ارسال بیش از 4 هزار اثر از ۸۸ کشور جهان به جشنواره بین المللی کارتون

ارسال بیش از 4 هزار اثر از ۸۸ کشور جهان به جشنواره بین المللی کارتون
   
ارسال بیش از 4 هزار اثر از ۸۸ کشور جهان به جشنواره بین المللی کارتون |||| ||||

راستین آنلاین :رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از آغاز مرحله داوری بیش از چهار هزار و دویست اثر از ۸۸ کشور به نخستین جشنواره بین المللی کارتون با موضوع کرونا و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد.

آغاز مرحله داوری آثار ارسالی به جشنواره بین المللی کارتون 
 
مهرزاد لطفی رییس نخستین جشنواره بین المللی کارتون با موضوع کرونا گفت: فرآیند داوری بیش از چهار هزار و دویست اثر ارسالی از ۸۸ کشور به نخستین جشنواره بین المللی کارتون با موضوع بیماری کرونا و تحت عنوان کرونا را شکست می دهیم، در حال انجام است.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: این جشنواره که به ابتکار دانشگاه علوم پزشکی شیراز و در سطح جهانی برگزار می شود، با هدف روحیه بخشی و پایش افکار عمومی بین المللی در ارتباط با برخورد فرهنگ ها و ملیت های مختلف با بیماری کووید ۱۹ برنامه ریزی شده است.
 
د لطفی اظهار کرد: نخستین جشنواره کارتون کرونا را شکست می دهیم، از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با همکاری و مشارکت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شبکه مجازی آی گپ، همراه اول و بنیاد احسان برکت و بنیاد روایت فتح در حال برگزاری است.
 
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دبیر اجرایی این جشنواره نیز با بیان اینکه آخرین مهلت برای ارسال آثار به این جشنواره روز یازدهم فروردین بوده است، افزود: با توجه به استقبال بیش از حد انتظار علاقمندان از این رویداد فرهنگی و تقاضاهای مکرر هنرمندان از سراسر جهان برای افزایش زمان ارسال آثار، این مهلت تا پایان روز بیست و یکم فروردین سال جاری تمدید شد.
 
کوروش عزیزی ادامه داد: مرحله پذیرش و دریافت آثار جشنواره جهانی کارتون و کاریکاتور در پایان روز بیست و یکم فروردین، شاهد دریافت بیش از چهار هزار و دویست اثر هنری فاخر از ۸۸ کشور جهان بودیم.
 
او اضافه کرد: این تعداد از آثار از سوی بیش از یک هزار هنرمند از سراسر جهان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.
 
دبیر اجرائی نخستین جشنواره بین المللی کارتون و کاریکاتور اظهار کرد: کشورهای ایران، ترکیه و چین از نظر تعداد هنرمندان شرکت کننده بالاترین رتبه ها را در این جشنواره به خود اختصاص دادند و کشورهای هند، اندونزی و برزیل رتبه های بعدی را از آن خود ساختند.
 
بازدید بیش از یک میلیون و سیصد هزار از گالری اختصاصی 
 
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه گفت: طی چهار هفته، بیش از یک میلیون و سیصد هزار بازدید از گالری اختصاصی این جشنواره بر وبسایت ایران کارتون، شامل دو هزار و ۱۸۸ اثر منتخب صورت پذیرفته که در نوع خود بسیار کم نظیر است.
 
د عزیزی از حضور پنج داور خارجی در این جشنواره خبر داد و افزود: پس از بررسی های فراوان و رایزنی با برجسته ترین چهره های هنر کارتون و کاریکاتور در کشور، بهرام عظیمی، محمدحسین نیرومند و مسعود شجاعی طباطبایی، به عنوان داوران ایرانی جشنواره معرفی شدند.
 
دبیر اجرائی این فستیوال بین المللی ادامه داد: در طی مدت پذیرش آثار جشنواره، از هر پنج قاره جهان، آثار هنری فاخری را دریافت شد که بیشترین مشارکت از قاره اروپا با ۳۸ کشور و پس از آن آسیا با ۲۷ کشور بوده است.
 
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه بیان کرد: دکتر سید حمیدرضا هدایتی و محمدجواد زارع مهذبیه نیز برای همکاری در هیات داوران ایرانی و کمک به دقت در انتخاب آثار برتر در میان داوران ایرانی حضور دارند
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
119 کلیک ها  آخرین ویرایش در جمعه, 19 ارديبهشت 1399 09:48
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا