• مدیرکل دفتر فرهنگی اجتماعی استانداری فارس:

حاشیه نشینی به یک بحران تبدیل شده است

حاشیه نشینی به یک بحران تبدیل شده است
بتول معلم

راستین آنلاین :مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس  گفت :حاشیه نشینی آسیبی است که معضلات دیگری را نیز درون خودش جای داده و این مسئله در استان و کشور به بحران تبدیل شده است.

بتول معلم افزود:مقام معظم رهبری نیز در جلسه ای معضل حاشیه نشینی را یکی از موضوعات دارای اولویت اقدام خواندند و به مسئولین اعلام کردند، برای توانمند سازی مردم مناطق محروم اقدامات لازم صورت گیرد. 
وی خاطر نشان کرد : در سال ۸۲ هیات وزیران مصوبه توانمند سازی و سازماندهی مناطق حاشیه نشین و سکونت گاه های غیر رسمی را ابلاغ کزد و باتوجه به دستور رهبری،وزارت کشور  ستاد سازماندهی آسیب های اجتماعی را تشکیل و استانداران هر استان را به ریاست ستاد فوق منصوب کردند و قائم مقام این ستاد معاون محترم سیاسی امنیتی استان است. 
معلم ادامه داد: دستگاه های اجرایی مختلفی از جمله شورای مبارزه مخدر، اداره کل آموزش و پرورش، راه و شهرسازی،علوم پزشکی و... متولیان اصلی این ستاد هستند. 
 وی ادامه داد : طرح ها وبرنامه های لازم برای پیشبرد اهداف ستاد سازماندهی توسط اساتید، کارشناسان و فعالان اجتماعی جمع آوری و بررسی گردید و در سال ۹۶ ده استان کشور اعتباراتی از سمت سازمان اجتماعی کشور برای پیشبرد طرح های تایید شده دریافت کردند  که در استان فارس نیز در سه شهر کازرون، مرودشت و شیراز به صورت جداگانه یک میلیارد تومان برای حاشیه نشینی اختصاص یافت. 
معلم با اشاره به اینکه اولین دفتر توسعه تسهیل گری در محله سعدی برای کاهش آسیب های اجتماعی حاشیه نشینی دهم مهرماه ۹۷ با حضور استاندار، معاون وزیر کشور و تعدادی از نمایندگان سازمان اجتماعی وزارت کشور افتتاح خواهد شدافزود: دفاتر دیگر در سایر محله ها به زودی افتتاح خواهد شد.
1420 کلیک ها  دوشنبه, 09 مهر 1397 15:02
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا