وجود رسانه های آزاد و مستقل مسیر توسعه پایدار را هموارمی کند

وجود رسانه های آزاد و مستقل مسیر توسعه پایدار را هموارمی کند
حیدرعلی کامیاب

راستین آنلاین:مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: وجود رسانه های آزاد و مستقل مسیر توسعه پایدار را فراهم می کند.حیدر علی کامیاب که در نشست مشترکا با اعضای هیات رئیسه انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس سخن می گفت ،با ابراز خوشحالی از به سرانجام رسیدن تلاش های خبرنگاران برای تشکیل این انجمن گفت:امروز تقریبا تمامی اقشار مختلف جامعه برای رسیدن به مطالبات قانونی خود دارای تشکیلاتی صنفی هستند که به نظر می رسد انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس می تواند خلاء موجود در صنف مربوط به اهالی مطبوعات را پرکند.

وی با تاکید بر مقدس بودن حرفه خبرنگاری بر لزوم تعریف شاخص هایی برای ورود افراد به حرفه خبرنگاری گفت: نیاد اینگونه استنباط شود که هرکس از بد حادثه می تواند با دردست گرفتن یک قلم و کاغذ خبرنگار محسوب شود.

صاحب امتیاز و مدیر مسئول هفته نامه رازنامه شرط قدرتمند شدن و اثر گذاربودن انجمن صنفی خبرنگاران وعکاسان خبری استان را اعتماد سازی برای اعضا دانست و افزود:این تشکل بایدبرای تثبیت خود به عنوان یک انجمن صنفی ضمن تدوین یک برنامه بلند مدت گام های اساسی و مهمی درحوزهایی نظیر آموزش و رفاه اعضا بردارد.

کامیاب در بخش دیگری از صحبت هایش با بیان به اینکه  پیوند بین رسانه‌ها و توسعه سال‌ها است، که به صورت‌های گوناگون مورد بحث نظریه پردازان توسعه قرار گرفته است به نقش رسانه در توسعه ورزش اشاره کرد و افزود: رسانه ها به‌عنوان بخشی از ساختار نوین جامعه و یکی از دستگاه های فراگیر و گسترده در دسترس همگانی، در تمامی کشورها نقش حساس و مهمی را در زمینه های مختلف سیاسی، فرهنگی،اجتماعی، اقتصادی و ... ایفا می کنند.

به گفته وی بر همین اساس ورزش نیز برای فراهم سازی زیر بنای توسعه خود نیازمند شرایط لازم برای توسعه ارتباطات خود با رسانه ها است.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس در پایان گفت:اداره کل ورزش و جوانان استان فارس برای تحقق اهداف توسعه محور رسانه ها درکنار این انجمن خواهد بود.

در ابتدای این نشست علی محمد پشوتن ،محمود شبان سروستانی،رضا قادری،منوچهر اسدی پویا ،محمدجواد شلتوک کارو زهرا جعفری اعضای هیات رئیسه انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس به بیان دیدگاه های خود در خصوص شکل گیری و برنامه های پیش روی این انجمن پرداختند.

گفتنی است درپایان این جلسه نوید عبدالهی به عنوان مسئول کمیته ورزش انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس معرفی شد.
634 کلیک ها  دوشنبه, 19 تیر 1396 16:12
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا