تندگویان تشریح کرد؛ محدودیت سنی برای فعالیت اعضا در سمن‌های جوانان

محمدمهدی تندگویان
محمدمهدی تندگویان  
تندگویان تشریح کرد؛ محدودیت سنی برای فعالیت اعضا در سمن‌های جوانان محمدمهدی تندگویان

راستین آنلاین: معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به محدوده سنی 15 تا 29 سال برای فعالیت اعضای سمن‌های جوانان گفت: این قانون مصوبه شورای عالی جوانان است، اما اعضای سمن‌های بالای 29 سال می‌توانند خودشان افراد جوان را معرفی کنند تا تشکل‌شان پایدار بماند و فقط اعضای آن تغییر کند.

محمد مهدی تندگویان با بیان اینکه موضوع محدودیت سنی اعضای سازمان‌های مردم نهاد جوانان مصوبه شورای عالی جوان است و قابل تغییر نیست، افزود: با این وجود معتقدم این مساله باید بار دیگر در شورای عالی جوانان مطرح شود و شاهد افزایش در این محدوده سنی مانند تجربیات مشابه جهانی باشیم،  اما واقعیت این است که ما در حوزه جوانان فعالیت می کنیم و در قبال این حوزه مسئول هستیم به همین دلیل با خروج اعضا از این رده سنی آنها باید به نهادهای دیگر وصل شوند.
وی در ادامه تصریح کرد: از آنجایی که سازمان های مردم نهاد جوانان تشکل‌هایی غیر انتقاعی هستند و ما نیز مدعی حضور جوانان در عرصه فعالیت‌های مدنی هستیم، کسانی که سال‌ها در این حوزه فعالیت کرده‌اند باید تجربیاتشان را به جوانان منتقل کنند. یعنی افرادی که در NGO فعال هستند، بعد از کسب تجربه و گذر از سن جوانی باید خودشان افراد جوان را معرفی کنند تا تشکل شان پایدار بماند و فقط اعضای آن تغییر کند. این افراد همچنین می توانند به عنوان مشاور در تشکل باقی بمانند، اما اعضای اصلی تشکل باید تغییر کند.
معاون ساماندهی امور جوانان با انتقاد از اینکه گاهی در دولت افراد تا سالیان طولانی در سمت هایشان باقی می مانند اظهار کرد: ما مدعی هستیم دولت این کار را انجام می دهد و افراد را در سمت هایشان نگه می دارد اما ما نباید این خطا را تکرار کنیم. تلاش می کنیم این تشکل‌ها از سوی وزارت کشور هم رسمیت پیدا کنند تا در آینده در ارتباطات با بانک و دستگاه‌های مختلف به مشکل نخورند. به همین منظور نیز در حال امضای تفاهمنامه با وزارت کشور برای دریافت شناسه سمن ها هستیم.

انتهای پیام /  106
634 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 16 بهمن 1396 10:48
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا