مساجد پایگاه توسعه کالبدی و فرهنگی محلات هستند

مساجد پایگاه توسعه کالبدی و فرهنگی محلات هستند
حیدرعلی کامیاب
راستین آنلاین:مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: مساجد پایگاه توسعه کالبدی و فرهنگی محلات هستند.


حیدرعلی کامیاب که به مناسبت روزجهانی مسجد درجمع خبرنگاران سخن می گفت: با تاکید بر عزم جدی حوزه فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس برای برنامه ریزی عملیاتی جهت حضور فعالانه جوانان وسازمان های مردم نهاد در مساجد گفت:این آمادگی را داریم تا همکاری خود را با نهاد های مسئول درراستای فعال کردن کانون های فرهنگی در مساجد گسترش دهیم.

کامیاب مسجد را سنگرو حلقه ای مطمئن میان ارزش های دینی و فرهنگی با نسل جوان دانست و افزود:با برنامه ریزی دقیق و کارشناسانه و بهره مندی از کارکردهای مختلف مسجد می توان بسیاری از آسیب های اجتماعی را کاهش داد.

وی با اشاره به نقش مساجد در پرورش نیروهای کارآمدی که پیروزی انقلاب و موفقیت در جنگ تحمیلی را رقم زدند افزود:نباید به مسجد تنها به عنوان یک مرکز مذهبی نگاه کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس توجه به مسائل فرهنگی را یکی از ضرورت های جامعه کنونی ایران دانست و گفت:امروز ثابت شده که بسیاری از آسیب های اجتماعی درجامعه ریشه در عدم توجه به مسائل فرهنگی و جایگزینی ضد ارزش ها به جای ارزش ها دارد.

کامیاب با اشاره به تحولات روزافزون دنیای مدرن‌ و تهاجم فرهنگی در عصر جهانی‌شدن ازیک‌سو و تربیت  جوانان به‌مثابه‌ی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های عالمان تربیتی و فرهیختگان دینی مسلمان ازسویی‌دیگر‌ گفت:می توان با تمرکز دربرناه ریزی برای مساجد و جذب جوانان درکنار افزایش نقش محوری مساجد در محلات بسیاری از چالش های پیشروی نسل جوان را مرتفع ساخت.

وی کلید برقراری ارتباط با نسل جوان را اعتماد سازی برای این نسل دانست و گفت:هرزمان که با جوانان صادق نبوده ایم نتیجه ای جز دوری این نسل ازباورهای حاکم بر جامعه نگرفته ایم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه تاریخ 4 دهه اخیر ثابت کرده که هرکجا به جوانان اعتماد کردیم نتایج قابل قبولی را کسب کرده ایم افزود:درکنار تمام کارکردهایی که برای یک مدیر تعریف شده ،تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد از جایگاهی ویزه برخورداراست.

کامیاب یکی از پیش نیاز های تربیت نیروی انسانی را از بین بردن دیوار بی اعتمادی بین مسئولین وقشر جوان دانست و گفت:با جلب اعتماد جوانان می توان ازتبدیل ضد ارزش ها به ارزش نیز درجامعه جلوگیری کرد.

وی مسجد را مکانی امن برای اتصال نسل های مختلف جامعه به یکدیگر دانست و افزود:تمام تلاش ها باید به این سمت و سو سوق داده شودکه مسجد یک پایگاه امن و مطمئن برای تربیت نیروی انسانی است.
238 کلیک ها  سه شنبه, 31 مرداد 1396 12:10
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا