بطحایی: طرح تغییر فصل مدارس در حال بررسی است

سید محمد بطحایی
سید محمد بطحایی  
بطحایی: طرح تغییر فصل مدارس در حال بررسی است سید محمد بطحایی

راستین آنلاین: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه طرح تغییر فصل مدارس در حال بررسی است، گفت:‌ هنوز نمی‌توانم پاسخ قطعی برای اجرا و یا عدم اجرای این پیشنهاد عرض کنم اما در دستور کار هست و دارد بررسی می‌شود.

 بطحایی در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این طرح در گذشته هم پیشینه‌ای داشته که پیشینه‌اش هم در گذشته نسبتاً موفق بود، اما پیشنهادهای جدیدی در یکی دو سال اخیر مطرح شده به ویژه در رابطه با آلودگی هوا که تغییر فصل مدارس  مورد بررسی قرار گرفته و در حال حاضر دارد سیر بررسی‌اش را طی می‌کند.

وی با بیان اینکه مولفه‌های مختلفی در این تصمیم موثر است که باید بررسی شود، اظهار کرد: هنوز نمی‌توانم پاسخ قطعی برای اجرا و یا عدم اجرای این پیشنهاد عرض کنم، اما در دستور کار هست و دارد بررسی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر بنا بر این باشد که این طرح به اجرا در بیاید حتماًَ باید در قالب یک لایحه به تصویب مجلس برسد که در آن مسیر هم حتماً نمایندگان مجلس تغییرات و ملاحظاتی خواهند داشت.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در رابطه با رفع پیک آلودگی هوا اظهار کرد: غرض اصلی از ارایه این طرح، فقط رفع آلودگی هوا نیست، اینکه بچه‌ها به همراه خانواده‌هایشان در اواسط سال تحصیلی فرصتی داشته باشند تا اگر بخواهند مسافرت بروند و اگر بخواهند با هم بیشتر ممارست داشته باشند، همچنین فرصت‌های تربیتی است که در این طرح وجود دارد.

بطحایی  خاطرنشان کرد: یکی از آثار جانبی این طرح هم تأثیری است که بر کاهش آلودگی هوا در شهرهای بزرگ بر جای خواهد گذاشت. مولفه‌های مختلف تأثیرگذار در این طرح در حال بررسی می‌باشد و پس از نهایی شدن به مجلس ارایه خواهد شد.

انتهای پیام /  106
623 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 06 دی 1396 13:06
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا