حریق در ساختمان تجاری ظفر/نجات ۵۰ نفر از ساکنان

آتش سوزی در مجتمع تجاری ظفر
آتش سوزی در مجتمع تجاری ظفر  
حریق در ساختمان تجاری ظفر/نجات ۵۰ نفر از ساکنان آتش سوزی در مجتمع تجاری ظفر

راستین آنلاین: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از نجات ۵۰ نفر بر اثر دودگرفتگی حاصل از حریق در ساختمان تجاری ظفر خبر داد.

جلال ملکی درباره جزییات این حادثه گفت: ساعت ۱۰: ۱۴ صبح امروز یک مورد آتش‌سوزی در ساختمان اداری تجاری سه طبقه در خیابان ظفر به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود.

او با بیان اینکه بلافاصله ۳ ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام می‌شود، خاطرنشان کرد: محل آتش‌سوزی یک ساختمان سه طبقه شامل یک طبقه منهای یک با کاربری پارکینگ یک طبقه همکف با کاربری تجاری و یک طبقه فوقانی است که بیشتر دفا‌تر اداری در آن فعالیت می‌کردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تصریح کرد: در پارکینگ این ساختمان ۶ دستگاه خودرو پارک شده بود که دو دستگاه خودرو شامل یک دستگاه خودروی پراید و یک دستگاه خودروی تیبا دچار آتش‌سوزی شده بود و دود بسیار غلیظی به بیرون متصاعد می‌شد که از محلات اطراف نیز قابل رویت بود.

ملکی با بیان اینکه دود حاصل به طبقات بالایی و ساختمان‌های مجاور که غالبا مسکونی و ۴ الی ۵ طبقه بودند نیز نفوذ کرده بود، یادآور شد: اطلاعات اولیه حاکی از این بود که افرادی در این واحد‌ها محبوس هستند از همین رو گروهی از آتش‌نشانان مامور شدند تا افراد محبوس شده را از طبقات خارج کنند و گروهی دیگر نیز برای خاموش کردن آتش‌ به طبقه منهای یک نفوذ کردند.

او ادامه داد: علیرغم دود و حرارت بسیار زیادی که در طبقه منهای یک وجود داشت و عملا ورود اتش‌نشانان را به محل دچار مشکل کرده بود، آتش‌نشانان با تجهیزات تنفسی وارد این طبقه شدند و خود را به کانون آتش‌ رساندند و بلافاصله ۴ دستگاه دیگر را قبل از اینکه آتش به آن‌ها سرایت کند از پارکینگ خارج کردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: در کنار دو دستگاه خودرو که دچار حریق شده بود، مقداری لوازم مانند فرش و... وجود داشت که آتش‌ گرفته بود.

او با بیان اینکه علت حریق مشخص نیست، گفت: بعد از کار‌شناسی مشخص می‌شود که در ابتدا لوازم آتش گرفته است یا دو خودرو آتش گرفته و سپس به وسایل سرایت کرده است.

ملکی تصریح کرد: آتش‌نشانانی که به ساختمان‌ها و طبقات بالایی رفته بودند نیز حدود ۵۰ نفر را که در دود محبوس شده بودند به سلامت خارج کرده و خوشبختانه این حادثه مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشت. در حال حاضر نیز نیروهای آتش‌نشانی در حال لکه‌گیری و تخلیه دود هستند.

انتهای پیام /  106
697 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 01 بهمن 1396 15:33
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا