مهمترین رسالت دستگاه ورزش ایجاد نشاظ و افزایش سطح سلامت جامعه است

مهمترین رسالت دستگاه ورزش ایجاد نشاظ و افزایش سطح سلامت جامعه است
حیدرعلی کامیاب

راستین آنلاین:مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: مهمترین رسالت دستگاه ورزش ایجاد نشاظ و افزایش سطح سلامت جامعه است.

حیدر علی کامیاب که درنشست مشترک با محمدعلی حامدی مدیرکل تامین اجتماعی نیروی های مسلح استان فارس سخن می گفت،با اشاره جانفشانی های نیروهای مسلح برای ایجاد آسایش و امنیت در جامعه افزود:این جانفشانی ها تضمین کننده اقتدارملت ایران است.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح در کشور ما با پایبندی برعهد و پیمان خود همواره ضمن اعتقاد و حفاظت از آرمان های انقلاب آماده جانفشانی برای این ملت و میهن بوده اند افزود:نباید این جانفشانی ها در ایام بازنشستگی آنها به فراموشی سپرده شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس جمعیت 8 درصدی نیروهای های مسلح بازتشسته و خانواده های های آنها از مجموع کل جمعیت استان را،جمعیتی بزرگ دانست و گفت:خدمت دهی به این جمعیت باعث افتخار برای دستگاه وورزش و جوانان استان است.

کامیاب دوران بازنشستگی را دوران متفاوتی از زندگی توصیف کرد و گفت:این دوران برای فردی که عمری را در راستای دفاع از آب و خاک این سرزمین طی کرده است و هر روز با مخاطرات بسیاری دست و پنجه نرم کرده است بسیارمتفاوت تر از دیگراقشار جامعه است.

وی با تاکید بر لزوم تکریم بازنستگان خصوصا بازنشستگان نیروهای مسلح از آمادگی اداره کل ورزش و جوانان استان برای انعقاد یگ تفاهم نامه با اداره کل تامین اجتماعی نیروی های مسلح استان فارس خبر داد افزود:می توان در این تفاهم نامه خدمت دهی با کمیت و کیفیت بیش از گذشته را برای ارائه به بازنشستگان نیروهای مسلح و خانواده های آنها تعریف کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با تاکید بر لزوم حفظ سلامت جسم و روان بازنشستگان در جامعه گفت: متاسفانه اکثر افراد جامعه پس از رسیدن به دوران بازنشستگی در یک چرخه معیوب قرار می گیرند و این چرخه معیوب باعث ایجاد اختلال در سلامت جسم و وران آنها می شود.

کامیاب بر ضرورت اصلاح چرخه زندگی سالمندان و میانسالان در جامعه تاکید کرد و افزود: نباید گمان کنیم که زمان بازنشستگی تنها بر درآمد افراد بازنشسته و وضعیت اقتصادی و امنیت اجتماعی آنها تاثیر می گذارد بلکه این دوران وضعیت سلامت جسمانی و هیجانی فرد را بیش از گذشته تحت تاثیرقرارمی دهد.

وی بابیان اینکه کیفیت زندگی افراد در سطح تندرستی بسیار موثر است افزود:اداره کل ورزش و جوانان می تواند با تکیه برانرژی ،توان وتخصص سازمان های مردم نهاد جوان و درچارچوب یک برنامه مدون خدمت دهی به قشر بازنشسته را گسترش دهد.

به گفته مدیرکل ورزش و جوانان فارس این اقدام درکنار تمام محاسن خود می تواند زمینه ساز گسترش ارتباط و تقویت روابط بین نسل های گذشته و کنونی نیز باشد.

3393 کلیک ها  جمعه, 26 بهمن 1397 00:29
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا