• رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز:

شهرداری شیراز مکلف به تهیه لایحه‌‌ی ساماندهی و پالایش عملکردی محور تیموری شد

شهرداری شیراز مکلف به تهیه لایحه‌‌ی ساماندهی و پالایش عملکردی محور تیموری شد
نوذرامامی

راستین آنلاین:رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: ساماندهی وضعیت حریم شهر، نقش بسزایی در پیشرفت شهر و آینده فرزندانمان دارد.

نوذر امامی گفت: تامین نیرو و امکانات برای برخی مناطق شهرداری به منظور حفاظت از حریم شهر در کمیسیون شهرسازی شورا بررسی شد.

وی با اشاره به رشد ۲۰ درصدی جمعیت در حریم شهر شیراز افزود: به دلیل خشکسالی موج مهاجرت از روستاها به شیراز در ده سال گذشته، بیش از پیش بوده است.

وی ادامه داد: مشکلات اقتصادی و قیمت ارزان زمین سبب اشتیاق مهاجران برای اسکان در حریم شهر و به دنبال آن افزایش جمعیت در این محور شد.

امامی افزود: در راستای ساماندهی وضعیت حریم شهر، معاونت شهرسازی باید برنامه‌ریزی و ساماندهی خوبی داشته باشد تا از وضعیت گذشته عبور کنیم.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز پس از ارائه‌ی گزارش معاونت‌های خدمات شهری، برنامه‌ریزی و شهرسازی مبنی بر تامین نیرو و امکانات در مناطق ۳،۵،۷،۹،۱۰ شهرداری به منظور حفاظت از حریم افزود: شهرداری باید از نیروها و امکانات برای حفاظت و جلوگیری از ساخت‌وساز در حریم شهر بهره گیرد.

وی ادامه داد: با تعیین چارچوب مناسب و شرح وظایف نیروها می‌توان در راستای تحقق این مهم گام برداشت.

امامی از بررسی گزارش معاونت شهرسازی و معماری درباره طرح ساماندهی و پالایش عملکردی محور تیموری خبر داد.

وی با بیان اینکه عمده فروشی بیشترین فعالیت در محور تیموری است افزود: در راستای نگاه گردشگری و پیاده‌محوری می‌توان با ساماندهی این فعالیتها و انتقال انها به محور دیگر، فعالیت‌هایی در زمینه‌ی گردشگری، هتل و رستوران در این محور ایجاد کرد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: مقرر شد شهرداری، لایحه‌‌ی ساماندهی و پالایش عملکردی محور تیموری را در مدت یک هفته به شورا ارائه کند.

2968 کلیک ها  پنج شنبه, 23 خرداد 1398 13:11
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا