تولید بیش از یکصد هزار ماسک و مواد ضد عفونی کننده درمراکز سوادآموزی فارس

راستین آنلاین :معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: با تشکیل کارگاههای تهیه و تولید ماسک در مراکز یادگیری محلی سواد آموزی در سطح استان، تا کنون بیش از یکصدهزار ماسک و 6 هزار بسته مواد ضد عفونی کننده توسط آموزش دهندگان و سوادآموزان تولید و توزیع شده است.

 بهزاد نوروزی چگینی با اشاره حضور فعال و مؤثر آموزش دهندگان و سوادآموزان استان در مقابله با ویروس کرونا، افزود: مقابله با ویروس کرونا، مساعدت، حمایت از مردم برای مصون ماندن از آن و حفظ جان آنها یک وظیفه و تکلیف همگانی است، که در کشور ما با توجه به سابقه دیرینه دینی ،فرهنگی و تاریخی ،همکاری، تعاون و کمک به هم نوع همواره ارزش و اهمیت دوچندان را داشته و دارد.
 
 او با بیان اینکه : شأن مراکز یادگیری محلی شأن تلفیق دانش و مهارت است، اضافه کرد :بر همین اساس مراکز یادگیری محلی سواد آموزی فارس نیز با هدف کمک به مردم و سوادآموزان ، اقدام به راه اندازی کارگاههای تهیه و تولید ماسک کرد تا آموزش دهندگان و سوادآموزان داوطلب بتوانند در این جهاد عمومی شرکت کنند.
 
بیش از 2 هزار سواد آموز به تولید ماسک بهداشتی مشغول اند
 
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس تصریح کرد : در قالب این کارگاه ها هم اکنون بیش از یک هزارو 500 آموزش دهنده و بیش از 2 هزار سوادآموز استان فارس، با رعایت اصول و پروتکل های وزارت بهداشت به تولید ماسک مشغول هستند و تا کنون بیش از یکصد هزار ماسک در این کارگاه ها تولید و توزیع شده است.
 
 نوروزی تهیه بیش از 6 هزار بسته مواد ضد عفونی کننده توسط آموزش دهندگان و توزیع آنها بین مردم را یکی دیگر از اقدامات مهم برشمرد و افزود : علاوه بر این کار ،آموزش دهندگان ،مراکز یادگیری محلی را هم به طور مستمر ضدعفونی می کنند که این مسأله نقش مهمی در عدم ابتلای سوادآموزان و سایر اقشار مردم به بیماری کرونا دارد.
 
او با اشاره به اقدامات مهم انجام شده توسط مجموعه سوادآموزی استان گفت : تهیه و توزیع بسته های بهداشتی برای استفاده همکاران ،تهیه بروشورهای آموزشی نحوه مقابله با بیماری کرونا به زبان ساده و توزیع آن بین سوادآموزان و خانواده های آنها،ارسال پیامکهای آموزشی و فایل های صوتی خود مراقبتی در ارتباط با بیماری کرونا ،انجام فعالیت های فرهنگی مانند نقاشی،انشانویسی، و ...با موضوع بیماری کرونا از طریق فضای مجازی از اقدامات دیگر این مجموعه بوده است.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
121 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 03 ارديبهشت 1399 09:37
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا