معاون ساماندهی جوانان وزارت ورزش: مشکل شناسه سمن‌ها در تعامل با وزارت کشور حل شد

معاون ساماندهی جوانان وزارت ورزش: مشکل شناسه سمن‌ها در تعامل با وزارت کشور حل شد
محمد مهدی تندگویان

راستین آنلاین: معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از جمع‌بندی و تعیین تکلیف موضوع شناسه‌های سازمان‌های مردم نهاد حوزه جوانان در روز گذشته خبر داد.

 محمدمهدی تندگویان در نشست وزیر ورزش و دبیران سازمان‌های مردم نهاد استان‌های کردستان و خراسان جنوبی با اشاره به جلسه مشترک معاونت ساماندهی امور جوانان با وزارت کشور، گفت: تا پیش از این عملکرد سمن‌های حوزه جوانان شناخته شده نبود اما در حال حاضر سوء تفاهم‌های پیش آمده حل شده و ما به هدف تعامل با وزارت کشور و حل مشکل شناسه تشکل‌های جوانان دست یافته‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر معاونت جوانان و وزارت ورزش در بهترین حالت ممکن قرار دارد، اظهار کرد: تشکیل سازمان جوانان زیر نظر وزارت ورزش به جای تشکیل سازمان ملی جوانان، ساختار خوبی است که می‌تواند به نیازهای ما پاسخ دهد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه با مشخص شدن جایگاه حقوقی سمن‌های جوانان بخش زیادی از مشکلات آنان برطرف خواهد شد، تصریح کرد: در حال حاضر معاونت ساماندهی امور جوانان در حال انجام تفاهماتی با وزارت کار و رفاه اجتماعی است تا این دو نهاد در حوزه کارآفرینی به دستاوردهای مشترکی برسند.

به گفته تندگویان، وزارت تعاون طرح آمایش سرزمینی اشتغال را در اختیار دارد که ما می‌توانیم با بسط این طرح در حوزه اشتغالزایی، از آن  برای جوانان استفاده کنیم.

تندگویان با بیان اینکه موضوع امریه سمن‌های جوانان نیز در مراحل انتهایی قرار دارد ابراز امیدواری کرد طی هفته آینده در جلسه مشترکی که با سردار باقری برگزار خواهد شد این تفاهم‌نامه به سرانجام برسد.

وی در ادامه با اشاره به تشکیل شبکه تخصصی جوانان و آماده شدن کتاب حاوی اطلاعات این حوزه افزود: از دیگر اقدامات معاون ساماندهی امور جوانان این بوده است که مدل پرداخت اعتبارات را تغییر داده تا بودجه به شکل عملیاتی به طرح‌های مشخص و برنامه ریزی شده پرداخت شود، همچنین تخلفات مربوط به مدیران ادارات کل حوزه جوانان نیز در اسرع وقت رسیدگی می‌شود.

820 کلیک ها  سه شنبه, 08 اسفند 1396 10:50
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا