تدوين شيوه نامه تردد مكاني و زماني حمل ونقل بار در شهرداري شيراز

محسن حديقه جواني
محسن حديقه جواني  
تدوين شيوه نامه تردد مكاني و زماني حمل ونقل بار در شهرداري شيراز محسن حديقه جواني

راستين انلاين: رئيس سازمان حملو نقل بار شهرداري شيراز از تدوين شيوه نامه تردد مكاني و زماني حمل ونقل بار در شهرداري شيراز خبر داد .محسن حديقه جواني صبح امروز يكشنبه 7 خرداد در جمع خبرنگاران با بيان اينكه شهرداري شيراز شيوه نامه محدوديت هاي حمل و نقل بار شهري را تدوين كرده است ، افزود: در اين شيوه نامه كه به تصويب شوراي شهر نيز رسيده است شهر شيراز را به سه منطقه سبز، زرد و قرمز تقسيم شده است كه نقاط مركزي به رنگ قرمز كه تردد در آن شرايط سخت تري دارد و حاشيه نقاط مركزي به رنگ زرد و مناطق كم تردد تر را به رنگ سبز تقسيم شده است و عبور و مرور در اين مناطق طبق يك برنامه زمانبندي شده است .

او اجراي شيوه نامه تردد را منوط به تصويب در شوراي عالي ترافيك استان دانست و گفت: براي تسهيل در جابجايي بار ايجاد بار اندازهايي در نظر گرفته شده است كه اين باراندازها بيشتر در مبادي ورودي شهر تاسيس مي شود ناوگان سنگين بارهاي خود را دراين باراندازها تخليه كرده و سپس توسط ناوگان سبك و درون شهري به مقصد مورد نظر حمل مي شود .

حديقه جواني تاسيس شركت هاي حمل و نقل را از وظايف اين سازمان عنوان كرد و افزود: شركت در سه رسته باربري، خدمات ايستگاهي و مديريتي تقسيم مي شوند كه باربري ها بيشتر در حاشيه شهرها و در مبادي ورودي و خدمات ايستگاهي و مديريتي در درون شهرها جاي ميگيرند .

جواني گفت: براي اين منظور تاكنون 30 نقطه از شهر شيراز مد نظر قرار گرفته است و براي نهايي كردن كار منتظر نتايج مطالعات جامع حمل و نقل شيراز هستيم.

رئيس سازمان حملو نقل بار شهرداري شيراز با اشاره به ادامه روند طرح ساماندهي خودروهاي باري در شيراز، از شناسايي 78 شركت توزيع و پخش و رايزني با اين شركت‌ها براي اخذ پروانه فعاليت خبر داد و گفت: تاكنون 5 پروانه فعاليت براي اين شركت‌ها صادر شده و 7 شركت نيز براي دريافت پروانه اقدام كرده‌اند.

او گفت: براساس قوانين فعالان حوزه حمل بار درونشهري، بايد علاوه بر پروانه كسب كه از اصناف دريافت مي‌كنند، پروانه بهره‌برداري را نيز از شهرداري اخذ كنند.

جواني با اشاره به لزوم ساماندهي فعالان در اين بخش، گفت: بالغ بر 40 هزار دستگاه خودرو سبك، نيمه سنگين و سنگين در كلانشهر شيراز به حمل بار مشغول است كه 20 هزار دستگاه از اين ناوگان شناسايي و 6 هزار دستگاه ساماندهي شده است.

جواني گفت: افراد حقيقي و حقوقي كه نسبت به اخذ پروانه بهره‌برداري اقدام نكرده باشند، غيرقانوني نخواهند بود اما در بحث تخصيص سوخت خودروهاي ديزلي در آينده با موانعي مواجه خواهند شد.
انتهای پیام /  102
1022 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 07 خرداد 1396 13:19
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا