درحفظ و نگهداری تصاویر خصوصی، خانوادگی خود دقت کنید / انتشار تصاویر خصوصی در شبکه‌های اجتماعی زمینه را برای سوء استفاده افراد فرصت طلب فراهم می‌کند

درحفظ و نگهداری تصاویر خصوصی، خانوادگی خود دقت کنید / انتشار تصاویر خصوصی در شبکه‌های اجتماعی زمینه را برای سوء استفاده افراد فرصت طلب فراهم می‌کند
   
درحفظ و نگهداری تصاویر خصوصی، خانوادگی خود دقت کنید / انتشار تصاویر خصوصی در شبکه‌های اجتماعی زمینه را برای سوء استفاده افراد فرصت طلب فراهم می‌کند |||| ||||

راستین آنلاین :رئیس پلیس فتا استان گفت :انتشار تصاویر خصوصی در شبکه‌های اجتماعی زمینه ساز سوء استفاده افراد فرصت طلب شده است. 

 سرهنگ حشمت سلیمانی با اشاره به اینکه انتقام جویی در فضای مجازی همچنان ادامه دارد، افزود: کاربران در حفظ و نگهداری تصاویر خصوصی، خانوادگی خود دقت کنند و آگاه باشند که انتشار تصاویر خصوصی در شبکه‌های اجتماعی زمینه را برای سوء استفاده افراد فرصت طلب فراهم می‌کند.
 
او اضافه کرد : در پی مراجعه خانمی جوان به پلیس مبنى بر انتشار تصاویر خصوصی او در شبکه اجتماعی اینستاگرام که اين امر موجب در خطر بودن ابرو و سلب آسایش وی شده است لذا موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
 
سرهنگ سلیمانی اظهار کرد : شاکی در تحقیقات اولیه خود عنوان کرد مدتی قبل شخص ناشناسی در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام تعدادی از تصاویر خصوص‌ام را به قصد تهدید و سلب آسایش برایم ارسال کرد .
 
او تصریح کرد: پس از بررسی‌های فنی، تخصصی و با انجام اقدامات فنی پلیسی متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر و براي تحقیقات تکمیلی به مرکز پلیس فتا منتقل شد.
 
 
رئیس پلیس فتا با اشاره به پیگیری مستمر و پی‌جویی‌های فنی و پلیسی کارشناسان، افزود: متهم که همکلاسی دانشگاهی شاکی بود پس از انجام بازجویی‌های فنی و ارائه مستندات، به بزه خود اعتراف و انگیزه خود را انتقام جویی از شاکی عنوان کرد و گفت: با وي در دانشگاه آشنا و از ایشان خواستگاری كردم ولی ایشان جواب منفی داد و این موضوع باعث شد که دست به چنین کاری بزنم که از این اقدام خود اظهار ندامت مي‌كنم.
 
این مقام سایبری با بيان اينكه سوء استفاده از فیلم و عکس‌های خصوصی و خانوادگی دیگران یکی از شایع ترین جرایمی است که این روزها موضوع پرونده‌های پلیس فتا را تشکیل می‌دهد ، ابراز کرد : انتشار فیلم و تصاویر خصوصی دیگران بدون رضایت آن‌ها‌، اغلب موجب هتک حرمت افراد شده است و باعث جریحه‌دار شدن اعتماد آن‌ها مي‌شود.
 
سلیمانی بیان کرد: هرگونه مزاحمت و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی افراد در فضای سایبری برابر ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه‌ای، جرم محسوب شده و قانون گذار برای آن مجازات تعیین کرده است .
 
او به شهروندان گفت: کاربران مراقب گوشی هوشمند خود که اطلاعات مهم و خصوصی‌شان را بر روی آن‌ها ذخیره كرده‌اند باشند و نکات امنیتی را همواره رعایت كنند.
 
این مقام مسئول با اشاره به اينكه سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی است، عنوان داشت: کاربران می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشكوك آن را با شماره تلفتن 07121827805 در ميان بگذارند.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
216 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 06 ارديبهشت 1399 14:12
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا