تشریح برنامه ها و فعالیت های آموزش و پرورش فارس به مناسبت دهه فجر

راستین آنلاین: معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: برنامه های  این اداره کل در دهه فجر بر محورهای مختلفی از جمله توجه به بیانیه گام دوم انقلاب ، افزایش روحیه مقاومت با توجه به شهادت سردار سلیمانی و  لزوم حضور  حداکثری همه آحاد ملت در انتخابات مجلس شورای اسلامی پایه ریزی شده است.


جهانبخش بانشی با  اشاره به اینکه سردار سلیمانی دل بسته به میهن و انقلاب بود وبا توجه به تاکید بر لزوم انتقال آرمان های انقلاب اسلامی به دانش آموزان و نسل جوان افزود : به دنبال تربیت نسل انقلابی در طراز شهید قاسم سلیمانی هستیم و در این راستا دانش آموزان باید تاریخ انقلاب  و  شخصیت های بزرگ انقلابی را بشناسند .
وی با بیان به اینکه  لازم است دانش آموزان با شهیدان انقلاب ، دفاع مقدس و شهیدان مدافع حرم و همچنین  بزرگانی که در مسیر نهضت اسلامی جان خود را نثار کردند آشنایی بیشتری پیدا ، تا فرهنگ  این انقلاب  به بهترین نحو به جوانان ، نوجوانان و کودکان ما انتقال پیدا کند .
بانشی با تاکید بر لزوم توجه به بیانیه گام دوم انقلاب  در ایام بزرگداشت دهه فجر و  لزوم توجه به جوان گرایی که بسیار حائز اهمیت است بیان کرد:  محور اصلی این بیانیه جوانان و نوجوانان هستند، که بناست سکّان داران بزرگ انقلاب اسلامی باشند و این انقلاب را با همه ویژگی ها و مختصات فرهنگی ، الهی و تربیتی به پیش برند .
معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش و پرورش فارس در خصوص برنامه های پیشرو اظهار کرد  : نواختن زنگ انقلاب، برگزاری مراسم ویژه در روز 12 بهمن، برگزاری جشن های انقلاب اسلامی در مدارس ، شرکت در راهپیمایی 22 بهمن ، اجرای سرود 1357 نفری دانش آموزان ویژه  فجر انقلاب و برپایی نمایشگاه های مربوط به دستاوردهای انقلاب اسلامی با  عنوان " من انقلابی هستم " از اهم برنامه های در نظر گرفته برای ایام  دهه مبارک فجر است.
همچنین بانشی حضور همگانی در راهپیمایی 22 بهمن  را از مهمترین برنامه ها دانست و گفت : امسال  22 بهمن مقارن است با چهلمین روز شهادت سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی ، که  امیدواریم شاهد حضور حداکثری  فرهنگیان ، دانش آموزان و اولیای آنها باشیم .
او با اشاره به اهداف برپایی نمایشگاهِ دستاوردهای انقلاب اسلامی  تصریح کرد : این نمایشگاه باید بتواند بازخوانی ایام دهه فجر و منتهی شدن آن به پیروزی انقلاب اسلامی،  بازخوانی از روزهای حماسه وفداکاری مردم در این چهل سال گذشته باشد.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
228 کلیک ها  آخرین ویرایش در سه شنبه, 01 بهمن 1398 20:13
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا