داستان موشی که گردو انبار می‌کرد چیست؟

گردوهای کشف شده درمحله نارمک
گردوهای کشف شده درمحله نارمک  
داستان موشی که گردو انبار می‌کرد چیست؟ گردوهای کشف شده درمحله نارمک

راستین آنلاین:چند روز پیش انتشار عکسی از پیدا شدن حجم قابل‌توجهی گردو در محله نارمک اظهارنظرهای بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرد که مهم‌ترین آن‌ها ترس از ازدحام موش‌ها در تهران بود.مدیر کنترل و مبارزه با حیوانات شهری شهرداری تأکید کرد: اصلاً موش‌های شهری مخصوصاً راتوس های قهوه‌ای و سیاه و موش‌های خانگی ذاتاً علاقه‌ای به انبار کردن و دپو ندارند؛ چون در محیط شهری آن‌قدر غذا هست که نیاز به این موضوع نباشد.

وی افزود: از سوی دیگر این موش‌ها در فضای شهری ذاتاً خانه‌سازی نمی‌کنند؛ اما موش‌های بیابانی این کار را می‌کنند و ممکن است تا سه متر لانه حفر کنند و راه فرار بگذارند؛ اما موش‌های شهری این‌گونه نیستند، یک فضای بیست‌تا سی متری حفر می‌کنند یا کنار ریشه درخت‌ها لانه می‌سازند.

پورمحمدی در تشریح ماجرای عکس حاشیه‌ساز گفت: با توجه به این نکته‌هایی که گفته شد، ما پیگیر موضوع شدیم تا اینکه یکی از شهروندان ساکن همان محله توضیحاتی داد که کلید ماجرا بود.

وی گفت: این شهروند سالخورده توضیحاتی ارائه داد که مستندات آن به‌صورت تصویر موجود است. ماجرا هم مربوط به گردوهای فاسدی بود که این شهروند برای دور ریختن آن‌ها و استفاده نشدن آن‌ها از سوی دیگران تصمیم گرفت آن‌ها را در مقابل باغچه رو به روی خانه‌شان چال کند.

انتهای پیام /  101
1299 کلیک ها  آخرین ویرایش در پنج شنبه, 09 آذر 1396 11:58
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا