فعال و نیمه فعال در شهرک های صنعتی استان حدود ۷۰۰ واحد است.
 
نجیبی اضافه کرد: با هدف کاهش مشکلات اقتصادی در شهرستان ها، پیشنهاد مشخص ما راه اندازی کارگروه حمایت قضایی در سطح شهرستان ها است. 
 
ظفر افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس هم در ادامه گفت: بیشترین مشکلات ما در بخش تولید در استان در حوزه مشکلات بانکی است و این در حالی است که ما ۱۴ بانک دولتی و ۲۲ بانک غیر دولتی در فارس فعال است که بیش از ۵۰ درصد سپرده های استان در اختیار بانک های غیردولتی است که هیچ پاسخگویی نیز ندارند.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
167 کلیک ها  آخرین ویرایش در جمعه, 19 ارديبهشت 1399 13:45
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا