بخشیدن قاتل به درگیری دو طایفه در خفر فارس پایان داد

  راستین آنلاین :رئيس شورا‌هاي حل اختلاف استان فارس از پایان یافتن اختلافات دو طایفه با تلاش اعضا و کارکنان شوراي حل اختلاف شعبه اول شوراي حل اختلاف خفرخبر داد و گفت: درگيري بين دوطايفه كه بر اثر وقوع يك فقره قتل عمدي شدت گرفته بود به سازش ختم شد و مقتول از قصاص رهايي يافت.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی در توضيح اين خبر گفت: در سال 1396بر اثر وقوع يك فقره قتل، اختلاف و نزاع  بين دوطايفه در روستاهای شهرستان خفر شدت گرفته بود و از تاريخ درگيري تا به حال كشمكش و درگيري سايه سنگين خود را بر اين دو طايفه گسترانيده و روز به روز بر دامنه آن افزوده مي‌شد.
وي افزود: پس از دستگيري متهم، اولياي دم شكايت خود را عليه متهم اعلام و قصاص وي را خواستار شدند؛ دادگاه نيز با توجه به اقرار متهم، اتهام را محرز و مسلم دانست و وي را به قصاص نفس محكوم مي‌كند.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان فارس و رئيس شورا‌هاي حل اختلاف فارس در ادامه خاطر نشان کرد: با ارجاع پرونده اقدامات لازم براي جلب رضايت از شاكي آغاز شد و چندين جلسه در شوراي حل اختلاف شعبه اول خفر و منزل اولياء دم تشكيل و طرفين توافق كردند كه مذاكرات براي جلب رضايت ادامه يابد و به لطف خداوند زمینه صلح و سازش میان دو طایفه فراهم و  مقتول نیز از قصاص رهايي يافت.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی با بیان این که اصلاح ذات البین و مصالحه بين مؤمنان بزرگ‌ترين پاداش را نزد خداوند متعال دارد و آثار و بركات فراواني نیز براي جامعه به دنبال خواهدداشت تصریح کرد: همکاران ما در مجموعه شوراهای حل اختلاف استان فارس با اهتمام فراوان سعی می کنند تا زمینه صلح و سازش میان اختلاف‌ها و مشكلات به وجود آمده میان  مردم را فراهم كنند.
انتهای پیام /  101
240 کلیک ها  آخرین ویرایش در سه شنبه, 03 دی 1398 17:40
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا