تقدیر معاون قوه قضائیه از اداره کل ورزش وجوانان فارس و2 سمن فعال در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی

علی رضایی
علی رضایی  
تقدیر معاون قوه قضائیه از اداره کل ورزش وجوانان فارس و2 سمن  فعال در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی علی رضایی

راستین آنلاین : معاون امور اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضاییه در مراسم اختتامیه جشنواره پویانمایی با موضوع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از حیدر علی کامیاب دعای رضایی  مدیر کل ورزش و جوانان فارس ومعاون این اداره و همچنین چهار جوان برگزیده و فعال دو سازمان مردم نهاد این اداره کل تقدیر کرد.

 معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس در حاشیه این مراسم که بعد از ظهر روز چهارشنبه ۱۲ دی ماه در تالار حافظ شیراز برگزار شد با اعلام این خبر گفت: در مراسم اختتامیه جشنواره پویانمایی که با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی برگزار شد، دکتر محمدباقر الفت با اهدای لوح از اقدامات ، همراهی و حمایت اداره کل ورزش و جوانان در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی تقدیر کرد.
 علی رضایی با بیان اینکه در این مراسم که با حضور مقام های ارشد قضایی استان از جمله رئیس کل دادگستری ، دادستان 
و... برگزار شد، از چهار جلد کتاب در حوزه ازدواج و کاهش آسیب های ناشی از طلاق که توسط معاونت پیشگیری از جرم دادگستری فارس و همکاری معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهیه شده نیز رونمایی شد، افزود: چهار تن از جوانانی که دردو سمن زیرمجموعه اداره کل ورزش و جوانان در این جشنواره صاحب مقام شده بودند نیز مورد تقدیر و تشویق  قرار گرفتند.
 وی با اشاره به تغییر ماهیت دادن آسیب های اجتماعی در جامعه گفت برای مقابله با این آسیب ها باید به علم روز مسلح شد.
 معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس استفاده از ابزار نوین در مواجهه با آسیب های اجتماعی را نسخه‌ ای قابل تامل برای مقابله با این نوع آسیب ها دانست و با استقبال از ایده معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری استان در برگزاری جشنواره پویانمایی افزود: همانگونه که آسیب ها تغییر ماهیت داده و به روز شدن ابزارها و روشهای مقابله نیز باید به روز شود .
رضایی گستردگی و تنوع آسیب‌های اجتماعی را یک زنگ خطر برای متولیان جامعه دانست و گفت: این گستردگی و تنوع، سلامت جامعه را نشانه رفته و فضای زیست فردی اجتماعی را تهدید می کند.
 وی با بیان اینکه فقر، اعتیاد و طلاق سه آسیب فراگیر اجتماعی هستند که جامعه ما را مورد تهدید خود قرار داده اند افزود: اداره کل ورزش و جوانان به عنوان دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان همواره سعی کرده تا با استفاده از ظرفیت های موجود در سایر دستگاهها نظیر دادگستری و دیگر دستگاه‌های زیرمجموعه قوه قضاییه، با افزایش سطح آموزش، پیشگیری از این آسیب ها را تا حد توان افزایش دهد .
رضایی با ابراز امیدواری نسبت به افزایش سطح همکاری دیگر دستگاه‌های حاضر در ستاد ساماندهی امور جوانان تأکید کرد،هرچند پراکندگی، نوع آسیب ها و تراکم آن در نقاط مختلف استان متفاوت است اما ایجاد یک وحدت رویه و درک صحیح از مخاطرات این آسیب ها توسط دستگاه‌های مختلف می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات این حوزه باشد.
انتهای پیام /  101
1705 کلیک ها  آخرین ویرایش در پنج شنبه, 13 دی 1397 01:34
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا