سایه ترسناک چهارشنبه سوزی زود رس/انفجارمواد محترقه در یک منزل مسکونی در شیراز

راستین آنلاین :انفجار موادمحترقه دست‌ساز در  خیابان کاج شیراز منجر به سوختگی شدید فرد نوجوان و تخریب شیشه‌ها و دیوارهای یک منزل شد.

 
 
 
 این حادثه که ساعت ۱۲:۱۲دقیقه امروز اتفاق افتاد، با تماس به سامانه ۱۲۵سازمان آتش نشانی بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۵ به محل حادثه اعزام شدند .
 
علیرضا عدلو سخنگوی سازمان آتش نشانی در خصوص این حادثه گفت : آتش نشانان با رسیدن به محل حادثه اقدام به قطع جریان گاز و برق ساختمان کرده و با ایمن سازی محل حادثه نوجوان مصدوم را که در حال ساخت و تهیه مواد محترقه چهارشنبه آخر سال بود با احتیاط کامل از ساختمان خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل حادثه دادند .
 
او با بیان اینکه مسئولیت کنترل و کاهش خطرات ناشی از مراسم چهارشنبه سوری بر عهده خانواده ها و مسئولان مربوطه است، بیان کرد:متأسفانه طی سال‌های اخیر عده‌ای افراد فرصت‌طلب با استفاده از مواد محترقه غیرمجاز در آستانه شب عید و چهارشنبه آخر سال اقدام به آتش‌بازی و ایجاد صداهای انفجاری می‌کنند، که برخی از این افراد کوچه‌ها و خیابان‌ها را به میدان جنگ نظامی تبدیل  و علاوه بر ایجاد مزاحمت برای دیگران و سلب آسایش شهروندان، خودشان نیز بعضاً دچار آسیب‌های شدید سوختگی و یا قطع عضو می‌شوند که تبعات اجتماعی و فردی بسیاری را نیز در پی خواهد داشت .
 
عدلو اضافه کرد :این اولین حادثه مربوط به چهارشنبه‌سوری امسال در شهر شیراز است و امیدواریم شاهد اینگونه حوادث ناگوار در سطح شهر شیراز و کشور نباشیم.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
241 کلیک ها  آخرین ویرایش در جمعه, 16 اسفند 1398 18:42
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا