• معاون فرهنگی وامور جوانان اداره کل ورزش وجوانان فارس خبر داد؛

دستگاه های اجرایی فارس موظف به پاسخگویی درخصوص مسائل جوانان به دبیرخانه ستاد ساماندهی امور جوانان استان شدند

علی رضایی
علی رضایی  
دستگاه های اجرایی فارس موظف به پاسخگویی درخصوص مسائل جوانان به دبیرخانه ستاد ساماندهی امور جوانان استان شدند علی رضایی

راستین آنلاین :معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس گفت: با مصوبه ستاد ساماندهی امور جوانان استان فارس و تاکید سرپرست استانداری این استان تمامی دستگاه‌های اجرایی فارس موظف به پاسخگویی در خصوص مسائل مرتبط با جوانان به دبیرخانه ستاد ساماندهی جوانان استان شدند. 

 
علی رضایی با اشاره به برگزاری آخرین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان فارس در روز چهارشنبه ۱۴ آذر ماه ۹۷ تصریح کرد: در این نشست سرپرست استانداری فارس نکات بسیار خوب و مهمی را در خصوص مسائل مرتبط با جوانان نقش جوانان در توسعه کارآفرینی و اشتغال جوانان و عنوان کرد. 
وی با اشاره به هدف گذاری اداره کل ورزش و جوانان استان فارس جهت فعال کردن ۲۵۰ تشکل مردم نهاد جوان در استان گفت: محور راه اندازی این سازمان های مردم نهاد اشتغال و کارآفرینی، فعالیت های اجتماعی و برنامه ریزی جهت مقابله با آسیب های اجتماعی و...است.
 معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس نتیجه فرصت دادن به جوانان را ایجاد پویایی و نشاط در جامعه عنوان کرد و افزود به دلیل مسری بودن احساس نشاط و شادی، با نشاط بودن نسل جوان می تواند عامل موثری برای بیشتر شدن پیوندهای این نسل با محیط و جامعه پیرامون خود باشد. 
 رضایی رسیدن به چنین نقطه ای را پیش نیاز گرایش و آمادگی نسل جوان برای بروز استعداد و خلاقیت و همچنین خدمت و تلاش بیشتر در راستای دستیابی به رفاه و توسعه همه جانبه در امور مختلف ارزیابی کرد و گفت: هر کدام از سازمان های مردم نهاد جوان می‌توانند منادی شادی و نشاط در جامعه و امید به فردایی بهتر برای نسل جوان جامعه ما باشد. 
وی شادی و نشاط را نوعی سرمایه اجتماعی در جامعه دانست و بروز آن را در نسل جوان عامل مهم بالندگی کشور در حوزه های مختلف عنوان کرد. 
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه بایدقبول کنیم که جوانان به شادی و نشاط گرایش بیشتری دارند افزود: تنها با تخلیه درست انرژی این نسل است که می‌توان به حضور جوانانی سرزنده، پویا، خلاق و فعال در جامعه امیدوار بود. 
رضایی میزان امید به دستیابی به هدف را یکی از دلایل اصلی ایجاد نشاط و شادی در نسل جوان دانست و گفت: اگر ما بتوانیم امید به کامیابی در جوانان را افزایش دهیم و زمینه مرتفع سازی دغدغه‌های آنها را در حوزه‌های مختلف از جمله اشتغال فراهم سازیم آنگاه ضمن برخورداری از جامعه ای با نشاط و پویا این جامعه را در  در مسیر توسعه فراگیر قرار داده ایم. 
وی  نشاط و امید به زندگی را عاملی برای بروز استعداد و بالندگی در میان جوانان دانست و گفت: استفاده از راهکارهایی نظیر حذف مطلق گرایی، ندیدن باید ها و نباید ها به صورت سیاه و سفید، آموختن مهارتهای همدلی و ارتباط با دیگران، تقویت اعتماد به نفس، نترسیدن از انتقاد و... می‌تواند نسل جوان را به نسلی شاد و پر نشاط و امیدوار به آینده تبدیل کند. 
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس جامعه را بیش از خود جوان منتفع از حاصل شاد و بانشاط بودن نسل جوان دانست. 
رضایی رضایی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نگاه ویژه مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس به مسائل مربوط به جوانان و توسعه سازمان های مردم نهاد جوان  افزود: علی رغم تمام نقدهایی که به ادغام دو حوزه جوانان و ورزش وارد است، اداره کل ورزش و جوانان استان فارس در چند سال اخیر نگاه عدالت محوری را به این دو مقوله داشته است.
رضایی  نتیجه این نوع نگاه نیز برگزاری چندین همایش ملی و بین المللی در قالب های مختلف با محوریت نسل جوان و سازمان های مردم نهاد جوان در استان فارس عنوان کرد.
انتهای پیام /  101
928 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 18 آذر 1397 17:24
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا