خطر کرونا همچنان جدی است /از تردد های غیر ضروری بپرهیزید

خطر کرونا همچنان جدی است /از تردد های غیر ضروری بپرهیزید
   
خطر کرونا همچنان جدی است /از تردد های غیر ضروری بپرهیزید |||| ||||

راستین آنلاین :جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا از خودداری ترددهای غیرضروری در شهر گفت و خبر داد : با اشاره به اینکه خطر ابتلا به کرونا جدی است، لازم است مردم همچنان از تردد غیرضرور در سطح استان و شهرها پرهیز کنند. 

 عبدالرضا قاسم‌پور با بیان به اینکه در این شرایط شلوغی‌ها، ازدحام‌ها، رفت و آمدهای غیرضرور معنا ندارد. افزود: برخی فکر می‌کنند خطر کرونا تمام شده و به همین دلیل شاهد ترددهای غیرضرور در سطح استان به خصوص شهر شیراز هستیم.
 
همشهریان و هم استانی‌های کرونا را جدی بگیرند
 
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس از مردم استان فارس به خصوص کلانشهر شیراز خواست برای حفظ سلامتی خود و هم‌استانی‌ها از ترددهای غیرضرور خودداری کنند.
 
 او ضمن اینکه ترددهای غیرضرور در سطح شهرها افزایش پیدا کرده و بسیار خطرناک است، اضافه کرد :کاری نکنیم که بعدا پشیمان شویم.
 
قاسم پور با اشاره به اینکه همشهری های فهیم استان فارس ۲ ماه همکاری و همراهی بسیار خوبی داشتند، اظهار کرد :اگر در ادامه این شرایط مردم عزیز مراعات نکنند قطعا با مشکلات جدی مواجه می‌شوند.
 
رعایت پروتکل‌های بهداشتی و طرح فاصله‌گذاری هوشمند
 
قاسم‌پور ضمن اینکه سلامت مردم برای ما بسیار مهم است، تصریح کرد :اگر شرایط موجود رعایت نشود هر تصمیم دیگری برای پیشگیری و مقابله با کرونا لازم باشد اتخاذ می‌کنیم.
 
برخورد جدی برای رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی 
 
او همچنین به روند نظارت بر فعالیت بخش‌های مختلف در رعایت پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد و گفت: با اصناف و کارفرمایان بخش‌های مختلف تولیدی، صنعتی و عمرانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند برخورد می‌شود.
 
معاون استاندار فارس از فعالیت کمیته بازرسی و نظارت با محوریت استانداری و در شهرستان‌ها با محوریت فرمانداران خبر داد و افزود: فروشگاه‌ها، اماکن و واحدهای حساس و مهم به خصوص واحدهای تامین کننده نیاز مردم در ماه مبارک‌رمضان روزانه به صورت جدی‌تری رصد و نظارت می‌شوند.
 
بازگشایی اصناف به معنای عادی شدن شرایط نیست
 
قاسم پور با بیان به اینکه بازگشایی اصناف به معنای عادی شدن شرایط نیست گفت : بلکه با این بازگشایی مردم باید بیشتر مراقبت کنند و همچنین بهداشت فردی، عمومی و طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی را برای حفظ سلامتی خود و هم‌استانی‌ها بهتر رعایت کنند.
 
بیماران مبتلا به کرونا در شهرستان های فارس 
 
در استان فارس، علاوه بر شیراز، در شهرستان‌های فسا، نی‌ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، خفر، فراشبند، خرامه، لامرد، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده، اوز، خنج، مرودشت، سپیدان، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، بیضا، کوهچنار و سرچهان بیماران مبتلا به کرونا شناسایی شده‌اند.
 
بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) و سه بیمارستان شهید چمران، شهید فقیهی و شهید بهشتی در شیراز به عنوان مراکز پشتیبان در کنار معرفی ۹ مرکز در شیراز و ۳۶ مرکز در دیگر شهرستان‌های استان فارس برای مراجعه افراد مشکوک به کرونا به این بیماران خدمات می‌دهند.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
233 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 07 ارديبهشت 1399 14:09
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا